ARCHIWUM NOWOŚCI

Po co są światła sygnalizacji drogowej?
poniedziałek, 10 października 2011

Wystarczył jeden dzień, by zarejestrować aż dwa wydarzenia łamania przepisu związanego z czerwonym światłem. Galeria sytuacji drogowych wzbogaciła się tylko dziś o te dwa nagrania, a także o nagranie skrajnej nieodpowiedzialności przy wyprzedzaniu. Coś mi się wydaje, że numery rejestracyjne zaczną trafiać na policję... A strach pomyśleć, że opublikowane dziś trzy sytuacje to nie wszystkie, do jakich doszło - niestety część wydarzyła się w odległości uniemożliwiającej dojrzenie czegoś na nagraniu.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Zniżka na wybrane hostingi 10% dla Ciebie

Zapraszam na podróż po i pod Żorami
sobota, 22 października 2011

Wraz z nowym opowiadaniem kolejowym pt. Podziemna tajemnica zapraszam wszystkich na małe zwiedzanie mojego rodzinnego miasta z opisami kilku interesujących miejsc oraz małym rysem historycznym. A wszystko na tle świata kolei i tajemnic przez niego skrywanych.


Poprawiony zapis wyników w formacie HTML w programie Ink Calculator
sobota, 29 października 2011

Najważniejszą poprawką, związaną z dzisiejszym wydaniem programu Ink Calculator, należy poprawiony zapis do formatu HTML. Poprzednia wersja tworzyła jedynie pusty plik. Ponadto dokonano kilku innych modyfikacji w interfejsie przy przejściach tonalnych oraz na oknie "O programie". Wyeliminowany został także efekt migotania okna podczas zamykania, gdy było ono zmaksymalizowane do całego ekranu.

Przypominam, że program służy do badania poziomu zużycia tusza we wskazanych grafikach. Dzięki niemu możliwe jest oszacowanie żywotności tonerów lub tuszów oraz optymalizacja wykorzystania wszystkich kolorów dla wydruków wielokolorowych.


Ukryte przesłanie na Święta?
wtorek, 22 listopada 2011

Pojawiła się nowa wersja programu Top Secret Media służącego do ukrywania informacji w plikach graficznych oraz tekstowych. Nowy numer 3.3 to zmiany w interfejsie aplikacji (zastosowanie skalowanej czcionki pozwala na lepsze wyświetlanie programu w systemach z włączoną funkcją wygładzania czcionek), przyspieszenie rozpoznawania typów plików (przypominam, że program nie bazuje na rozszerzeniach, lecz na rzeczywistych danych znajdujących się w pliku) a także bardziej wymagający algorytm wyliczający siłę hasła. Poza tym w programie znalazło się jeszcze kilka innych nowości. Zapraszam do zapoznania się z tym intrygującym programem!


Jeszcze szybszy, niż dotychczas, kod w Delphi
sobota, 26 listopada 2011

Porada pt. Optymalny, wysokowydajny kod w Delphi od dziś zawiera jeszcze więcej informacji i uczy jeszcze lepszych technik optymalizacyjnych. Rozwinięta została część dotycząca arytmetyki w Delphi o zastępowanie operacji dzielenia modulo oraz bardzo praktyczny przykład wykorzystania optymalizacji do kolorowania co drugiego wiersza komponentów tabelarycznych. Ponadto wprowadzone zostało wyjaśnienie działania oraz zastosowanie funkcji porównywania obszarów pamięci. Także opisany został często popełniany błąd wydajnościowy przy stosowaniu instrukcji warunkowych.

Poza opisanymi zmianami merytorycznymi, cała porada została wzbogacona o zaznaczenia kolorem w kodach części przed i po optymalizacji. Dzięki temu jeszcze łatwiej będzie porównywać kody i uświadamiać sobie, jaka konkretna zmiana powinna być poczyniona.

Myślę, że porada stanie się obowiązkową lekturą dla wszystkich piszących zarówno w Delphi jak i z wykorzystaniem innych kompilatorów Pascala, głównie wywodzących się z firmy Borland/Embarcadero.


DUCH świąteczny
sobota, 3 grudnia 2011

Zaktualizowany został program DUCH, czyli autorskie narzędzie sprawdzania, pobierania i instalowania aktualizacji znalezionych na komputerze użytkownika pochodzących z tej strony.

Nowa wersja to zaktualizowany pakiet funkcji internetowych, zmiana czcionki programu oraz niewielkie modyfikacje w wyglądzie (głównie okna ustawień).


Jeszcze mniej obciążający wygaszacz Blanker
sobota, 10 grudnia 2011

Pojawiła się nowa wersja unikatowego wygaszacza ekranu Blanker ScreenSaver. Jeden z głównych jego atutów - bardzo małe zapotrzebowanie na moc obliczeniową komputera - w tej wersji zostało jeszcze bardziej dopracowanie. Dzięki temu najnowsza wersja jeszcze mniej obciąża CPU, dzięki czemu nie przeszkadza innym aplikacjom, a w stanie spoczynku pozwala na oszczędzanie jeszcze więcej energii i jeszcze bardziej ogranicza wydzielanie ciepła. Ponadto, podobnie jak w przypadku innych programów, zmieniona została czcionka na Tahoma, dzięki czemu wszystkie teksty będą mogły być wygładzane, jeśli taka funkcja została włączona w systemie.


Wesołych Świąt!
sobota, 24 grudnia 2011

Wesołych Świąt


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 19.01.2024 21:06
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw