ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowa aplikacja na stronie - dla nie lubiących śmieci (na dysku)
sobota, 13 stycznia 2024

Lata minęły od ostatnich aktualizacji, ale wciąż coś się jednak jeszcze zadziać potrafi. Dziś zupełnie nowa aplikacja o mało wyszukanej nazwie Menedżer sterowników.

Ten program to nakładka graficzna na systemowe polecenia, które pozwalają wyświetlać listę zainstalowanych w Windowsie sterowników urządzeń oraz je usuwać. Ale aplikacja robi też coś więcej, niż zwykła nakładka automatyzująca pracę - potrafi on stwierdzać, które ze sterowników zainstalowanych w systemie prawdopodobnie zostały już zastąpione nowszą wersją, zaznaczając je domyślnie po wykonaniu skanowania systemu.

Program sprawdzi się zarówno u użytkowników Windowsa 7, jak i najnowszego Windowsa 10/11. Dzięki temu będzie można pozbyć się czasem i kilkuset zbędnych już megabajtów danych z dysku, a wszystko w przyjaznej formie.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

Dla tradycjonalistów lubiących szarości
piątek, 19 stycznia 2024

Na stronie pojawiła się nowa porada, która przedstawia rozwiązanie problemu kolorystyki starego pakietu Office 2003 w systemach Windows 10/11 wykorzystujących kompozycje oparte o interfejs Areo. Pomimo wielu poszukiwań sam nie znalazłem rozwiązania w Internecie, zatem - zgodnie z myślą poradnika na tej stronie - stworzyłem i opisałem własny sposób poradzenia sobie z uciążliwym problemem. Wierzę, że wciąż jest gro osób kochających klasyczny pasek narzędziowy w programach pakietu Office, którzy mimo upływu lat nie mają chęci rozstawać się z programami.


Aktualizacja Menedżera sterowników
środa, 3 kwietnia 2024

Pojawiła się nowa wersja Menedżera sterowników - aplikacji, którą docenią nie tylko użytkownicy Windows 7, ale także nowszych wydań systemu, które choć w teorii same powinny dbać o porządek i czyszczenie systemu ze starych wersji nieużywanych sterowników urządzeń, to jednak czasem wymagają pomocy.

Nowa wersja jest bardziej kompaktowa (zmniejszono ilość informacji) i przejrzysta (podzielono sterowniki na klasy), a przy tym nieco bardziej ergonomiczna (nie trzeba już na starcie klikać skanowania, a przy usuwaniu jest dodatkowe potwierdzenie co do ilości wybranych wpisów).


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw