MOJE PROGRAMY I TEKSTY

Programy i teksty > Programy, kody źródłowe > Ink Calculator

Ink Calculator

Ostatnia aktualizacja: piątek 3 kwietnia 2015r.

Często, czytając parametry techniczne pojemników z tuszem lub tonerów do drukarek, spotkamy się z parametrem określającym wydajność. Parametr ten podawany jest w ilościach stron A4 o 5% pokryciu danym kolorem. Ale z jakim faktycznie zaczernieniem pracujemy na co dzień?

Tu z pomocą przychodzi właśnie program Ink Calculator - następca programu Gray Calculator. Po otwarciu dowolnego obrazka (lub wielu równocześnie, dzięki pracy z listą plików) w formacie BMP, WMF, JPEG lub PNG (lub wklejeniu ze schowka) określa on stopień pokrycia go danym tuszem lub tonerem - w palecie skali szarości, RGB lub CMYK. Chcąc wiedzieć, w jakim stopniu kartka z tekstem jest zabarwiona, wystarczy ją zeskanować i zapisać w pliku graficznym, który następnie należy otworzyć tym programem. Alternatywnie można wykonać zrzut ekranu. Program umożliwia automatyczną konwersję dowolnych zdjęć do obrazu czarno-białego (tekst), skali szarości, kolorów RGB lub palety barw CMYK przy użyciu konfigurowalnych parametrów konwersji.

Bardzo interesującą opcją, poza określeniem skali szarości, może okazać się opcja określenia użycia kolorów w palecie CMYK, dzięki której można dość precyzyjnie i prosto określić, który z kolorów tonerów lub atramentów w drukarce zużyje się najszybciej przy drukowaniu danego obrazka. Należy jednak pamiętać, że w zależności od producenta, algorytmy wyliczania składowych CMYK mogą się różnić! Jeśli są dostępne szczegółowe dane, można przy użyciu konfiguratora dostosować program do danej drukarki.

Program może stanowić zwykłą ciekawostkę, ale też stać się narzędziem lepszego planowania wydatków firmy lub wspierać punkty ksero w dostosowywaniu kosztów usługi do realnie ponoszonych nakładów.

Poza programem dostępne są także źródła wersji 1.0!

Więcej informacji można znaleźć w samym programie.

Download - program | Download - źródła


Wróć

Ocena powyżej opisanego materiału znajduje się w dziale Download

Komentarze (4)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...

Wszystkie programy i teksty na tej stronie są dostępne za darmo, jednak utrzymywanie jej kosztuje (szczególnie przy niskim kursie dolara przez wzgląd na mniejsze wpływy z reklam). Jeżeli spodobał Ci się któryś z programów lub skorzystałeś z któregoś z moich tekstów i chcesz mi wynagrodzić moją pracę to możesz przelać symboliczną złotówkę na moje konto
mBank: 47 1140 2004 0000 3202 2357 3749
Nazwa odbiorcy: Dawid Najgiebauer
Wszystkim, którzy wspierają serwis dziękuję!
Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 11.07.2023 21:16
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw