ARCHIWUM NOWOŚCI


Nowe programy
niedziela, 25 marca 2018

Od kilku już lat programy ze strony nie dostawały żadnej aktualizacji. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie i w ciągu najbliższych miesięcy będą pojawiać się nowe wersje programów współpracujące z systemami Windows 10 oraz ekranami o wysokiej rozdzielczości (High-DPI). Jednocześnie kończę wsparcie dla systemów Windows 2000/XP. Choć nie oznacza to, że programy nie będą działać pod kontrolą tego systemu, to jednak nie mogę zagwarantować ich kompatybilności.

Kolejne programy będą się sukcesywnie pojawiać - w miarę czasu, którego nie mam zbyt wiele, niestety. A na pierwszy ogień idzie program DUCH, czyli narzędzie do - a jakże - sprawdzania aktualnych wersji wszystkich moich programów zainstalowanych w systemie.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

Jak odchudzić po Świętach... pliki tworzone przez Delphi
piątek, 30 marca 2018

Jako, że pogoda nie zapowiada się najlepsza, pewnie niektórzy część nadchodzących Świąt Wielkanocnych spędzą przy komputerze. A że zdecydowanie nie wpłynie to pozytywnie na spalanie świątecznego śniadania, dla wszystkich programistów Delphi - ku uspokojeniu sumienia - przygotowałem nową, rozszerzoną wersję porady, która pozwoli przynajmniej odchudzić pliki exe produkowane przez ten kompilator.

Dotychczasowy poradnik został rozbudowany o nowe informacje, które mają zastosowanie w przypadku nowszych wersji środowiska, ale nie tylko. Także w istniejącym tekście zaszły w niektórych miejscach zmiany, dzięki którym będzie nie tylko łatwiej zrozumieć działanie, ale i wyciągnąć tyle, ile się da.

A korzystając z okazji, wszystkim - nie tylko programistom - życzę oczywiście smacznego świątecznego śniadania, ale przede wszystkim pogody ducha, zdrowia i jak najprzyjemniejszego spędzenia tego szczególnego czasu!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2021 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 1.06.2021 15:57
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw