ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowe programy
niedziela, 25 marca 2018

Od kilku już lat programy ze strony nie dostawały żadnej aktualizacji. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie i w ciągu najbliższych miesięcy będą pojawiać się nowe wersje programów współpracujące z systemami Windows 10 oraz ekranami o wysokiej rozdzielczości (High-DPI). Jednocześnie kończę wsparcie dla systemów Windows 2000/XP. Choć nie oznacza to, że programy nie będą działać pod kontrolą tego systemu, to jednak nie mogę zagwarantować ich kompatybilności.

Kolejne programy będą się sukcesywnie pojawiać - w miarę czasu, którego nie mam zbyt wiele, niestety. A na pierwszy ogień idzie program DUCH, czyli narzędzie do - a jakże - sprawdzania aktualnych wersji wszystkich moich programów zainstalowanych w systemie.


Reklama
reklama

Jak odchudzić po Świętach... pliki tworzone przez Delphi
piątek, 30 marca 2018

Jako, że pogoda nie zapowiada się najlepsza, pewnie niektórzy część nadchodzących Świąt Wielkanocnych spędzą przy komputerze. A że zdecydowanie nie wpłynie to pozytywnie na spalanie świątecznego śniadania, dla wszystkich programistów Delphi - ku uspokojeniu sumienia - przygotowałem nową, rozszerzoną wersję porady, która pozwoli przynajmniej odchudzić pliki exe produkowane przez ten kompilator.

Dotychczasowy poradnik został rozbudowany o nowe informacje, które mają zastosowanie w przypadku nowszych wersji środowiska, ale nie tylko. Także w istniejącym tekście zaszły w niektórych miejscach zmiany, dzięki którym będzie nie tylko łatwiej zrozumieć działanie, ale i wyciągnąć tyle, ile się da.

A korzystając z okazji, wszystkim - nie tylko programistom - życzę oczywiście smacznego świątecznego śniadania, ale przede wszystkim pogody ducha, zdrowia i jak najprzyjemniejszego spędzenia tego szczególnego czasu!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw