ARCHIWUM NOWOŚCI

Top Secret Media narzędziem w konkursie CD Action
środa, 8 kwietnia 2009

Czasopismo CD Action organizuje konkursy polegające na odgadnięciu, jakie pełne wersje gier/programów pojawią się w najbliższym wydaniu. Miło mi donieść, że w konkursie dla wydania CDA SPEC 1/2009 został wykorzystany program Top Secret Media! Za nietypową i potajemną promocję dziękuję.


Reklama
reklama

Wiosna
środa, 15 kwietnia 2009

Po przerwie wiosennej, niestety w smutniejszej kolorystyce, witam i dzielę się odrobinką moich świąt - znajdziecie między innymi nowe życzenia wielkanocne, nowy wiersz O psie tułaczu oraz dwa zdjęcia z pierwszych wiosennych spacerów: jaszczurki, która wyszła na wiosenne słonko i czarnego boćka. Skromnie, bo skromnie, ale zawsze coś w natłoku codzienności.


Gadżet z serwisu dla iGoogle
wtorek, 21 kwietnia 2009

Korzystasz ze spersonalizowanej strony startowej Google zawierającą gadżety? Polubiłeś sentencję dnia znaną z serwisu mgr inż. Dżyszla Homepage? Od dziś możesz dodać tą sentencję w postaci Gadżetu Google do swojej strony startowej Google! Po otwarciu strony Google będziesz mieć pod ręką zawsze aktualną datę, imieniny dnia oraz myśl, która będzie towarzyszyć Ci przez cały dzień.


Poweekendowe zdjęcia
poniedziałek, 4 maja 2009

Chyba już tradycyjnie po kolejnym dłuższym weekendzie, jaki zdarzył się w kalendarzu, kilka zdjęć ze świata skąpanego w pierwszych letnich dniach. Zapraszam do oglądania Najnowszych zdjęć na stronie!


Czarny deszcz na pulpicie
sobota, 9 maja 2009

Wersje beta mają ten urok, że czasami zaskakują błędami. Tak też się stało w przypadku programu Blanker ScreenSaver - wprowadzona obsługa wielomonitorowa okazała się obarczona błędem, który pojawiał się przy wychodzeniu z wygaszacza w konfiguracjach wielomonitorowych. Najnowsza dostępna wersja 3.1 naprawia ten błąd. Wszystkim lubiącym wygaszać swoje monitory efektownie, a jednocześnie chcących niestandardowo wyłączać wygaszacz (np. tylko na kombinację klawiszy) i ceniących zasoby procesora polecam pobranie najnowszej wersji wygaszacza!


Zamknięcie działu zleceń na Forum
czwartek, 14 maja 2009

Ze względu na małe zainteresowanie i brak trzymania się reguł przez większość z osób, dział ze zleceniami na Forum został zamknięty, zaś wątki w nim znajdujące się w większości usunięte. Pozostałością po tym dziale są wyłącznie współistniejące tam Ogłoszenia. Wszystkim, którzy chcą zlecić napisanie programu polecam stroną http://www.zlecenia.przez.net/.


Kartka z kalendarza w rozwoju
niedziela, 17 maja 2009

Od kilku dni funkcjonuje nowa wersja "Myśli dnia", czyli kartki z kalendarza wzbogaconej o sentencję, która towarzyszy przez cały dzień. Funkcja ta dostępna jest także w postaci Gadżetu Google (dodaj) dla osób korzystających ze spersonalizowanej strony iGoogle. Ponadto gadżet ten można, za pośrednictwem Google, umieścić także na swojej stronie (taki przypadek jest już zarejestrowany).

W nowej odsłonie w kalendarzu pojawiły się święta, czyli dni szczególne; zarówno te oficjalne, wielkie, uroczyste, jak i mniej znane, a czasem zabawne. Oczywiście ta sama funkcjonalność dotyczy wersji dla Google. Ta ostatnia ponadto została wzbogacona o możliwość wyłączenia tła w dowolnie wybranym schemacie kolorystycznym, dzięki czemu istnieje możliwość lepszego dopasowania wyglądu do własnych preferencji lub - dla osób pragnących wyświetlić gadżet na swojej własnej stronie WWW - do layoutu tejże strony.

Zachęcam do korzystania z tego dodatku także poza serwisem! A na stronach znajdziesz go zawsze w końcowej części lewego panelu!


Nowe wersje programów
piątek, 22 maja 2009

Nie trwało długo, jak wydana została kolejna wersja wygaszacza Blanker ScreenSaver, która wnosi kolejną poprawkę dla konfiguracji wielomonitorowych: Jeśli monitory posiadały mniejszą rozdzielczość, niż rozdzielczość ostatniego monitora, to obraz nie pokrywał całej powierzchni ekranów. Jednocześnie poprawiona została wydajność wygaszacza, przez co jeszcze bardziej spadło obciążenie CPU.

Nowej, poprawionej wersji doczekał się także Odpaskudzacz, gdzie w ostatnim wydaniu przypadkowo zniknęła opcja umożliwiająca zmianę tablic konwersji.


Nowe kolory, nowy Download
sobota, 23 maja 2009

W oczekiwaniu na kreujący się projekt nowej szaty graficznej dla strony, tymczasowo strona nabrała trochę jaśniejszych barw. Czy zmiana na lepsze? Oceńcie sami! A w szczególności zapraszam do zapoznania się z przytoczoną dyskusją na temat nowego wyglądu strony.

Jednocześnie zaszły drobne zmiany w dziale Download dotyczące sposobu prezentacji wersji plików. Poprzednio, w przypadku wybrania opcji wyświetlania wszystkich wersji, były one wyświetlane obok siebie. Obecnie opcja ta została zlikwidowana, a zastąpiona polem wyboru, w którym można wskazać interesującą wersję pliku. Po wybraniu z listy zostaną wyświetlone dane dotyczące wskazanej wersji oraz możliwe będzie jej pobranie (jak również oddanie głosu). Jednocześnie pojawił się nowy przycisk "Pobierz", który - myślę - bardziej przyciągnie uwagę osób po raz pierwszy stykających się ze stroną pobierania tego serwisu.


Promocja na stronach Google
wtorek, 9 czerwca 2009

Od dziś przez pewien okres czasu na stronach Google będzie można znaleźć linki sponsorowane prowadzące do niektórych z produktów, programów czy innych elementów, które znajdują się na tej stronie. Mam nadzieję, że dzięki kampanii reklamowej w najpopularniejszej wyszukiwarce świata, popularność strony jeszcze wzrośnie! Pieniądze na kampanię pochodzą z reklam prezentowanych na stronie. Tak więc - czy na pewno warto blokować reklamy i utrudniać rozwój strony?
Reklama sponsorowana w Google


Na kłopoty z niekompatybilnymi dodatkami do Firefoxa
sobota, 13 czerwca 2009

Już wkrótce ukaże się nowa wersja przeglądarki Firefox! Jednak nie wszyscy twórcy dodatków zdążyli przystosować je do tego wydania. Jeśli nie możesz żyć bez swojej ulubionej wtyczki, która nie działa pod nową wersją, zapoznaj się z poradą na temat, Jak ominąć błąd niekompatybilności wtyczki do Firefox. Dzięki tej poradzie dowiesz się, jak sprawić, by każdy dodatek mógł być zainstalowany i używany w przeglądarce Firefox.


Pokaż, gdzie jesteś - mapa użytkowników Forum (nieaktualne!)
sobota, 27 czerwca 2009

Na Forum serwisu pojawiła się nowa funkcjonalność umożliwiająca określenie swojego miejsca wprost na mapie Google! W ten sposób stworzona zostanie mapa lokalizacji użytkowników Forum, która być może nie tylko okaże się ciekawym gadżetem, ale ułatwi też osobisty kontakt, gdy zajdzie taka potrzeba.

Aby określić swoją lokalizację, należy otworzyć panel ustawień "Moje konto"; następnie kliknąć link, który otworzy nowe okienko z mapą, gdzie będzie można przy pomocy przesuwania wskaźnika, bądź poprzez wyszukanie adresu, wskazanie swojej lokalizacji. Na koniec wystarczy tylko zapisać ustawienia. Zachęcam gorąco do współtworzenia tejże mapy.

Jednocześnie dziękuję wszystkim osobom ze statusem VIP oraz moderatora, którzy już wcześniej mieli okazję wykorzystać i przetestować tą nową funkcjonalność i dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Niemniej mapa wciąż pozostaje w fazie testowej.


Przy okazji aktualizacji uległ ponownie w niewielkim stopniu wygląd strony, którą to zmianę z pewnością wyłapie wprawne oko stałych bywalców. Również korzystając z okazji większej aktualizacji całej strony, dokonano kilku innych usprawnień i modyfikacji, głównie od strony technicznej. Wszelkie nieprawidłowości, z którymi należy się liczyć w najbliższych dniach, będą systematycznie usuwane.

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw