MOJE PROGRAMY I TEKSTY

Programy i teksty > Programy, kody źródłowe > Odpaskudzacz PRO

Odpaskudzacz PRO

Ostatnia aktualizacja: sobota 17 stycznia 2009r.

Jest to aplikacja, która ma za zadanie ułatwić odczytywanie tekstów zapisanych umyślnie poprzez stosowanie w losowy sposób wielkich i małych liter albo dodawanie do liter zbędnych znaków diakrytycznych.

Przykładem takiego tekstu może być: "JAkIś pRzYKłaDoWy tEkST", lub "JäkÍš přžÝkĽáĐÓwÝ tÉkšt". Tekst taki jest trudny do odczytania. Po wklejeniu go w górną część programu i kliknięciu przycisku "Odpaskudź" otrzymamy w wyniku taki, całkiem czytelny tekst: "Jakis przykladowy tekst".

Program w wersji PRO potrafi działać także w drugą stronę i zapaskudzać tekst korzystając z jednej z wymienionych metod, a więc albo mieszając wielkie i małe litery, albo dodając do nich zbędne znaki diakrytyczne.

Program bazuje na standardzie UNICODE. Do programu dołączono tablice konwersji, dzięki którym można pracować z tekstami standardu UNICODE oraz Windows 1250 (Europa Środkowa).

Dzięki dołączonemu do programu edytorowi możliwe jest tworzenie własnych tablic konwersji. Podczas pierwszego startu programu zaleca się wybranie tablicy odpaskudzania: Windows 1250 + UNICODE -> ASCII oraz tablicy zapaskudzania: Windows 1250 -> Windows 1250.

W najnowszej wersji zmianom uległ interfejs menu programu. Ponadto poprawiono wydajność zarówno podczas "odpaskudzania" jak i "zapaskudzania" tekstu oraz dokonano drobnych modyfikacji w tablicach konwersji.

Kolejną planowaną zmianą jest długo oczekiwana opcja zamiany całych słów typu "dzuefushka" na "dziewuszka".

Download


Wróć

Ocena powyżej opisanego materiału znajduje się w dziale Download

Komentarze (3)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...

Wszystkie programy i teksty na tej stronie są dostępne za darmo, jednak utrzymywanie jej kosztuje (szczególnie przy niskim kursie dolara przez wzgląd na mniejsze wpływy z reklam). Jeżeli spodobał Ci się któryś z programów lub skorzystałeś z któregoś z moich tekstów i chcesz mi wynagrodzić moją pracę to możesz przelać symboliczną złotówkę na moje konto
mBank: 47 1140 2004 0000 3202 2357 3749
Nazwa odbiorcy: Dawid Najgiebauer
Wszystkim, którzy wspierają serwis dziękuję!
Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 11.07.2023 21:16
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw