ARCHIWUM NOWOŚCI

Zdjęcia z Zabrza
wtorek, 24 kwietnia 2012

Korzystając ze sposobności postanowiłem udać się z aparatem na stację kolejową w Zabrzu. Z tej wyprawy oczywiście Zdjęcia stacji w Zabrzu a także kilku lokomotyw, jakie udało się spotkać podczas tej krótkiej wyprawy. A poza tym zdjęcia z placu przy Muzeum Górnictwa Węglowego. Zachęcam do oglądania najnowszych zdjęć w Galerii!


Reklama
reklama

Spodziewana rewolucja w oprogramowaniu
piątek, 27 kwietnia 2012

Wielkimi krokami zbliża się rewolucja w programach udostępnionych na stronie. Już za kilka miesięcy wsparcie dla systemów starszych, niż Windows 2000/XP zostanie zaprzestane, a wszystkie nowe wersje oprogramowania będą wymagały właśnie minimum tych systemów. W pełni wspierane będą też style wizualne najnowszych systemów MS, dzięki czemu aplikacje zyskają nowe efekty. Jeśli będzie także zainteresowanie, to wdrożone zostaną aplikacje w strukturze 64-bitowej.

To wszystko zacznie się już za kilka miesięcy. W związku z tymi planami czekam na opinie, jak taka zmiana jest postrzegana. Czy znaczne zwiększenie rozmiarów aplikacji zrekompensują nowy wygląd i pełne wsparcie dla najnowszych systemów Windows? Czy wersje 64-bitowe są pożądane? A jeśli tak, to czy powinny być dostępne oddzielnie do pobrania, czy może sam instalator powinien rozpoznawać, którą wersję należy umieścić w systemie? Czekam na komentarze!


Jak przenieść projekty na środowisko Delphi XE2
środa, 2 maja 2012

Dziś porada dla programistów, którzy skusili się na instalację pierwszego środowiska firmy Embarcadero, które pozwala na tworzenie 64-bitowych aplikacji. Garść porad i wskazówek na temat tego, jak przenieść kod do Delphi XE2, na co zwrócić szczególną uwagę i o czym nie ma w podręcznikach. Poradnik ten został napisany na podstawie własnego ponad półrocznego doświadczenia zdobywanego od pierwszych wydań tego środowiska.


Dla lubiących zwierzęta - nowe opowiadanie
sobota, 5 maja 2012

Choć czasu mało i opowiadań na stronie jak na lekarstwo, to jednak od czasu do czasu staram się coś napisać. Dziś udało się opublikować opowiadanie, w którym główną rolę pełni sympatyczny czarny kot, jaki znalazł się w kolejowej scenerii. Opowiadanie, jak spora część, nie ma happy endu, ale mimo wszystko myślę, że spodoba się ono nie tylko miłośnikom kotów czy kolejowych klimatów. A może dla niektórych będzie ono nauką poprzez zawarte w nim morały? Zapraszam do czytania Kociego strażnika kolejowego przejścia!


Kolejna porada dla programistów - tworzymy małe programy
niedziela, 13 maja 2012

Problem, jak zmniejszyć rozmiar wynikowego pliku EXE, dręczy programistów środowisk Borland/Embarcadero od wieków. Dlatego postanowiłem przedstawić garść porad, w jaki sposób zmniejszyć plik EXE wykorzystując do tego wyłącznie samo środowisko Delphi, bez użycia zewnętrznych programów.


Przygotowanie działu Download pod wsparcie dla plików dla systemów 64-bitowych
niedziela, 3 czerwca 2012

Dział Download przeszedł modyfikacje, które mają przygotować do wsparcia udostępniania plików przeznaczonych pod systemy 64-bitowe. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Zgodnie z wynikami sondy przeprowadzonej jakiś czas temu, większość użytkowników świadomie potrafi wybrać właściwą wersję programu i nie chce, aby decyzja ta była wykonana przez instalator. Dlatego też, zgodnie z tym faktem, użytkownik będzie miał możliwość samodzielnego wyboru wersji programu, jaką będzie chciał pobrać.

Wybór będzie dokonywany bezpośrednio ze strony karty programu. I tak oznaczony zostanie następującymi ikonami:

  • Pobierz - oznaczone będzie pobieranie wszelkich elementów, które w żaden sposób nie są uzależnione od platformy systemowej
  • Pobierz (32-bit) - oznaczone będą programy w architekturze 32-bitowej (można je uruchamiać także w systemach 64-bitowych)
  • Pobierz (64-bit) - tak oznaczona zostanie opcja pobierania programów napisanych w architekturze 64-bitowej, do uruchomienia których niezbędny jest system operacyjny 64-bitowy.

Jednocześnie w polu rozmiar podawane będą, w przypadku istnienia dwóch wersji, rozmiary dla każdej z architektury z osobna. Taka informacja znajdzie się także na liście wszystkich programów. Podobne oznaczenie będzie można znaleźć na rozwijalnej liście archiwalnych wersji programów. Brak dodatkowych oznaczeń 32-bit, 64-bit lub 32/64-bit świadczy o tym, że dany zasób nie ma związku z architekturą systemu operacyjnego (np. pliki źródłowe lub PDF).

Wszystkie pozostałe elementy, jak opisy, zrzuty ekranów, liczniki pobrań, oceny pozostają wspólne dla obu wersji (jeśli takowe wystąpią).

Przy okazji poprawiony został także błąd braku automatycznego pobierania plików w niektórych przypadkach.

Mam nadzieję, że zmiany będą czytelne i przyjazne użytkownikom i już w niedługim czasie zaczną pojawiać się programy przeznaczone dla architektury 64-bitowej.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw