ARCHIWUM NOWOŚCI

Noworoczny Blanker
piątek, 1 stycznia 2010

Nowy rok, nowe plany, nowe aplikacji i nowe systemy. Do tej pory użytkownicy wygaszacza ekranu Blanker ScreenSaver musieli pożegnać się z nim, jeśli chcieli przesiąść się na Windows Vista lub Windows 7. Jednak najnowsza wersja eliminuje te niedogodności i pozwoli także w tych systemach cieszyć się z nietypowego, efektownego i zarazem nieobciążającego systemu wygaszacza ekranu.

Życzę wszystkim pomyślności w Nowym Roku!


Reklama
reklama

Testy kompatybilności z Windows 7
sobota, 30 stycznia 2010

Jako, iż coraz więcej osób używa już systemu Windows Vista lub Windows 7 dział Download został wzbogacony o ikonę symbolizującą kompatybilność danego zasobu z systemem Windows 7.
Testy zostały przeprowadzone na oryginalnym systemie Windows 7 Professional 64-bit na koncie Administratora z wyłączonym mechanizmem Kontroli konta użytkownika. Platformą testową jest laptop wyposażony w procesor AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65.

Warto nadmienić, iż tylko nieliczne programy (lub pojedyncze wersje) nie przeszły testu zgodności. Jednocześnie przypominam, że nie ma wsparcia dla systemów Windows 9x/Me - żaden z programów nie jest przystosowany do współpracy z wymienionym systemem a zmiany w tym zakresie nie będą czynione.


Nowy wygląd w galerii
czwartek, 11 lutego 2010

Widok miniaturek zdjęć w Galerii został obdarzony nowym wyglądem, który jest z pewnością mniej ascetyczny i lepiej wkomponuje się w pozostałe elementy na stronie. Mam nadzieję, że przypadnie on do gustu bardziej od dotychczasowego wyglądu.


Nowe katalogi w Galerii oraz Opowiadaniach i wierszach
niedziela, 21 lutego 2010

Do działów Galerie oraz Opowiadania i wiersze wprowadzone zostały nowe katalogi. Obecne katalogi popularności zostały zastąpiono katalogiem oglądalności lub liczby przeczytań. Nowością jest nowe funkcjonowanie katalogu popularności, który prezentuje zawartość działu w zależności od częstości wyświetleń danego zdjęcia lub tekstu. Tak więc im częściej następuje wyświetlenie, tym większa jest popularność. Sortowanie to uwzględnia nie tylko ilość odsłon, ale także datę publikacji. Dzięki temu nawet niedawno opublikowane zdjęcia lub teksty mają możliwość zajęcia czołowych miejsc pod względem popularności, jeśli będą oglądane przez dużą liczbę osób w krótkim czasie.

Przy okazji zmieniony został nieznacznie układ opisów zarówno tekstów jak i zdjęć. Zawierają one teraz informację o częstotliwości wyświetleń, w przypadku tekstów zmieniono ich graficzny wygląd, a w zdjęciach przesunięto opis znacznie wyżej.

Ze względów technicznych w dziale Porady wciąż będzie obowiązywał stary system katalogów.


Filmy na Forum (nieaktualne!)
sobota, 27 lutego 2010

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników Forum serwisu zostało wzbogacone o możliwość zamieszczania filmów z serwisu YouTube wprost w swoich wypowiedziach. O szczegółach wykorzystania tej możliwości oraz dostępnych innych funkcjonalnościach można dowiedzieć się z Pomocy Forum.

Nowa wersja Wykopu
środa, 10 marca 2010

W związku z wprowadzonymi zmianami w serwisie Wykop dostosowana została także strona pod kątem nowych linków. Niestety, najwyraźniej nowy Wykop zawiera błędy, które uniemożliwiają poprawne skorzystanie z nowego linku (nie działa nawet przykład!), stąd do czasu usunięcia błędu ze strony serwisu Wykop linki dodające nie będą działać poprawnie. Jednocześnie dodany został także stosowny link do okna prezentującego zdjęcia z galerii.

W moim prywatnym odczuciu serwis Wykop poszedł zdecydowanie w złym kierunku i utracił dużo na swojej atrakcyjności i łatwości obsługi. Jeśli uważacie, że linki do wykopu są niepotrzebne - napiszcie w komentarzu! Jeśli chcielibyście widzieć linki do innych serwisów - napiszcie! Jeśli macie inne uwagi związane z tego typu działalnością - napiszcie! Wszelkie prośby zostaną wzięte pod uwagę i rozpatrzone.


Podziel się
poniedziałek, 15 marca 2010

W następstwie ostatnich zmian dotyczących "wykopywania" materiałów ze stron zrezygnowano całkowicie z dedykowanych linków do serwisu wykop, a zastąpiono je narzędziem ze źródła zewnętrznego - AddThis. Rozwiązanie to staje się powoli standardem na stronach WWW oferując interfejs do wielu serwisów, o którego aktualizację dbają ich administratorzy. Dzięki temu nie będzie w przyszłości potrzeby modyfikacji w razie zmian, a jednocześnie dodatek zapewnia dostęp do wciąż rosnącej ilości nowych serwisów. W związku z tym strona będzie dodatkowo pobierać dane z domen s7.addthis.com i addthis.com - to nie są żadne reklamy, więc nie warto blokować! ;) Jednocześnie, jeśli macie uwagi co do domyślnej listy usług, których brakuje, a które są na pełnej liście - wskażcie je i napiszcie w komentarzu.


Nowy system komunikatów
piątek, 19 marca 2010

Na stronie pojawił się nowy system komunikatów istotnych z punktu działania strony. Objawiać się będą one w postaci żółtego paska w górnej części okna przeglądania. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości mającej negatywny wpływ na działanie i wygląd strony, odwiedzający zobaczy komunikat z opisem nieprawidłowości i prośbą o jego wyeliminowanie. Badane są następujące aspekty:

  • Włączona obsługa JavaScript - w przypadku braku włączonej obsługi tego elementu na stronie nie będzie możliwe korzystanie z ankiet, głosowanie a także nie będą pobierane wszelkie dynamiczne treści. Na Forum niemożliwe stanie się publikowanie wypowiedzi.
  • Korzystanie z przeglądarki IE 7.0 lub starszej - jeśli zostanie stwierdzone, że odwiedzający korzysta do wyświetlenia strony z przeglądarki IE w wersji 7.0 lub starszej; korzystanie z tych przeglądarek może wpłynąć na nieprawidłowości w wyświetlaniu strony oraz problemy w działaniu niektórych jej elementów.
  • Korzystanie z kopii strony - ten komunikat przeznaczony jest dla robotów indeksujących, które tworzą kopie strony. Wchodząc na tak zapisaną kopię strony, pojawi się stosowny komunikat. Będzie on także widoczny dla osób, które oszukują strony korzystając z przeglądarek, które podają się za robota indeksującego.
  • Blokowanie reklam - ze względu na darmowy charakter strony i jej finansowanie w znacznym stopniu z reklam, osoby, które korzystają z dodatków blokujących reklamy będą widziały ten komunikat.
Przy okazji monitorowana będzie ilość osób, które blokują reklamy. Wyniki tego monitoringu będzie można znaleźć w statystykach w części statystyk miesięcznych, gdzie wskazany będzie procent wyświetleń stron, na których prawdopodobnie zezwolono na reklamy.

Myślę, iż ten nowy system, który zastąpił jednocześnie dotychczasowe komunikaty, będzie znacznie bardziej czytelny oraz efektywniej zwróci uwagę użytkownika na stwierdzone nieprawidłowości. Wszelkie komentarze mile widziane!


Zmiany w wyświetlaniu kodów na Forum (nieaktualne!)
sobota, 20 marca 2010

Forum przechodzi kolejne modyfikacje w zakresie wyświetlania treści. Tym razem modyfikacji uległ znacznik [code], którego użycie będzie teraz skutkować dodawaniem do okienka kodu dwóch opcji. Pierwsza z nich umożliwi szybkie zaznaczenie całego kodu bez potrzeby jeżdżenia myszką po ekranie. Dzięki temu będzie możliwość łatwo skopiować kod do schowka. Druga z opcji pozwala na włączenie lub wyłączenie numeracji linii. Dzięki tej numeracji możliwe stanie się proste wskazanie komuś konkretnego wiersza kodu. Jednocześnie pojawiła się nowa opcja w panelu ustawień konta, dzięki której możliwe będzie automatyczne załączanie numeracji linii we wszystkich okienkach z kodem na wyświetlanej stronie (należy jednak zaznaczyć, że takie ustawienie może negatywnie wpłynąć na czas wyświetlania się strony i chwilowo znacznie obciążyć procesor). Myślę, że te zmiany znacznie ułatwią prowadzenie dyskusji szczególnie w tematach związanych z programowaniem.

Kolejne zmiany na Forum (nieaktualne!)
niedziela, 21 marca 2010

Dziś na Forum pojawiły się kolejne dwie zmiany, które skierowane są głównie do osób poszukujących odpowiedzi na dany problem. Pierwszą z nich jest lista podobnych tematów. Jest ona wyświetlana u dołu każdego z wątków (dla osób niezalogowanych lub dla osób zalogowanych, które wybrały stosowną opcję w konfiguracji). Jest to lista, której temat i opis najbardziej zbliżone są do tematu i opisu aktualnie przeglądanego wątku. Dlatego istotnym jest uzupełnianie opisów tematów, które pozwalają doprecyzować temat oraz pomagają w znalezieniu informacji.

Druga opcja związana jest z nieco zapomnianą funkcją wyszukiwania na Forum. Pojawiło się nowe pole "Poszerzone wyszukiwanie", którego zaznaczenia sprawi, że wyniki zostaną poszerzone o tematy, które nie zawierają szukanego słowa, lecz zawierają słowa najczęściej pojawiające się w tradycyjnych wynikach.

Mam nadzieję, że te funkcje zostaną docenione głównie przez gości. W planach jest jeszcze rozważenie dodania funkcji załączników do postów. Wszelkie komentarze mile widziane!

Rusza Blog!
sobota, 27 marca 2010

Na stronie rusza nowy mały dział - Blog. Będę chciał w nim publikować co jakiś czas informacje, artykuły, przemyślenia czy subiektywne wnioski z postrzegania świata oparte o swoje przeżycia. Czy będzie to dział często aktualizowany, jaki rodzaj informacji w nich się znajdzie oraz czy osobiście wystarczy mi zapału na jego prowadzenie - to wszystko czas pokaże.

System oparty będzie na tym samym, co system tekstów, z jedną różnicą - strona główna będzie zawsze wyświetlać najnowszy wpis. Pod każdym wpisem znajdziemy ocenę, linki do komentarzy czy do podzielenia się z innymi, a także ułatwiający nawigację link prowadzący bezpośrednio do danej wypowiedzi. Zaś u dołu strony zawarty będzie spis wszystkich wpisów.

Pozostaje więc życzyć miłej lektury!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw