ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowa strona konkursowa
wtorek, 2 lipca 2013

Strona konkursowa serwisu doczekała się uporządkowania! Od teraz każdy konkurs będzie posiadał swoją własną podstronę, a pod dotychczasowym adresem prezentowana będzie lista wszystkich aktualnych i historycznych konkursów.

Dzięki tej modyfikacji zapanuje większy porządek, strona stanie się znacznie lżejsza, a dodawanie kolejnych konkursów nie będzie już negatywnie wpływać na ładowanie się tej strony.

A już wkrótce nowy, wakacyjny konkurs w sam raz dla wszystkich znudzonych wolnym czasem! :) Znów będzie trzeba sporo poczytać, by wygrać cenną nagrodę. Ale o szczegółach już niedługo na nowej stronie konkursowej!


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

Druga edycja popularnego konkursu!
sobota, 6 lipca 2013

Rozpoczęła się właśnie II edycja konkursu "Popisz się pamięcią"! Trudniejsza od poprzedniej ze względu na większą liczbę możliwych odpowiedzi a także brak zasady jeden wpis = jedno pytanie. Ale i nagroda lepsza - elegancki Pendrive o pojemności 16GB! Zapraszam do rywalizacji!


Małe przemeblowanie Galerii Kolejowej
poniedziałek, 22 lipca 2013

W Galerii Kolejowej zaszły drobne zmiany. Poza trzema nowymi zdjęciami, pojawiły się też nowe działy. Powstał katalog dla lokomotyw serii EN61 oraz przeniesione zostały zdjęcia głównie czeskich lokomotyw do nowego poddziału Pozostałych zdjęć lokomotyw elektrycznych.

Mam nadzieję, że nowe zdjęcia znów zaczną się pojawiać, a galeria zacznie rosnąć.


Kilkanaście zdjęć roślin i zwierząt
sobota, 31 sierpnia 2013

Na stronie dziś pojawiło się kilkanaście zdjęć oraz dwa filmy roślin i zwierząt, jakie można znaleźć w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Największe wrażenie chyba zrobiły kaktusy, stąd ich zdjęć najwięcej. Wspaniałe, lecz trudne do fotografowania, są też akwaria i pływające w nich ryby. Ponadto kilka ciekawych zwierząt.

Od dnia dzisiejszego większość filmów będzie kodowana w formacie H.264 (MPEG-4), stąd do ich odtworzenia potrzeba zainstalowania tego kodeka! Dzięki temu, przy zachowaniu tego samego rozmiaru, filmy będą miały znacznie lepszą jakość, niż w przypadku stosowanego dotąd kodeka DivX.


Wyniki konkursu "Popisz się pamięcią - edycja II"
poniedziałek, 2 września 2013

Są już wyniki II edycji konkursu "Popisz się pamięcią"! Konkurs okazał się dużo trudniejszy niż poprzednia edycja. Żadnemu z uczestników nie udało się udzielić poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Było też mniej zgłoszeń, niż w poprzedniej edycji. Najlepsza z uczestniczek popełniła tylko 2 błędy, tym samym wygrywając nagrodę. Laureatce gratuluję!


Drobne zabiegi optymalizacyjne na stronie
sobota, 21 września 2013

Strona przeszła kilka zabiegów mających na celu znacznie szybsze uzyskiwanie podstawowej treści strony. Mam nadzieję, że nic się nie zepsuło, a korzystanie ze strony będzie wygodniejsze. :)


Hit! Praca magisterska dostępna do pobrania!
sobota, 21 września 2013

Po 5 latach od ukończenia pisania mojej pracy dyplomowej magisterskiej postanowiłem udostępnić także jej część tekstową, opisującą dostępny już od dawna program Dławik. Mam nadzieję, że będzie to dobre opracowanie przede wszystkich dla tych, którzy chcą zgłębić zagadnienie doboru dławików przeciwzwarciowych (praca zawiera wszystkie niezbędne wzory oraz przykład wykonania obliczenia), dla programistów (opisy algorytmów, specyfikacja wewnętrzna programu), a także dla użytkowników mojego programu (w pracy zawarta jest bowiem kompletna instrukcja obsługi oraz przykład wykorzystania). Ponadto dokument może stanowić także interesujący wzór pracy dyplomowej dla przyszłych magistrów i inżynierów. Przestrzegam jednak przed wykorzystywaniem i powielaniem pracy zarówno w całości jak i w części! Ma to być pomoc, a nie gotowe rozwiązanie!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw