ARCHIWUM NOWOŚCI

Przeprowadzka miniForum (nieaktualne!)
poniedziałek, 9 lipca 2007

miniForum zostało przeniesione pod nową lokalizację, specjalnie dla niego dedykowaną - forum.dzyszla.pl. Zmieniły się także adresy kanałów RSS - po szczegóły oraz nowe adresy zapraszam do Centrum RSS strony.
W związku z powyższymi zmianami mogą pojawić się kłopoty w starych linkach, choć wciąż powinny one przenosić poprawnie (nie dotyczy to kanałów RSS). Także problemy mogą wystąpić na linkach w obrębie miniForum. Z Waszą pomocą te niedociągnięcia będą sukcesywnie eliminowane. A już teraz zapraszam do aktywnego uczestnictwa w ciągle rozwijającym się miniForum!

Reklama
reklama

Para buch, koła w ruch...
czwartek, 12 lipca 2007

...i dojechałem wreszcie znów po kilku latach do pięknej krainy, gdzie schronienie i opiekę znalazły unikatowe Maszyny, które wciąż posiadają swoją duszę. Postarałem się więc utrwalić je na zdjęciach, z którymi pragnę się podzielić. I tak oto w Galerii Kolejowej pojawiło się sporo nowych zdjęć lokomotyw znajdujących się w Skansenie w Pyskowicach należącym do Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów. W tym miejscu chciałbym zaapelować do wszystkich Miłośników Kolei (nie tylko tej spod znaku pary i sadzy) a także ludzi, którzy cenią historię, o wspomożenie osób pracujących w tymże Skansenie (szczegółowe informacje na podanej stronie). Naprawdę wykonują oni kawał dobrej roboty, wkładając to nie tylko własne pieniądze ale i przede wszystkim serce. Niestety często spotykając się niezrozumiałymi przeciwnościami innych ludzi, dla których liczy się wyłącznie kasa. Ja co jakiś czas staram się ich wspierać finansowo, gdyż jazda tam i osobista pomoc w pracy niestety w moim przypadku jest mało możliwa.
W drodze do Skansenu w Pyskowicach udało się zrobić także fotki Elektrowni Rybnik oraz starej nieczynnej już stacji kolejowej pod Gliwicami, gdzie jednak wciąż dumnie tkwi napis a przy zarośniętym torze czuwa Strażnik. Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi zdjęciami na stronie!


miniForum dorosło (nieaktualne!)
piątek, 13 lipca 2007

Dziś byłe miniForum straciło swój przedrostek stając się tym samym pełnym Forum. Funkcjonalność już dawno wyszła poza zwykłą księgę gości, od której to zaczęło się istnienie Forum. Wraz ze zmianą nazwy zmienił się także tak krytykowany za zbyt wiele kolorów wygląd (wg mnie na gorszy i mniej czytelny). Wciąż w fazie rozwojowej pozostaje obecnie Wyszukiwarka Forum. Jaka będzie przyszłość? Czy Forum się utrzyma? To zależy od Was!

Upragniona burza
sobota, 21 lipca 2007

Gdy upał doskwiera większość wypatruje ukojenia, jakie może przynieść nocna burza. Wreszcie udało mi się utrafić warunki odpowiednie do zapolowania na błyskawice. Zawsze fascynowały mnie ich kształty i obierane punkty. Szkoda tylko, że tak trudno je uwiecznić. To co się udało, można znaleźć na stronie w Galerii w dziale Natura. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się uchwycić więcej.


Nowy rekord strony
sobota, 1 września 2007

Sierpień dość nieoczekiwanie przyniósł nowy rekord w ilości odwiedzin oraz odsłon serwisu. Odwiedzany był ponad 26 tysięcy razy przez ponad 13 tysięcy osób! Ten wzrost w głównej mierze spowodowany był problemami firmy IDG Poland, której użytkowników skutecznie przejmuje rozwijające się Forum serwisu. Tym samym zanotowano kolejny wzrost w transferze i już wiadomo, że kolejny abonament będzie niestety droższym.

W związku z tym już dziś można zaobserwować tendencję coraz bardziej wszędobylskiej reklamy Google. Niestety popularność i udostępnianie wszystkiego za darmo jest okupione właśnie takim kosztem, który również w sierpniu wreszcie zaczął przynosić wymierne korzyści - udało się otrzymać pierwszą wypłatę od Google, która zostanie w całości pochłonięta przez utrzymanie serwisu jeszcze w tym roku. Gdyby nie dobrowolne datki osób odwiedzających (głównie za programy), serwis zaczął by niestety przynosić straty, a tak wciąż udaje się działać na granicy równowagi bilansowej.


Z nowości na stronie zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć nocnych w galerii!


Komentuj wszystko!
niedziela, 2 września 2007

W dniu dzisiejszym pojawił się ujednolicony mechanizm pozwalający na komentowanie na Forum nowości oraz ankiet, które znajdują się na stronie. Podobnie, jak rzecz ma się z komentowaniem tekstów, porad, czy zdjęć, tak i tutaj kliknięcie linku [Komentarze] przeniesie na Forum do właściwego wątku, w którym będzie można wyrazić swoje zdanie, a w przypadku braku jeszcze komentarzy - na utworzenie wątku o wskazanym tytule. Mam nadzieję, że pozwoli to na jeszcze lepszą komunikację.


Czasami ktoś jednak czuwa...
czwartek, 20 września 2007

Ostatnie okresy częstych mych nieobecności mogą mieć i pozytywny efekt. Więcej czasu na zajęcie się swoimi zainteresowaniami nawet, gdy robione to było po nocach między zmęczeniem a snem. Jednym z tych efektów jest nowe opowiadanie pt. Mój Anioł Stróż, które mam nadzieję pozwoli przywrócić wiarę w istnienie życzliwych jeszcze kierowców ;) Zapraszam do czytania i wyrażania swoich opinii!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw