ARCHIWUM NOWOŚCI

Zamknięcie forum, komentarze
wtorek, 21 września 2021

Zgodnie z zapowiedziami Forum zniknęło ze strony i nie będzie już dłużej dostępne. Jednocześnie pod poszczególnymi obiektami pojawiły się panele komentarzy, które zostały przeniesione z dotychczasowego Forum. W ciągu najbliższych dni funkcjonalność będzie uzupełniania i rozszerzana jednocześnie eliminowane będą błędy.

Podsumowując, miniForum, później już jako pełnoprawne Forum, było owocem lat pracy, zbierania nowych doświadczeń i uczenia się. Wiedza, jaką zdobyłem tworząc to rozwiązanie, po części w odpowiedzi na protest wobec administracji Forum IDG, gdzie byłem moderatorem, była wręcz ogromna i gdyby nie ten projekt, pewnie nigdy nie miałbym okazji jej zdobyć. Począwszy od aktywnego używania ciasteczek i systemu logowania, na API Google skończywszy, a po drodze wykorzystując szereg własnych rozwiązań. Dziś zawartość sprzed kilku lat można zobaczyć jeszcze w serwisie Wayback Machine. Ale nie cały ten ogrom pracy został zakopany. Nowy system komentarzy całymi garściami czerpie z rozwiązań, które na Forum istniały i zapewne jest to widoczne dla wszystkich, którzy Forum strony widzieli. Żal rozstawać się z tak dużym (jak na jedną osobę) projektem, ale sam już praktycznie nie umiałem znaleźć czasu na aktywne używanie wymierającej dziś formy wymiany opinii.

Jeśli ktoś potrzebuje jakichś informacji, głównie z prywatnych wiadomości, do których stracił dostęp, to jeszcze przez jakiś czas baza będzie dostępna pod ręką i mogę pomóc w tym temacie.

Komentarze (4)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...
Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2023 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 15.08.2023 11:17
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw