MOJE PROGRAMY I TEKSTY

Programy i teksty > Programy, kody źródłowe > Sitemap PR Creator

Sitemap PR Creator

Ostatnia aktualizacja: piątek 1 sierpnia 2008r.

Program Sitemap PR Creator przeznaczony jest do badania wartości PageRank wszystkich podstron zadanych serwisów. Po podaniu głównej domeny program na podstawie treści wyszukuje wszystkie podstrony zbierając je w liście jednoczęsnie odpytując serwery Google o wartość PR dla każdej z nich. Na końcu badania wyniki zapisywane są do arkusza programu MS Excel.

Plikiem wejściowym jest arkusz kalkulacyjny Excel, w którym w kolumnie B zapisane są nazwy stron do zbadania (wyniki dla każdego z serwisów są zapisywane do pliku, którego nazwa odpowiada nazwie podanej w tej kolumnie); kolumna C zawiera adresy internetowe stron. Do programu dołączony został przykladowy plik wejściowy.

Do poprawnego działania programu konieczne jest, by na komputerze zainstalowany był program MS Excel w wersji XP lub nowszej!

W programie można ustawić m.in. głębokość śledzenia witryny (wartość 1 to badanie wszystkich storn w domenie, do których linki znajdują się na stronie głównej; w wersji DEMO głębokość została ograniczona do wartości 1). Ponadto możliwe jest wymuszenie opóźnienia w badaniu, dzięki czemu zmniejsza się obciążenie łącza i badanego serwera, a jednocześnie chroni przed rozpoznaniem programu jako ataku DoS. UWAGA! Serery Google mogą zablokować automatycznie dostęp do swoich zasobów w tym wartości PR, jeśli zapytania będą wysyłane zbyt często!.

W wersji DEMO ponadto program analizuje maksymalnie 20 stron (wraz z podstronami) dla wszystkich serwisów.

Ponadto program można zminimalizować do zasobnika tak, aby pracował w tle (analizy rozbudowanych serwisów mogą trwać bardzo długo). Program posiada także kilka innych ciekawych funkcji, które być może zostana opisane i dołączone w formie pomocy do programu w najbliższym czasie.

Download


Wróć

Ocena powyżej opisanego materiału znajduje się w dziale Download

Komentarze (2)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...

Wszystkie programy i teksty na tej stronie są dostępne za darmo, jednak utrzymywanie jej kosztuje (szczególnie przy niskim kursie dolara przez wzgląd na mniejsze wpływy z reklam). Jeżeli spodobał Ci się któryś z programów lub skorzystałeś z któregoś z moich tekstów i chcesz mi wynagrodzić moją pracę to możesz przelać symboliczną złotówkę na moje konto
mBank: 47 1140 2004 0000 3202 2357 3749
Nazwa odbiorcy: Dawid Najgiebauer
Wszystkim, którzy wspierają serwis dziękuję!
Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 11.07.2023 21:16
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw