PORADY

Porady > Oprogramowanie > Systemy operacyjne > O przełączaniu się miedzy otwartymi oknami

O przełączaniu się miedzy otwartymi oknami

Z pewnością wszyscy znają skrót klawiaturowy [Alt+Tab]. Służy on do przełączania się pomiędzy otwartymi oknami. O ile w Windowsie można tego dokonać klikając na odpowiedni przycisk symbolizujący okno na pasku narzędzi, o tyle aby przełączyć się z pełnoekranowego DOS'u do Windows'a skrót ten okazuje się niezastąpiony.

Ci, co często przeskakują między oknami korzystając z powyższej kombinacji klawiszy, z pewnością zauważyli, że czasami nie wszystkie okna są widoczne po użyciu funkcji [Alt+Tab]. Istnieje inna możliwość przełączania się pomiędzy oknami - kombinacja [Alt+Esc]. Jej naciśnięcie przynosi natychmiastowy skutek, tzn. od razu zostaniemy przeniesieni do następnego okna.

Jeżeli mamy dużo otwartych okien, tak, że ich nazw nie widać na pasku zadań, to kombinacja [Alt+Tab] również jest nieoceniona. Jednak dość uciążliwym jest klikanie 20 klawisza [Tab] aby dostać się do konkretnego okna. A jeszcze bardziej denerwujące jest to, kiedy przeskoczymy daną ikonkę. Ale nic się nie stało, ponieważ istnieje możliwość powrotu. Wystarczy nacisnąć [Shift]. Kombinacja [Alt+Shift+Tab] przeniesie nas zamiast o jedną ikonkę w prawo - o jedną w lewo.

Informacje o poradzie
Poradę czytano:22 314 razy
Ocena porady:
4,75 (24 oceniających)
(Kliknij właściwą gwiazdkę, by oddać głos)

Wróć

Komentarze (2)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...

Uwaga! Wszystkie porady na tej stronie są mojego autorstwa i objęte są prawami autorskimi! Kopiowanie, publikowanie lub cytowanie całego tekstu bez wiedzy autora - ZABRONIONE! Dowiedz się więcej o prawach autorskich

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 11.07.2023 21:16
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw