ARCHIWUM NOWOŚCI

Szybsza strona
sobota, 22 stycznia 2022

Silnik generowania stron został właśnie zaktualizowany, co zapewni jeszcze szybsze działanie strony i poruszanie się po zasobach. Tradycyjnie przez najbliższy czas będą trwały testy poprawności działania i eliminowane ewentualne błędy.


Reklama
reklama

Odliczenia i nowe możliwości
sobota, 12 lutego 2022

Jak zazwyczaj w okresie rozliczeń podatkowych nową wersję ma program wspomagający utrzymanie kontroli nad stratami wykazywanymi w formularzu PIT-38. W najnowszym wydaniu oznaczonym numerem 1.4 najistotniejszą zmianą jest dopuszczenie możliwości odliczenia do 100% (lub do 5 000 000 zł) straty poniesionej w roku 2019 lub późniejszym przy pierwszorazowym jej rozliczeniu, w myśl zmian, jakie pojawiły się w art. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jednocześnie raz jeszcze przypominam, że program ma stanowić ułatwienie i podpowiedź, a nie jest narzędziem przeznaczonym do wypełniania deklaracji - każdorazowo to podatnik odpowiada za to, jakie kwoty przekaże na zeznaniu oraz to, czy użyje czy nie danego zapisu ustawy.

Jednocześnie program lepiej wspiera konfiguracje wielomonitorowe z różnymi ustawieniami skalowania (High-DPI) oraz najnowszy system Windows 11.


Kilka poindustriadowych zdjęć
niedziela, 25 września 2022

Na stronie dodano kilka zdjęć związanych z koleją z terenu stacji Bytom Karb Wąskotorowy oraz tarnogórskiego Muzeum Maszyn Parowych wykonanych podczas Industriady 2022.


Nowa porada dla programistów Delphi
sobota, 1 października 2022

Po okresie pandemii ponownie wracam do przygotowywania corocznych wykładów dla programistów Delphi. W tym roku nieco pomysłów, jak powinien zachowywać się program w trakcie, gdy jest on zajęty wykonywaniem różnych czynności i zadań, aby nie dawać użytkownikowi poczucia zawieszania się i skłaniać do bezwzględnego przerywania jego pracy. W związku z tym dziś cały wykład i więcej dostępne są już na stronie. A prezentacja na żywo już 6. października w Mszczonowie podczas Zlotu programistów Delphi.


Nowy mechanizm kolorowania kodu
niedziela, 2 października 2022

Na stronie przebudowałem mechanizm odpowiedzialny za formatowanie i kolorowanie składni kodów. Sama strona powinna się ładować nieco szybciej przez zmniejszenie jej wielkości; będzie również bardziej przyjazna dla wyszukiwarek. Jednocześnie zmiana pomoże w zdecydowanym uproszczeniu i unikaniu niedopatrzeń lub błędów podczas przygotowywania tekstów zawierających kody źródłowe. Jednocześnie jednak, aby kolorowanie w pełni się wykonało, konieczna jest włączona obsługa skryptów JS w przeglądarce.

Mogą się jeszcze lekkie niedociągnięcia zdarzać, ale też wiele do tej pory występujących zostało poprawionych, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na poprawność czytania kodów źródłowych prezentowanych na stronie. Jeśli jednak ktoś zauważy jakąś nieprawidłowość lub niekompletną poradę, proszę o przeładowanie stronie (Ctrl+F5), a jeśli nie pomoże - zgłoszenie faktu bądź to w komentarzu, bądź korzystając z formularza kontaktowego.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw