ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowa porada dla programistów Delphi
sobota, 1 października 2022

Po okresie pandemii ponownie wracam do przygotowywania corocznych wykładów dla programistów Delphi. W tym roku nieco pomysłów, jak powinien zachowywać się program w trakcie, gdy jest on zajęty wykonywaniem różnych czynności i zadań, aby nie dawać użytkownikowi poczucia zawieszania się i skłaniać do bezwzględnego przerywania jego pracy. W związku z tym dziś cały wykład i więcej dostępne są już na stronie. A prezentacja na żywo już 6. października w Mszczonowie podczas Zlotu programistów Delphi.


Reklama
reklama

Nowy mechanizm kolorowania kodu
niedziela, 2 października 2022

Na stronie przebudowałem mechanizm odpowiedzialny za formatowanie i kolorowanie składni kodów. Sama strona powinna się ładować nieco szybciej przez zmniejszenie jej wielkości; będzie również bardziej przyjazna dla wyszukiwarek. Jednocześnie zmiana pomoże w zdecydowanym uproszczeniu i unikaniu niedopatrzeń lub błędów podczas przygotowywania tekstów zawierających kody źródłowe. Jednocześnie jednak, aby kolorowanie w pełni się wykonało, konieczna jest włączona obsługa skryptów JS w przeglądarce.

Mogą się jeszcze lekkie niedociągnięcia zdarzać, ale też wiele do tej pory występujących zostało poprawionych, co powinno bardzo pozytywnie wpłynąć na poprawność czytania kodów źródłowych prezentowanych na stronie. Jeśli jednak ktoś zauważy jakąś nieprawidłowość lub niekompletną poradę, proszę o przeładowanie stronie (Ctrl+F5), a jeśli nie pomoże - zgłoszenie faktu bądź to w komentarzu, bądź korzystając z formularza kontaktowego.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw