ARCHIWUM NOWOŚCI

HTTP/2 na stronie
piątek, 3 stycznia 2020

Od pewnego już czasu strona serwowana jest z użyciem protokołu HTTP w wersji 2. Pozwala to przede wszystkim na znacznie szybsze ładowanie strony. Jednocześnie podczas pierwszego połączenia w trakcie sesji (o ile akceptowane są pliki cookie) serwer sam dołącza podstawowe pliki, jeszcze bardziej pozwalając przyspieszyć otwarcie strony (kolejne połączenia wykorzystują już dane zbuforowane w przeglądarce).

Mam nadzieję, że zmiany pozwolą w najbliższym roku utrzymać stronę na ugruntowanej pozycji i mimo jej znacznie wolniejszego rozwoju, wciąż będzie stanowiła źródło merytorycznej wiedzy i przydatnych tematów. I tego też życzę wszystkim, aby wewnętrzny rozwój stanowił podstawę i dawał sił do brnięcia przez zmieniający się świat!


Reklama
reklama

Nowy rok, stare podatki
sobota, 25 stycznia 2020

Wraz z kolejnym rokiem pojawia się kolejna wersja programu wspomagającego stosowanie odliczeń w deklaracjach PIT-38. W tym roku w programie pojawiła się drobna, acz znacząca nowość: możliwe jest stosowanie optymalizacji podatkowej poprzez minimalizację odliczeń z lat ubiegłych w taki sposób, aby nie zwiększać kwoty należnego podatku. Dzięki temu "zaoszczędzone" złotówki mogą pomniejszyć podatek w przyszłości. Tym samym pojawiło się pole z podatkiem należnym do odprowadzenia zaokrąglonym - zgodnie z przepisami - do pełnych złotówek.

Ponadto program posiada nowy instalator, który jest ładniejszy i jeszcze bardziej upraszcza proces aktualizacji. A ponadto pliki programu zostały z nim skojarzone, dzięki czemu można od razu otworzyć plik z danymi poprzez jego podwójne kliknięcie.


PITy - pozostał nieco ponad miesiąc
sobota, 21 marca 2020

Zatem dla wszystkich, którzy muszą się rozliczać także na formularzu PIT-38, poprawiona wersja programu wspomagającego rozliczanie podatku. Poza drobnymi poprawkami związanymi z ostatnio dodanymi opcjami, także zauważyć można nowy instalator; poprawki objęły także kompatybilność z monitorami High-DPI oraz najnowszymi wersjami systemu Windows 10.


Kolejna drobna pomoc dla programistów Delphi
poniedziałek, 23 marca 2020

Dla wszystkich, którym nie chce się pisać własnych implementacji pozwalających skorzystać z nowej, dostępnej w systemach Windows 8 i Windows 10 funkcji interfejsu MAPI - MapiSendMailW, czyli unicodowej wersji funkcji tworzącej wiadomości e-mail w programie pocztowym, przygotowałem małą pomoc w postaci gotowego pliku nagłówkowego Simple MAPI rozbudowanego o nowe struktury i funkcje. Ale to nie wszystkie zmiany. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do zapoznania się z opisem pliku WinAPI.MapiW!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 19.01.2024 21:06
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw