ARCHIWUM NOWOŚCI


Strona na nowym serwerze i nowej domene!
niedziela, 1 lipca 2018

Stało się! Strona znalazła się na nowym serwerze oraz zyskała nową, własną domenę, które już nie opuści aż do śmierci - dzyszla.pl!

Zapewne mogą pojawiać się jeszcze na początku problemy z działaniem wynikające z konfiguracji. To zaś może prowadzić nawet do kilkugodzinnych wstrzymań serwisu, ale mam nadzieję, że tak źle nie będzie.

Tymczasem do września stare adresy z domeny netlook.pl będą jeszcze przekierowywały na nowy adres. Ale po tym czasie przestaną działać. Będę starał się zawalczyć teraz w internecie o zmiany adresów, choć niestety odbudowanie dawnej pozycji zapewne nie będzie już możliwe, a przynajmniej nie w tak krótkim czasie. Myślę, że jednak przyciągnie dawnych jak i nowych gości. Trzymajcie kciuki!


Reklama
reklama

Ku szyfrowaniu
piątek, 13 lipca 2018

Już wkrótce witryna przejdzie na korzystanie z szyfrowanych połączeń SSL! Jeśli wszystko zda egzamin, wkrótce adres strony będzie zaczynał się od https, a połączenie będzie zapewniało większe bezpieczeństwo zarówno wysyłanych jak i odbieranych danych.

Już teraz z szyfrowania korzystają kanały RSS dostępne na stronie. Kolejnym krokiem będzie dział Download. Jeśli wszystko odbędzie się bez zakłóceń, to i pozostałe subdomeny oraz cała główna strona także zmigruje w kierunku zielonej już kłódki (do tego czasu przeglądarki mogą informować o treści mieszanej).

Oczywiście wszystkie adresy bez https będą działać i przenosić automatycznie na wersję szyfrowaną.


Strona już w całości na HTTPS, lecz...
wtorek, 17 lipca 2018

... jeszcze trochę zmian czeka. Udało się już przenieść cały serwis na połączenie szyfrowane. Choć być może jeszcze jakieś niedoróbki wyjdą w postaci elementów, które pobiorą się w sposób nieszyfrowany. Niemniej, zielona kłódka powinna już towarzyszyć zawsze, a więc zapewniać, że wszystkie dane zarówno wysyłane jak i ściągane ze strony są dużo bardziej bezpieczne i odporne na podejrzenie czy podmianę w locie.

Przy okazji przywrócona do życia została funkcjonalność mapy użytkowników Forum, która nie działała już od dłuższego czasu ze względu na zmiany API Google.

Z tego, co czeka jeszcze, a co związane jest z HTTPS, to system avatarów na Forum. Niestety, musi być nieco zmieniona funkcjonalność, a to będzie wymagało jeszcze trochę czasu. Te, które były i dawały się ściągnąć - już funkcjonują. Ale na możliwość wgrywania nowych będzie trzeba poczekać.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2018 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 17.07.2018 20:36
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw