ARCHIWUM NOWOŚCI

Koniec z RAR i inne rewolucje w dziale Download
sobota, 7 kwietnia 2018

Dziś na stronie małe zamieszanie. Dużo plików oznaczonych zostało jako nowe. Związane jest to z tym, że zniknęły wszystkie pliki w formacie RAR, jakie były do pobrania. W ich miejsce pojawiły się pliki w formacie 7z, czyli darmowym programie 7-Zip. To także spowodowało zastąpienie odniesienia do programu UnRAR w Niezbędniku. Przy okazji - pojawił się tam nowy link pozwalający na pobranie programu MS Word Viewer, dzięki któremu można odczytać dokumenty programu w formacie *.doc, które wciąż są dostępne do pobrania ze strony.

Kolejną zmianą jest możliwość pobrania plików bez konieczności wchodzenia na kartę szczegółów. Od dziś wystarczy kliknąć na dane w kolumnie rozmiaru pliku tabeli z listą plików, by od razu rozpocząć pobieranie. Mam nadzieję, że ułatwi to pobieranie oraz wyeliminuje konieczność przechodzenia na szczegóły osobom, które nie są zainteresowane.

Zmieniły się także niektóre ikonki oznaczające rodzaj dostępnych zasobów, nie tylko ta związana ze wskazaniem na plik archiwum.

Na koniec - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejny program doczekał się wersji w pełni kompatybilnej z systemem Windows 10; tym razem to prosty program-zabawka: LED - Linijka świetlna z klawiatury.

Niestety, podczas zmian doszło do małego zamieszania i może się zdarzyć sytuacja, w której pod zasobem nie będzie umieszczony poprawny plik lub ikony z oznaczeniami mogą być mylne. Jednak będzie to na bieżąco prostowane.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Zniżka na wybrane hostingi 10% dla Ciebie

Kolejowe Makoszowy
poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Wiosenny powiew świeżości w kolejowej galerii: Korzystając z pogody i odrobiny czasu, zrobiłem kilka zdjęć z torów pomiędzy nastawniami Kopalnia Makoszowy oraz Zabrze-Makoszowy.


Mija czas rozliczania podatków
czwartek, 12 kwietnia 2018

Już tylko kilkanaście dni pozostało, aby rozliczyć się z urzędem skarbowym. Dla wszystkich, którzy korzystają z formularza PIT-38, a jeszcze nie dokonali rozliczenia, z pewnością ucieszy nowa wersja programu do kontrolowania odliczeń. Program zyskał nieco zmieniony wygląd; dzięki zwijanym pozycjom będzie można znacznie łatwiej nawigować w przyrastającej ich liczbie. Dodatkowo program zadba, abyśmy nie utracili zmian podczas zamykania programu.


Czasowy brak dostępu do strony
piątek, 4 maja 2018

Dziś nastąpiła przerwa w działaniu strony. Związane to było ze zmianami u operatora serwera związany z aktualizacjami i migracją na nowe serwery. Za niedogodności przepraszam. Mam nadzieję, że więcej takich przerw nie będzie. :)


Nie koniec problemów :(
sobota, 5 maja 2018

Niestety, wielkie zmiany u administratora serwera, na którym jest strona, wciąż uniemożliwiają poprawne działanie. Nie działa między innymi dodawanie wypowiedzi na Forum oraz niektóre kanały RSS. Mam nadzieję, że wkrótce problemy uda się rozwiązać, jednak na ten czas wciąż trzeba będzie się liczyć z ograniczeniami w funkcjonalności.


Przywrócone działanie strony
wtorek, 8 maja 2018

Wydaje się na tą chwilę, że udało się jakoś doprowadzić administratorom konfigurację serwera do ładu i składu tak, że strona odzyskała pełną funkcjonalność. Oby tak zostało! :)


Jak nie wpaść w pułapkę
niedziela, 13 maja 2018

Dla wszystkich programistów Delphi powstała nowa porada omawiająca, jak uniknąć pułapek podczas pisania kodu w Delphi. Omawia ona zagadnienia, które nie są zbyt intuicyjne i mogą zaskoczyć już podczas używania programów. Choć na razie skromna to kto wie, może kiedyś jeszcze urośnie? Oby nie :)


Widmo zamknięcia strony
piątek, 15 czerwca 2018

Po 17 latach istnienia strony, prawdopodobnie przyjdzie ją zamknąć. Jeśli ktoś czytał ostatnie wiadomości ze strony, to wie, że właścicielem domeny i dostawcą serwera jest od jakiegoś czasu nowy właściciel. Niestety, prawdopodobnie wkrótce wzrośnie koszt utrzymania strony i to aż 8-krotnie! Niestety, nie stać mnie na taki wydatek, a wpływy z reklam, które dotychczas były w stanie pokryć 1/3 kosztów, w nowych warunkach nie zapewnią nawet kilku procent zwrotu. Zemszczą się także oszczędności czynione na niekupowaniu domeny - adres strony przestanie być aktualny nawet, jeśli zostałaby założona na innym serwerze.

Wszystko okaże się tuż po wakacjach, ale przyszłość nie rysuje się optymistycznie. I choć wielu zapewne widzi w tej stronie mamuta, który już dawno powinien zejść z tego internetowego świata, to jednak strona dostarczała wielu osobom cennych aplikacji czy rozrywki w postaci tekstów (jeden doczekał się nawet uhonorowania w Wikipedii), albo była też interesującym zbiorem zdjęć, głównie kolejowych, do których linki pojawiały się w wielu, wielu serwisach.

Smutny byłby to koniec, gdyż pozycja została już ugruntowana w internecie i nie będzie ona już możliwa do odzyskania. Zawsze obawiałem się, że to ja prędzej odejdę, niż strona, ale widać kolejność może być odwrotna.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw