ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowe zdjęcia kolejowe z Bieszczad
środa, 24 maja 2017

Po długim już zastoju wreszcie powiało na stronie świeżością! :) Pojawiły się nowe zdjęcia w Galerii Kolejowej z różnych miejsc Bieszczad. Można zobaczyć nie tylko kilka z ciekawszych stacji znajdujących się w tym malowniczym zakątku Polski, ale także i odszukane tam lokomotywy. Tym sposobem Galeria Kolejowa wzbogaciła się o liczne nowe działy stacji oraz lokomotyw spalinowych i parowych. Zapraszam do oglądania!

Już wkrótce, mam nadzieję, w miarę możliwości czasowych, na stronie pojawiać się będą kolejne bieszczadzkie zdjęcia, nie tylko związane z koleją.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Zniżka na wybrane hostingi 10% dla Ciebie

Kolejna porcja zdjęć - makiety kolejowe
niedziela, 28 maja 2017

Dziś kolejna porcja zdjęć kolejowych tym razem z działu Modele i makiety (nazwa została zmieniona z "Modele"). To pokaźny zbiór zdjęć makiet wykonanych przez ks. Janusza Grygiera prezentowany na wystawie na terenie stacji Majdan Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Spojrzenie na kolej w sposób humorystyczny, ale czasami też smutnie prawdziwy.

Przepraszam ze nienajlepszą jakość tych zdjęć, ale warunki oświetleniowe jak i zamknięcie prac w szklanych gablotach niestety utrudnia utrwalenie tych wspaniałych prac przy pomocy aparatu bez wsparcia choćby statywem.


Zaproszenie dla programistów Delphi
czwartek, 17 sierpnia 2017

We wrześniu bieżącego roku w dniach 21. i 22. w Zegrzu pod Warszawą będzie miało miejsce spotkanie programistów Delphi. Bardzo serdecznie zapraszam zainteresowanych tym bardziej, iż poprowadzę jeden z wykładów na temat, który możecie znaleźć tutaj na stronie dotyczący wydajności tworzonego kodu. Będzie to okazja nie tylko do zapoznania się w sposób bardziej praktyczny z tematem, ale także niepowtarzalna okazja do zgłębienia wiedzy, zadawania pytań czy podjęcia dyskusji w tym temacie. Nieskromnie powiem, że temat ten znalazł się ex aequo na trzecim miejscu najciekawszych tematów uznanych przez Organizatorów imprezy. Mam nadzieję, że nie zawiodę oczekiwań!


Odświeżona porada dot. pisania wydajnych kodów w Delphi
niedziela, 17 września 2017

W związku ze zbliżającym się terminem mojego wykładu, była dobra okazja, aby raz jeszcze przejrzeć to, co napisałem w poradzie na temat tworzenia wysokowydajnego kodu w Delphi. Od czasu, gdy stworzyłem to opracowanie minęło już trochę czasu, a sam kompilator poszedł bardzo mocno do przodu. Stąd część z rad musiała ulec weryfikacji, przy innych zmienił się kod wynikowy. Obecnie tekst w dużej mierze oparty jest o jedną z najnowszych wersji kompilatora - Delphi 10 Seattle. Niemniej, często przywołuję też starsze wersje i zaznaczam, gdzie optymalizacja poszła do przodu i wyręczyła programistę. Być może w przyszłości porada ta jeszcze bardziej się rozrośnie, gdyż zawarte w niej jest ledwie garstka tematów, które nie wyczerpują całkowicie tematyki optymalizacji i to wyłącznie z myślą o jednostce ALU x86 (oraz kilka słów o FPU), bez dotykania takich kwestii, jak używanie choćby instrukcji MMX czy SSE.


Drobne poprawki wyświetlania na urządzeniach mobilnych
poniedziałek, 25 września 2017

Strona coraz częściej trafia na urządzenia mobilne. Starając się zapewnić komfort korzystania ze strony na takich urządzeniach wprowadzone zostały kolejne drobne modyfikacje w wyglądzie i przede wszystkim działaniu menu. Mam nadzieję, że - pomimo wątłych zdolności designerskich - da się korzystać ze strony także na smartfonach.

Przypominam też, że w każdej chwili można przełączyć tryb wyświetlania się strony korzystając z przycisku wersji strony umieszczonego na nagłówku.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw