ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowe logo
sobota, 3 stycznia 2015

Od dziś strona ma nowe logo - mniej "tęczowe", ciut węższe i bardziej nawiązujące do głównej tematyki strony. Warto nadmienić, że poprzednie logo gościło na stronie ponad 10 lat! Trendy i style się zmieniają, więc znajdując chwilę czasu stwierdziłem, że najwyższa pora na zmianę.

Przy okazji zniknął także licznik osób on-line, który raczej przypominał minione dzieje, niż niósł informacje - obecnie serwery są tak wydajne, że nie przeszkadza im duża liczba odwiedzających równocześnie serwis. Niemniej taka informacja wciąż dostępna będzie w statystykach.

Z pewnością wielu także czeka na gruntowną zmianę stylu całej strony. Cóż, założenie rezygnacji z gotowych szablonów w połączeniu z kiepskimi zdolnościami graficznymi oraz małą ilością czasu, a także już dwukrotna kpina przez osoby, które miały stworzyć nowy wygląd, składają się, że pewnie rewolucji szybko nie będzie. Ale kto wie, może małymi kroczkami...


Reklama
reklama

Konkurs dla kryptologów
niedziela, 1 lutego 2015

Sprawdź się, jako agent łamiący szyfry zakodowanych wiadomości! Odczytuj zaszyfrowane teksty!

Nowy konkurs na stronie, w którym zadaniem jest złamanie kodów i odczytanie ukrytych wiadomości. Wszystkim tym, którzy lubią łamigłówki lub chcą się sprawdzić w roli agenta przechwytującego i dekodującego tajne wiadomości. Do wygrania nagroda!


Nowa wersja programu ułatwiająca rozliczanie PIT-38
niedziela, 29 marca 2015

Choć już 3 miesiące nowego roku za nami i do rozliczenia się z fiskusem pozostał już tylko kwiecień, to jednak spora część osób pewnie wciąż tego nie zrobiła. Dla wszystkich tych, którzy rozliczają się na formularzu PIT-38, dla których kłopotliwe jest rozliczanie strat z lat ubiegłych, przeznaczona jest nowa wersja programu Odliczenia PIT-38. Wprowadzono w niej m.in. wygodne zapamiętywanie ostatnio otwartych plików. Dodano także funkcję raportu, a w nim podsumowanie wszystkich wprowadzonych do programu lat oraz przejrzysty wykres prezentujący dochody i straty.


Uzupełniona i rozbudowana lista przezwisk lokomotyw
czwartek, 2 kwietnia 2015

Pomysłowość i zamiłowanie do nazywania rzeczy na kolei ma swoje tradycje. Choć lista przezwisk lokomotyw już była pokaźna, to dziś została rozbudowana o kolejne modele oraz nowe określenia. Czy ktoś jest jeszcze w stanie spamiętać wszystkie nazwy?


Policz zużycie tonera w drukarce - nowa wersja programu
piątek, 3 kwietnia 2015

Planowanie zużycia atramentu lub tonera w drukarkach może być zwykłą ciekawostką, ale może być też ważnym elementem planowania wydatków przedsiębiorstwa. A może obliczenie zużycia dla konkretnego obrazu pozwoli punktom ksero dostosowywać cenę usługi do faktycznie ponoszonych kosztów?
Nowa wersja programu Ink Calculator pomoże w każdym z tych zastosowań podając stopień pokrycia kartki czernią lub kolorem. Od teraz dostępna także wersja na 64-bitowa! Ponadto program wzbogacił się o obsługę plików PNG oraz poradzi sobie z większymi obrazami. Został też przygotowany do lepszej współpracy z systemami Windows Vista i nowszymi.


Zmiany w dziale pobierania
piątek, 10 kwietnia 2015

Dział Download przeszedł małą reorganizację. Dotychczasowy dział z programami i kodami źródłowymi został rozbity na osobne działy: Programy oraz Kody źródłowe, komponenty. Pozwoli to, mam nadzieję, na łatwiejszą nawigację tak przez użytkowników szukających aplikacji, jak i programistów, których interesują kody źródłowe.

Jednocześnie zlikwidowane zostało dedykowane oznaczenie (ikoną) pozycji zawierającej kody źródłowe. Przy tej okazji została też nieco zmieniona kolejność ikon wyświetlanych przy poszczególnych zasobach, a informująca m.in. o docelowym systemie operacyjnym czy formacie zawartej dokumentacji. Jeśli ktoś widzi błędne ikony - należy odświeżyć zawartość strony (Ctrl+F5).


Dziesiątki nowych zdjęć!
sobota, 23 maja 2015

Po pewnej przerwie Galeria wzbogaciła się o wiele nowych zdjęć, które udało się wykonać w ostatnim czasie. Szczególnie gorąco polecam "spacer" po maszynach eksponowanych w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie można zetknąć się z historią budowy dróg, a prezentowana galeria stanowi i tak tylko część dostępnej ekspozycji. Nie mogło też zabraknąć choćby małego akcentu kolejowego - tym razem w postaci zabytkowej stacji kolei wąskotorowej w Pińczowie oraz wizyty na niej pociągu ciągniętego przez lokomotywę Lxd2. Także galeria zwierząt wzbogaciła się o nowe fotografie. A to nie wszystkie działy, w których pojawiły się nowe zdjęcia. Zapraszam do oglądania!


Nowe zdjęcia - czs na kolej wąskotorową
niedziela, 14 czerwca 2015

Kolejna garść zdjęć na stronie. Tym razem kolej wąskotorowa i głównie stacja kolejowa w Rudach. Ponadto Galeria kolejowa przeszła małą reorganizację - dodano oddzielne działy dla lokomotyw, które nie znalazły się w żadnych z istniejących: Lokomotywy parowe - Pozostałe oraz Lokomotywy spalinowe- Pozostałe. Tym samym przeniesiono do tychże działów część zdjęć z działu Pozostały tabor.


Wesołych Świąt!
czwartek, 24 grudnia 2015

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku pragnę życzyć wszystkim wiele zdrowia, pokoju ducha, ciepła, życzliwości, pamięci innych o Was, ale i Waszej o innych, dla których być może nie możecie poświęcić w ciągu roku tyle czasu, ile należy; aby i tego czasu było jak najwięcej tak dla siebie, jak i dla spraw istotnych. Wiele radości i zadowolenia!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw