ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowe logo
sobota, 3 stycznia 2015

Od dziś strona ma nowe logo - mniej "tęczowe", ciut węższe i bardziej nawiązujące do głównej tematyki strony. Warto nadmienić, że poprzednie logo gościło na stronie ponad 10 lat! Trendy i style się zmieniają, więc znajdując chwilę czasu stwierdziłem, że najwyższa pora na zmianę.

Przy okazji zniknął także licznik osób on-line, który raczej przypominał minione dzieje, niż niósł informacje - obecnie serwery są tak wydajne, że nie przeszkadza im duża liczba odwiedzających równocześnie serwis. Niemniej taka informacja wciąż dostępna będzie w statystykach.

Z pewnością wielu także czeka na gruntowną zmianę stylu całej strony. Cóż, założenie rezygnacji z gotowych szablonów w połączeniu z kiepskimi zdolnościami graficznymi oraz małą ilością czasu, a także już dwukrotna kpina przez osoby, które miały stworzyć nowy wygląd, składają się, że pewnie rewolucji szybko nie będzie. Ale kto wie, może małymi kroczkami...


Reklama
reklama

cyber_Folks - Zniżka na wybrane hostingi 10% dla Ciebie

Konkurs dla kryptologów
niedziela, 1 lutego 2015

Sprawdź się, jako agent łamiący szyfry zakodowanych wiadomości! Odczytuj zaszyfrowane teksty!

Nowy konkurs na stronie, w którym zadaniem jest złamanie kodów i odczytanie ukrytych wiadomości. Wszystkim tym, którzy lubią łamigłówki lub chcą się sprawdzić w roli agenta przechwytującego i dekodującego tajne wiadomości. Do wygrania nagroda!


Nowa wersja programu ułatwiająca rozliczanie PIT-38
niedziela, 29 marca 2015

Choć już 3 miesiące nowego roku za nami i do rozliczenia się z fiskusem pozostał już tylko kwiecień, to jednak spora część osób pewnie wciąż tego nie zrobiła. Dla wszystkich tych, którzy rozliczają się na formularzu PIT-38, dla których kłopotliwe jest rozliczanie strat z lat ubiegłych, przeznaczona jest nowa wersja programu Odliczenia PIT-38. Wprowadzono w niej m.in. wygodne zapamiętywanie ostatnio otwartych plików. Dodano także funkcję raportu, a w nim podsumowanie wszystkich wprowadzonych do programu lat oraz przejrzysty wykres prezentujący dochody i straty.


Uzupełniona i rozbudowana lista przezwisk lokomotyw
czwartek, 2 kwietnia 2015

Pomysłowość i zamiłowanie do nazywania rzeczy na kolei ma swoje tradycje. Choć lista przezwisk lokomotyw już była pokaźna, to dziś została rozbudowana o kolejne modele oraz nowe określenia. Czy ktoś jest jeszcze w stanie spamiętać wszystkie nazwy?


Policz zużycie tonera w drukarce - nowa wersja programu
piątek, 3 kwietnia 2015

Planowanie zużycia atramentu lub tonera w drukarkach może być zwykłą ciekawostką, ale może być też ważnym elementem planowania wydatków przedsiębiorstwa. A może obliczenie zużycia dla konkretnego obrazu pozwoli punktom ksero dostosowywać cenę usługi do faktycznie ponoszonych kosztów?
Nowa wersja programu Ink Calculator pomoże w każdym z tych zastosowań podając stopień pokrycia kartki czernią lub kolorem. Od teraz dostępna także wersja na 64-bitowa! Ponadto program wzbogacił się o obsługę plików PNG oraz poradzi sobie z większymi obrazami. Został też przygotowany do lepszej współpracy z systemami Windows Vista i nowszymi.


Zmiany w dziale pobierania
piątek, 10 kwietnia 2015

Dział Download przeszedł małą reorganizację. Dotychczasowy dział z programami i kodami źródłowymi został rozbity na osobne działy: Programy oraz Kody źródłowe, komponenty. Pozwoli to, mam nadzieję, na łatwiejszą nawigację tak przez użytkowników szukających aplikacji, jak i programistów, których interesują kody źródłowe.

Jednocześnie zlikwidowane zostało dedykowane oznaczenie (ikoną) pozycji zawierającej kody źródłowe. Przy tej okazji została też nieco zmieniona kolejność ikon wyświetlanych przy poszczególnych zasobach, a informująca m.in. o docelowym systemie operacyjnym czy formacie zawartej dokumentacji. Jeśli ktoś widzi błędne ikony - należy odświeżyć zawartość strony (Ctrl+F5).


Dziesiątki nowych zdjęć!
sobota, 23 maja 2015

Po pewnej przerwie Galeria wzbogaciła się o wiele nowych zdjęć, które udało się wykonać w ostatnim czasie. Szczególnie gorąco polecam "spacer" po maszynach eksponowanych w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie można zetknąć się z historią budowy dróg, a prezentowana galeria stanowi i tak tylko część dostępnej ekspozycji. Nie mogło też zabraknąć choćby małego akcentu kolejowego - tym razem w postaci zabytkowej stacji kolei wąskotorowej w Pińczowie oraz wizyty na niej pociągu ciągniętego przez lokomotywę Lxd2. Także galeria zwierząt wzbogaciła się o nowe fotografie. A to nie wszystkie działy, w których pojawiły się nowe zdjęcia. Zapraszam do oglądania!


Nowe zdjęcia - czs na kolej wąskotorową
niedziela, 14 czerwca 2015

Kolejna garść zdjęć na stronie. Tym razem kolej wąskotorowa i głównie stacja kolejowa w Rudach. Ponadto Galeria kolejowa przeszła małą reorganizację - dodano oddzielne działy dla lokomotyw, które nie znalazły się w żadnych z istniejących: Lokomotywy parowe - Pozostałe oraz Lokomotywy spalinowe- Pozostałe. Tym samym przeniesiono do tychże działów część zdjęć z działu Pozostały tabor.


Wesołych Świąt!
czwartek, 24 grudnia 2015

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku pragnę życzyć wszystkim wiele zdrowia, pokoju ducha, ciepła, życzliwości, pamięci innych o Was, ale i Waszej o innych, dla których być może nie możecie poświęcić w ciągu roku tyle czasu, ile należy; aby i tego czasu było jak najwięcej tak dla siebie, jak i dla spraw istotnych. Wiele radości i zadowolenia!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2023 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 15.08.2023 11:17
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw