ARCHIWUM NOWOŚCI

Uzupełniona i rozbudowana lista przezwisk lokomotyw
czwartek, 2 kwietnia 2015

Pomysłowość i zamiłowanie do nazywania rzeczy na kolei ma swoje tradycje. Choć lista przezwisk lokomotyw już była pokaźna, to dziś została rozbudowana o kolejne modele oraz nowe określenia. Czy ktoś jest jeszcze w stanie spamiętać wszystkie nazwy?


Reklama
reklama

Policz zużycie tonera w drukarce - nowa wersja programu
piątek, 3 kwietnia 2015

Planowanie zużycia atramentu lub tonera w drukarkach może być zwykłą ciekawostką, ale może być też ważnym elementem planowania wydatków przedsiębiorstwa. A może obliczenie zużycia dla konkretnego obrazu pozwoli punktom ksero dostosowywać cenę usługi do faktycznie ponoszonych kosztów?
Nowa wersja programu Ink Calculator pomoże w każdym z tych zastosowań podając stopień pokrycia kartki czernią lub kolorem. Od teraz dostępna także wersja na 64-bitowa! Ponadto program wzbogacił się o obsługę plików PNG oraz poradzi sobie z większymi obrazami. Został też przygotowany do lepszej współpracy z systemami Windows Vista i nowszymi.


Zmiany w dziale pobierania
piątek, 10 kwietnia 2015

Dział Download przeszedł małą reorganizację. Dotychczasowy dział z programami i kodami źródłowymi został rozbity na osobne działy: Programy oraz Kody źródłowe, komponenty. Pozwoli to, mam nadzieję, na łatwiejszą nawigację tak przez użytkowników szukających aplikacji, jak i programistów, których interesują kody źródłowe.

Jednocześnie zlikwidowane zostało dedykowane oznaczenie (ikoną) pozycji zawierającej kody źródłowe. Przy tej okazji została też nieco zmieniona kolejność ikon wyświetlanych przy poszczególnych zasobach, a informująca m.in. o docelowym systemie operacyjnym czy formacie zawartej dokumentacji. Jeśli ktoś widzi błędne ikony - należy odświeżyć zawartość strony (Ctrl+F5).


Dziesiątki nowych zdjęć!
sobota, 23 maja 2015

Po pewnej przerwie Galeria wzbogaciła się o wiele nowych zdjęć, które udało się wykonać w ostatnim czasie. Szczególnie gorąco polecam "spacer" po maszynach eksponowanych w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie można zetknąć się z historią budowy dróg, a prezentowana galeria stanowi i tak tylko część dostępnej ekspozycji. Nie mogło też zabraknąć choćby małego akcentu kolejowego - tym razem w postaci zabytkowej stacji kolei wąskotorowej w Pińczowie oraz wizyty na niej pociągu ciągniętego przez lokomotywę Lxd2. Także galeria zwierząt wzbogaciła się o nowe fotografie. A to nie wszystkie działy, w których pojawiły się nowe zdjęcia. Zapraszam do oglądania!


Nowe zdjęcia - czs na kolej wąskotorową
niedziela, 14 czerwca 2015

Kolejna garść zdjęć na stronie. Tym razem kolej wąskotorowa i głównie stacja kolejowa w Rudach. Ponadto Galeria kolejowa przeszła małą reorganizację - dodano oddzielne działy dla lokomotyw, które nie znalazły się w żadnych z istniejących: Lokomotywy parowe - Pozostałe oraz Lokomotywy spalinowe- Pozostałe. Tym samym przeniesiono do tychże działów część zdjęć z działu Pozostały tabor.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw