ARCHIWUM NOWOŚCI

Zoptymalizuj i poraw wydajność swojego Firefoxa
niedziela, 29 stycznia 2012

W programach zupełna nowość! Firefox DB Sweep to narzędzie przeznaczone do przeprowadzenia optymalizacji i operacji kompaktowania baz danych programu Firefox. Dzięki pełnej automatyzacji program wykona polecenie VACUUM na bazach danych przeglądarki. Dzięki temu zmniejszy się ich rozmiar uwalniając nawet kilkadziesiąt megabajtów na dysku. Optymalizacja i zmniejszenie rozmiaru pozytywnie z kolei wpłyną na czas uruchamiania się oraz wydajność działania programu Firefox. Polecam wszystkim ceniącym sobie szybkość i niezawodność, a nie chcącym bawić się w żmudne pisanie poleceń w konsoli. Tym programem może posłużyć się nawet niezaawansowany użytkownik! Wystarczą tylko dwa kliknięcia, by przeglądarka odzyskała młodość!


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

Błędy na stronie
czwartek, 2 lutego 2012

W związku z jakimiś zmianami architektury poczynionymi przez administratora serwera od dwóch dni osoby o adresach IP o numerach 128.0.0.0 i wyższych mogły otrzymywać liczne komunikaty o błędach podczas przeglądania strony. W związku z tym zostały wprowadzone modyfikacje mające na celu wyeliminowanie tychże. Jednak wiązało się to z utratą części danych. Stąd niektóre ze statystyk dotyczących adresów IP mogą wyświetlać się nieprawidłowo przez miesiąc czasu. Także w ciągu najbliższych godzin pewne funkcje i informacje strony odnośnie odwiedzin, udziału w sondach, głosowaniu itp. mogą pracować niewłaściwie.


Uwaga na zimowe zwarcie!
czwartek, 9 lutego 2012

Projekt roboczy o nazwie Dławik doczekał się swojej kolejki w cyklu aktualizacyjnym. Podobnie jak w przypadku pozostałych programów zmieniona została domyślna czcionka oraz poprawione zostały błędy z migotaniem okna podczas zamykania. Ponadto wprowadzono kilka drobnych usprawnień i optymalizacji, które pozytywnie wpłyną na wydajność pracy programu.

Przypomnę, że Dławik jest programem do projektowania sieci elektroenergetycznych pod kątem doboru właściwych dławików przeciwzwarciowych. Do programu dołączona jest także niezależna baza danych dławików z możliwością edycji.


Łatwiejsze pobieranie
sobota, 11 lutego 2012

Na stronie pobierania pliku wprowadzono pewne modyfikacje, które mają na celu ułatwić pobranie pliku. Jeden, mały przycisk widniejący na końcu tabeli zastąpiono teraz dużymi i widocznymi przyciskami, które umieszczone są nad i pod tabelą z informacjami o programie. Myślę, że dzięki temu łatwiej i szybciej będzie można odnaleźć link umożliwiający pobranie zasobu.


Jeszcze bardziej wyczyść Liska na wiosnę
sobota, 25 lutego 2012

W miesiąc odp pojawienia się pierwszej wersji programu Firefox DB Sweep, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem, pojawiła się już wersja oznaczona numerem 2.0! To wydanie to zupełnie nowe, poszerzone podejście do sposobu optymalizacji baz danych. Poza dotychczasowym sposobem optymalizacji baz danych narzędzie to zyskało nową, potężną broń - potrafi analizować dane zawarte w bazach i usuwa stare, nieprzydatne, zagubione lub niepotrzebne już informacje. Dzięki temu można zyskać jeszcze znacznie więcej na wydajności swojego Firefoxa!


Ikony w dziale Download
niedziela, 26 lutego 2012

Podobnie jak ma to miejsce w dziale Moje programy i teksty, tak samo w dziale Download dodane zostały ikony elementów, które wyświetlane są zarówno w tabelkach zbiorczych jak i na kartach szczegółów danego zasobu do pobrania. Myślę, że pozwoli to szybciej znaleźć i zidentyfikować interesujący wpis. Przy okazji drobna modyfikacja dotycząca oznaczenia najnowszych pozycji - obecnie pokazuje się nie przed, a za nazwą programu/tekstu.


Katastrofa kolejowa w Chałupkach pod Szczekocinami
niedziela, 4 marca 2012

Wczoraj późnym wieczorem miała miejsce katastrofa kolejowa - kolejna już w niedługim przecież okresie czasu. Jak zwykle podczas takich wydarzeń pojawia się pełno domysłów i spekulacji. Pierwsze z mitów dotyczące między innymi prędkości, jakie się pojawiły, próbuję obalić we wpisie na blogu. Jak się okazało w zasobach strony jest także zdjęcie lokomotywy ET22-1105, która brała udział w katastrofie, które wykonałem w 2012 roku w Rybniku. Tym bardziej szczególne odczucia budzą się wobec tej wielkiej tragedii.


Poprawiona statystyka zapytań do wyszukiwarek
niedziela, 18 marca 2012

Ze względu na zmiany, jakie jakiś czas temu poczyniło Google, które wiedzie prym na polu wyszukiwarek internetowych, Statystyka zapytań do wyszukiwarek istniejąca na stronie była mocno przekłamana i niedoszacowana. Dziś zostały poczynione zmiany w kodzie, które częściowo tą sytuację naprawią i pozwolą rejestrować bardziej wiarygodne dane dotyczące wejść z wyszukiwarek.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw