ARCHIWUM NOWOŚCI

Wyszukiwarka w nowym miejscu
niedziela, 23 stycznia 2011

Odpowiadając na sugestie zgłaszane przez odwiedzających wyszukiwarka współpracująca z silnikiem Google została umieszczona tuż pod nagłówkiem strony. Przypominam, że wyszukiwarka pozwala na odnalezienie dowolnej treści znajdującej się na wszystkich stronach serwisu korzystając przy tym z możliwości, jakie oferuje Google. Jednocześnie wzbogacona została o mechanizm podpowiadania słów kluczowych; ten sam, który występuje w wyszukiwarce Google. Myślę, że teraz będzie bardziej widoczna, częściej wykorzystywana i jeszcze bardziej przydatna, niż dotychczas.


Reklama
reklama

Nowe katalogi na blogu
sobota, 5 lutego 2011

Wzorem innych działów, także Blog został wzbogacony o katalogi Poczytności, Popularności oraz Ocen. Dzięki temu możliwe będzie przeglądanie nie tylko najnowszych wpisów, czy wpisów o podanej tematyce, ale także tych, które czytano najwięcej razy, czytane są najczęściej oraz są najwyżej oceniane. Jak na chwilę obecną wyjątkiem są dwie rzeczy: 1. wszystkie wspomniane katalogi wyświetlają tylko pierwszych 50 wpisów; 2. katalog ocen nie pokazuje w ogóle tych wpisów, które nie otrzymały żadnej oceny. Myślę, że nowa funkcjonalność przyda się głównie tym, którzy nie są stałymi czytelnikami mojego bloga.


Na kłopoty z CSV - nowa porada na stronie
sobota, 19 lutego 2011

Męczyliście się kiedyś z otwarciem plików CSV? A to źle wyświetlało polskie znaki, a to ucinało długie ciągi cyfr lub nie rozpoznawało poprawnie daty. Okazuje się, że wszystkie te niedogodności można ominąć - stosując w Excelu małą sztuczkę uzyskuje się dostęp do zaawansowanych opcji formatowania importowanych danych. Jak to zrobić i jak wykorzystać możliwości Excela? To właśnie opisuje nowa porada Jak poradzić sobie z problemami i błędami podczas importu plików CSV do Excela. Chciało by się rzec: i życie stało się prostsze!


Zastosowanie dla porad
niedziela, 20 lutego 2011

Porady zostały dziś wzbogacone o informację, jakich programów (wraz z numerem wersji) bądź urządzeń dotyczy ich zawartość. Jeśli ktoś zauważył, że porada ma zastosowanie także do wersji bądź urządzenia, którego nie ma na liście, niech napisze o tym w komentarzu. Tak samo, jeśli na liście znalazł się wpis o wersji programu, w której porady nie można jednak zastosować - także proszę o informację.


Najzabawniejsze poszukiwane frazy II
niedziela, 27 lutego 2011

Jakiś czas temu zamieściłem listę najzabawniejszych fraz wpisywanych do wyszukiwarki, które wpisywali odwiedzający stronę. Dziś powracam do tego tematu i oto kolejna porcja najśmieszniejszych i najbardziej skłaniających do refleksji nad światem fraz wraz z komentarzami (porządek alfabetyczny):

brzydkie wierszyki o chłopakach - oj, nieładnie, nieładnie ;)
były chłopak mnie unika; co mam zrobić by on przestał mnie unikać - i wiele temu podobnych... Ciekawe, że nie ma nic o "dziewczyna mnie unika" :P A co do drugiego... E, nie, dzieci czytają... :P
błędy w tytaniku - to taki mały tytan?
c++ zbjur koddow zrudłowyh - powinno przekierować na: "gdzie nauczyć się języka polskiego"
cechy juranda ze spychowa na których stronach w książce są one pokazana - chyba ktoś zapomniał dopisać "w mojej książce" ;)
co zrobic gdy w wordzie jest litera pod literą - może odwrócić monitor o 90 stopni?
czy po smierci mąz i żona są nadal razem - widać lęk w pytaniu :P
czy w wordpadzie śa litery takie fajne - właśnie - fajne! :D
defragmentacja z poziomu biosu - a może od razu CS?
do czego służy shift? - hmm... do robienia pytajników na końcu zapytań? :P
dyski zdychają - niech spoczywają w (s)pokoju :P
fryzura na jerza - na Jurka?
gdy chlopak mwi do dziewczyny ze musi sie uczyc - skarb! :D
gdzie jest klawisz shift - chyba gdzieś na klawiaturze widziałem :P
gdzie kupic świadectwo - liczba 20 takich i podobnych zapytań przeraża! :o
gdzie w biosie włączyć dodatkowy wentylator - najpierw, to trzeba go mieć :P (wentylator oczywiście)
głos zanika w grach - a obraz milknie :P
ile stopni ma woda w kranie? - a ile stopni mam w pokoju? :P
jak mozna wlamac sie na netlok do znajomych - z pewnością inaczej, niż do obcych :P
jak przerabiać zdjęcia w photoshopie żeby 2 rużne osoby się przytulały? - i jeszcze tak przerobić, żeby leżąca osoba wstała
jak przywrócić mgr - wyrazy współczucia :( na pewno jest jakaś tajna metoda, co działa inaczej, niż wobec innych plików ;p
jestem dziewiec miesiecy z facetem a on sie nie odzywa - może czas nauczyć się języka migowego? :P
klawisz shift pika - kup klawiaturę z klikaniem zamiast pikania :P
mąż zjadł kobiecie głowę - horror! :P
moze mi ktos pokazac jak ustawic ruter netgear - głośniej, może ktoś usłyszy!
można zewrzec skrętke - wszystko można, tylko niektóre rzeczy wyłącznie raz w życiu :P
na co najlepiej udawac po wypadku - nie trzeba udawać, głowa szwankuje :P
najszybyszy deplom informatyka - ja mam taki z napędem atomowym... tylko co to jest "deplom"? :P
nieumiem wlaczyc serveru samp - jak ktoś nawet polskiego nie umie...
program który wchodzi na stronę i zmienia ip - i jeszcze żeby kawę parzył
tajny kod do delphi - jakby był, to nie byłby tajnym :P
tylny wentylator w komputerze warczy - ja znam kogoś, kto warczy, jak jest zły :P
zanikajacy dzwiek w mikrofonie laptop - jak zniknie w mikrofonie to pojawi się w głośnikach :P

A ogólne wnioski? Trochę mniej w zeszłym miesiącu było na temat, gdzie i jak kupić świadectw, dyplomy itp. Ale pewnie zacznie się znów w czerwcu. Ale jeszcze jedno rzuca się bardzo w oczy - wszystkie zapytania dotyczące chłopaków to albo "unika", "nie odzywa się", albo "głupie wierszyki", "jak pozbyć się" itp. Z kolei jeśli już zdarzają się zapytania o kobietach, to tylko i wyłącznie w stylu "piękne wiesze dla kobiety", "jak komplementować dziewczynę" i podobne. Wniosek pozostawiam do wyciągnięcia samemu.


Drobne modyfikacje lewej części strony oraz zmiany techniczne
poniedziałek, 28 lutego 2011

Na stronie dokonane zostały drobne modyfikacje w lewej części z panelami. Obecnie "Kartka z kalendarza" została przesunięta na trzecią pozycję tuż pod Menu oraz Przewodnik. A może warto by zrobić to konfigurowalne, aby każdy mógł określić kolejność oraz to, który element chce widzieć?

Ponadto zachodzą zmiany na stronie, które raczej nie są widoczne bezpośrednio dla odwiedzających, lecz przyczyniają się do szybszego otwierania strony. Zmniejszona nieznacznie została liczba koniecznych żądań do serwera a także zmniejszone zostały niektóre pliki z grafiką poprzez zmianę formatu na PNG. Jeśli ktoś ma problemy z wyświetlaniem - warto użyć opcji "Odśwież" w swojej przeglądarce naciskając właściwy przycisk w pasku narzędzi lub klawisz F5.


Wiosna, ach to ty!
niedziela, 3 kwietnia 2011

W poszukiwaniu wiosny udało się zrobić dziś kilka zdjęć w Ogrodach znajdujących się w Goczałkowicach-Zdroju należących do państwa Kapias. Na kilku zdjęciach głównie krokusy oraz milutka sasanka. Zapraszam do oglądania najnowszych zdjęć w galerii, wśród których także kaczka wygrzewająca się w zeszłym tygodniu w Chorzowie.


Aktualizacja podejrzanego archiwum
środa, 20 kwietnia 2011

Podmieniony został plik instalatora programu Dekoder Elektronika w wersji 3.2 beta. Jeden z użytkowników zgłosił na Forum, iż program antywirusowy rozpoznał zagrożenie. Po dociekliwych badaniach udało się ustalić, że niektóre z programów dostrzegają wirusa o nazwie Trojan.Win32.Swisyn.alys w jednym z plików. Plik ten został przebudowany - obecnie nie jest już wykrywane zagrożenie. Trudno stwierdzić jednoznacznie, czy rzeczywiście doszło do zarażenia pliku, czy był to wyłącznie wynik fałszywie pozytywny. Niemniej za wszelkie kłopoty i problemy bardzo przepraszam i jednocześnie dziękuję za czujność.


Obliczaj zużycie atramentu i tonera teraz na kilku stronach jednocześnie
poniedziałek, 9 maja 2011

Długo oczekiwana wersja programu Ink Calculator umożliwiająca pracę w listą obrazów wreszcie ujrzała światło dzienne! Teraz możliwa staje się praca z kilkoma obrazami, dzięki czemu możliwe jest porównywanie oraz analiza sumaryczna wykorzystania atramentu lub tonera dla wydrukowania danego obrazu. Jedna drobna na pozór zmiana wnosi wiele nowych funkcji oraz zmiany w interfejsie. Poza porównywaniem możliwe jest także zapisywanie obliczeń do plików w różnych formatach.

A kolejnym krokiem będzie zapewne przystosowanie do pracy z poziomu wiersza poleceń, co pozwoli wykorzystać program do automatyzacji innych zadań i programów.

Jednak zanim to nastąpi przygotowywanych jest jeszcze kilka nowinek wśród programów. Kolejne aktualizacje już wkrótce!

Jednocześnie także dziś wydana została finalna wersja programu Dekoder Elektronika - więcej informacji znajduje się na stronie programu.


Lifting Blankera
czwartek, 12 maja 2011

Nowa wersja wygaszacza ekranu Blanker ScreenSaver o unikatowych funkcjach, jaki znajduje się na stronie, to kolejna nowość na stronie. Modyfikacje nie są duże z punktu widzenia użytkownika, ale warte pobrania i zainstalowania najnowszej wersji tego wygaszacza! Jeśli potrzebujesz wygaszacza, który w atrakcyjny sposób wykorzysta ekran chroniąc zawartość przed intruzami, a jednocześnie będącego bardziej przyjaznym dla użytkownika, niż inne wygaszacze, a przy tym szanującego zasoby procesora, to właśnie wygaszacz dla Ciebie!


Łatwe aktualizowanie zaktualizowane ;)
niedziela, 15 maja 2011

Program DUCH - Dżyszla Update Checker służy do prostej kontroli i aktualizacji programów mojego autorstwa. Jeśli jakiś program został zainstalowany, to DUCH wykryje, pokaże informacje o programie i co najważniejsze - sprawdzi, czy jest nowa wersja! Dzięki temu programowi nie trzeba wchodzić na stronę, by nie tylko sprawdzić dostępność nowej wersji, ale także pobrać ją i zainstalować. A wszystko tylko za pomocą kilku kliknięć myszy. Z jego poziomu możliwe jest nawet odinstalowanie programu, czy dotarcie do lokalizacji na dysku.

W najnowszej wersji modyfikacji uległa strona z informacjami o programie. Dokonano także kilku innych drobnych zmian mających na celu zwiększenie wydajności pracy programu.


Dzieci + zapałki = ?
niedziela, 22 maja 2011

Aktualizacji doczekał się dziś jeden ze starszych programów - . Dla użytkownika programu widoczne będą tylko niewielkie zmiany w interfejsie. Jednak nową wersję docenią wszyscy Ci, którzy chcą skorzystać z dostępnych kodów źródłowych. Zmiany w zapisie, nazewnictwie i dodanie licznych komentarzy sprawia, że ta prosta gra stanowi teraz zdecydowanie lepszy materiał dla wszystkich uczących się programowania.


Odświeżone "Tajne media"
niedziela, 5 czerwca 2011

Program Top Secret Media służący do ukrywania informacji w plikach graficznych oraz dźwiękowych pojawił się w nowej wersji. Główne zmiany dotyczą modyfikacji interfejsu użytkownika (nowa ikona programu, poprawione i rozbudowane ikony na niektórych przyciskach, nowe i poprawione opisy, nowe okienko "O programie"); poprawiona nieznacznie została także wydajność pracy programu zarówno podczas wyświetlania jak i przetwarzania plików.

W planach do przyszłych wersji jest wprowadzenie nowego, jeszcze lepszego, algorytmu ukrywania danych oraz rozbudowanie funkcji buforowania danych. Kiedy to nastąpi zależy tak od dostępu czasu jak i zainteresowania programem przez użytkowników.


Jeszcze bardziej wydajny kod Delphi
piątek, 10 czerwca 2011

Aktualizacji uległa porada pt. Optymalny, wysokowydajny kod w Delphi. Rozbudowana została o sekcję opisującą znaczenie właściwego doboru właściwości komponentów wizualnych. Rozbiciu na dwie uległa także sekcja opisująca przerysowywanie komponentów wizualnych. Myślę, że artykuł będzie się w przyszłości rozwijał jeszcze bardziej.


Mniejszy rozmiar obrazków w galerii
niedziela, 26 czerwca 2011

Dzięki pewnym zabiegom polegającym na usunięciu nieprzydatnych lub powielonych informacji z plików graficznych znajdujących się w Galerii udało się zmniejszyć wielkości plików o ok. 15-20kB bez utraty jakości czy informacji dostępnych w standardzie EXIF. Dzięki temu zdjęcia będą wczytywane jeszcze szybciej, a strona zaoszczędzi na transferze danych.

Jednocześnie pojawiły się trzy nowe zdjęcia zwierząt z Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.


Jak wygląda świat, który znamy tylko my sami?
wtorek, 12 lipca 2011

Zachęcam do czytania nowego opowiadania, jakie pojawiło się na stronie, pod tytułem „Inny świat”. Ta opowieść przeniesie w tajemniczy zakątek, jaki znamy tylko my sami i jaki kiedyś być może odwiedzimy podczas najdłuższej podróży życia. Mistyczne i tajemnicze obrazy pełne zagadek. Każdemu, kto lubi zarówno dramaty oraz psychologiczne zawiłości, a także tym, którzy po prostu lubią mój styl - polecam!


Porządki na dysku
niedziela, 17 lipca 2011

Choć to wiosna uchodzi za czas porządków, to jednak o czystość komputera warto zadbać częściej niż raz do roku. Aby pomóc utrzymać ład i poszanowanie dla wolnego miejsca na dysku twardym warto zapoznać się z nową poradą opisującą, jak pozbyć się śmieci z dysku. Polecam wszystkim tym, którzy chcieliby wiedzieć, co można śmiało wykasować i dzięki czemu odzyskać trochę wolnej przestrzeni na HDD.


Loty ptaków drapieżnych
sobota, 30 lipca 2011

Dziś w Galerii zwierząt pojawiło się kilka nowych zdjęć oraz dwa krótkie filmy z kolejnego wypadu do Parku na górze Równica. Zapraszam nie tylko do oglądania, ale i do osobistego odwiedzenia tego miejsca!


Nowy dział w Galerii - sytuacje drogowe
środa, 28 września 2011

Sporo jeżdżę. Postanowiłem więc pobawić się w nagrywanie tego, co dzieje się na drodze. A co ciekawsze nagrania będę starał się publikować w nowym dziale galerii - Sytuacje drogowe. To, co się widzi na droga, bywa przerażające. Dziś pierwszy materiał z małolatem-idiotą na skuterze, który wjeżdża na skrzyżowanie dobre 6-7 sekund po zapaleniu się dla niego światła czerwonego!


Po co są światła sygnalizacji drogowej?
poniedziałek, 10 października 2011

Wystarczył jeden dzień, by zarejestrować aż dwa wydarzenia łamania przepisu związanego z czerwonym światłem. Galeria sytuacji drogowych wzbogaciła się tylko dziś o te dwa nagrania, a także o nagranie skrajnej nieodpowiedzialności przy wyprzedzaniu. Coś mi się wydaje, że numery rejestracyjne zaczną trafiać na policję... A strach pomyśleć, że opublikowane dziś trzy sytuacje to nie wszystkie, do jakich doszło - niestety część wydarzyła się w odległości uniemożliwiającej dojrzenie czegoś na nagraniu.


Zapraszam na podróż po i pod Żorami
sobota, 22 października 2011

Wraz z nowym opowiadaniem kolejowym pt. Podziemna tajemnica zapraszam wszystkich na małe zwiedzanie mojego rodzinnego miasta z opisami kilku interesujących miejsc oraz małym rysem historycznym. A wszystko na tle świata kolei i tajemnic przez niego skrywanych.


Poprawiony zapis wyników w formacie HTML w programie Ink Calculator
sobota, 29 października 2011

Najważniejszą poprawką, związaną z dzisiejszym wydaniem programu Ink Calculator, należy poprawiony zapis do formatu HTML. Poprzednia wersja tworzyła jedynie pusty plik. Ponadto dokonano kilku innych modyfikacji w interfejsie przy przejściach tonalnych oraz na oknie "O programie". Wyeliminowany został także efekt migotania okna podczas zamykania, gdy było ono zmaksymalizowane do całego ekranu.

Przypominam, że program służy do badania poziomu zużycia tusza we wskazanych grafikach. Dzięki niemu możliwe jest oszacowanie żywotności tonerów lub tuszów oraz optymalizacja wykorzystania wszystkich kolorów dla wydruków wielokolorowych.


Ukryte przesłanie na Święta?
wtorek, 22 listopada 2011

Pojawiła się nowa wersja programu Top Secret Media służącego do ukrywania informacji w plikach graficznych oraz tekstowych. Nowy numer 3.3 to zmiany w interfejsie aplikacji (zastosowanie skalowanej czcionki pozwala na lepsze wyświetlanie programu w systemach z włączoną funkcją wygładzania czcionek), przyspieszenie rozpoznawania typów plików (przypominam, że program nie bazuje na rozszerzeniach, lecz na rzeczywistych danych znajdujących się w pliku) a także bardziej wymagający algorytm wyliczający siłę hasła. Poza tym w programie znalazło się jeszcze kilka innych nowości. Zapraszam do zapoznania się z tym intrygującym programem!


Jeszcze szybszy, niż dotychczas, kod w Delphi
sobota, 26 listopada 2011

Porada pt. Optymalny, wysokowydajny kod w Delphi od dziś zawiera jeszcze więcej informacji i uczy jeszcze lepszych technik optymalizacyjnych. Rozwinięta została część dotycząca arytmetyki w Delphi o zastępowanie operacji dzielenia modulo oraz bardzo praktyczny przykład wykorzystania optymalizacji do kolorowania co drugiego wiersza komponentów tabelarycznych. Ponadto wprowadzone zostało wyjaśnienie działania oraz zastosowanie funkcji porównywania obszarów pamięci. Także opisany został często popełniany błąd wydajnościowy przy stosowaniu instrukcji warunkowych.

Poza opisanymi zmianami merytorycznymi, cała porada została wzbogacona o zaznaczenia kolorem w kodach części przed i po optymalizacji. Dzięki temu jeszcze łatwiej będzie porównywać kody i uświadamiać sobie, jaka konkretna zmiana powinna być poczyniona.

Myślę, że porada stanie się obowiązkową lekturą dla wszystkich piszących zarówno w Delphi jak i z wykorzystaniem innych kompilatorów Pascala, głównie wywodzących się z firmy Borland/Embarcadero.


DUCH świąteczny
sobota, 3 grudnia 2011

Zaktualizowany został program DUCH, czyli autorskie narzędzie sprawdzania, pobierania i instalowania aktualizacji znalezionych na komputerze użytkownika pochodzących z tej strony.

Nowa wersja to zaktualizowany pakiet funkcji internetowych, zmiana czcionki programu oraz niewielkie modyfikacje w wyglądzie (głównie okna ustawień).


Jeszcze mniej obciążający wygaszacz Blanker
sobota, 10 grudnia 2011

Pojawiła się nowa wersja unikatowego wygaszacza ekranu Blanker ScreenSaver. Jeden z głównych jego atutów - bardzo małe zapotrzebowanie na moc obliczeniową komputera - w tej wersji zostało jeszcze bardziej dopracowanie. Dzięki temu najnowsza wersja jeszcze mniej obciąża CPU, dzięki czemu nie przeszkadza innym aplikacjom, a w stanie spoczynku pozwala na oszczędzanie jeszcze więcej energii i jeszcze bardziej ogranicza wydzielanie ciepła. Ponadto, podobnie jak w przypadku innych programów, zmieniona została czcionka na Tahoma, dzięki czemu wszystkie teksty będą mogły być wygładzane, jeśli taka funkcja została włączona w systemie.


Wesołych Świąt!
sobota, 24 grudnia 2011

Wesołych Świąt


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw