ARCHIWUM NOWOŚCI

Wiosna, ach to ty!
niedziela, 3 kwietnia 2011

W poszukiwaniu wiosny udało się zrobić dziś kilka zdjęć w Ogrodach znajdujących się w Goczałkowicach-Zdroju należących do państwa Kapias. Na kilku zdjęciach głównie krokusy oraz milutka sasanka. Zapraszam do oglądania najnowszych zdjęć w galerii, wśród których także kaczka wygrzewająca się w zeszłym tygodniu w Chorzowie.


Reklama
reklama

Aktualizacja podejrzanego archiwum
środa, 20 kwietnia 2011

Podmieniony został plik instalatora programu Dekoder Elektronika w wersji 3.2 beta. Jeden z użytkowników zgłosił na Forum, iż program antywirusowy rozpoznał zagrożenie. Po dociekliwych badaniach udało się ustalić, że niektóre z programów dostrzegają wirusa o nazwie Trojan.Win32.Swisyn.alys w jednym z plików. Plik ten został przebudowany - obecnie nie jest już wykrywane zagrożenie. Trudno stwierdzić jednoznacznie, czy rzeczywiście doszło do zarażenia pliku, czy był to wyłącznie wynik fałszywie pozytywny. Niemniej za wszelkie kłopoty i problemy bardzo przepraszam i jednocześnie dziękuję za czujność.


Obliczaj zużycie atramentu i tonera teraz na kilku stronach jednocześnie
poniedziałek, 9 maja 2011

Długo oczekiwana wersja programu Ink Calculator umożliwiająca pracę w listą obrazów wreszcie ujrzała światło dzienne! Teraz możliwa staje się praca z kilkoma obrazami, dzięki czemu możliwe jest porównywanie oraz analiza sumaryczna wykorzystania atramentu lub tonera dla wydrukowania danego obrazu. Jedna drobna na pozór zmiana wnosi wiele nowych funkcji oraz zmiany w interfejsie. Poza porównywaniem możliwe jest także zapisywanie obliczeń do plików w różnych formatach.

A kolejnym krokiem będzie zapewne przystosowanie do pracy z poziomu wiersza poleceń, co pozwoli wykorzystać program do automatyzacji innych zadań i programów.

Jednak zanim to nastąpi przygotowywanych jest jeszcze kilka nowinek wśród programów. Kolejne aktualizacje już wkrótce!

Jednocześnie także dziś wydana została finalna wersja programu Dekoder Elektronika - więcej informacji znajduje się na stronie programu.


Lifting Blankera
czwartek, 12 maja 2011

Nowa wersja wygaszacza ekranu Blanker ScreenSaver o unikatowych funkcjach, jaki znajduje się na stronie, to kolejna nowość na stronie. Modyfikacje nie są duże z punktu widzenia użytkownika, ale warte pobrania i zainstalowania najnowszej wersji tego wygaszacza! Jeśli potrzebujesz wygaszacza, który w atrakcyjny sposób wykorzysta ekran chroniąc zawartość przed intruzami, a jednocześnie będącego bardziej przyjaznym dla użytkownika, niż inne wygaszacze, a przy tym szanującego zasoby procesora, to właśnie wygaszacz dla Ciebie!


Łatwe aktualizowanie zaktualizowane ;)
niedziela, 15 maja 2011

Program DUCH - Dżyszla Update Checker służy do prostej kontroli i aktualizacji programów mojego autorstwa. Jeśli jakiś program został zainstalowany, to DUCH wykryje, pokaże informacje o programie i co najważniejsze - sprawdzi, czy jest nowa wersja! Dzięki temu programowi nie trzeba wchodzić na stronę, by nie tylko sprawdzić dostępność nowej wersji, ale także pobrać ją i zainstalować. A wszystko tylko za pomocą kilku kliknięć myszy. Z jego poziomu możliwe jest nawet odinstalowanie programu, czy dotarcie do lokalizacji na dysku.

W najnowszej wersji modyfikacji uległa strona z informacjami o programie. Dokonano także kilku innych drobnych zmian mających na celu zwiększenie wydajności pracy programu.


Dzieci + zapałki = ?
niedziela, 22 maja 2011

Aktualizacji doczekał się dziś jeden ze starszych programów - . Dla użytkownika programu widoczne będą tylko niewielkie zmiany w interfejsie. Jednak nową wersję docenią wszyscy Ci, którzy chcą skorzystać z dostępnych kodów źródłowych. Zmiany w zapisie, nazewnictwie i dodanie licznych komentarzy sprawia, że ta prosta gra stanowi teraz zdecydowanie lepszy materiał dla wszystkich uczących się programowania.


Odświeżone "Tajne media"
niedziela, 5 czerwca 2011

Program Top Secret Media służący do ukrywania informacji w plikach graficznych oraz dźwiękowych pojawił się w nowej wersji. Główne zmiany dotyczą modyfikacji interfejsu użytkownika (nowa ikona programu, poprawione i rozbudowane ikony na niektórych przyciskach, nowe i poprawione opisy, nowe okienko "O programie"); poprawiona nieznacznie została także wydajność pracy programu zarówno podczas wyświetlania jak i przetwarzania plików.

W planach do przyszłych wersji jest wprowadzenie nowego, jeszcze lepszego, algorytmu ukrywania danych oraz rozbudowanie funkcji buforowania danych. Kiedy to nastąpi zależy tak od dostępu czasu jak i zainteresowania programem przez użytkowników.


Jeszcze bardziej wydajny kod Delphi
piątek, 10 czerwca 2011

Aktualizacji uległa porada pt. Optymalny, wysokowydajny kod w Delphi. Rozbudowana została o sekcję opisującą znaczenie właściwego doboru właściwości komponentów wizualnych. Rozbiciu na dwie uległa także sekcja opisująca przerysowywanie komponentów wizualnych. Myślę, że artykuł będzie się w przyszłości rozwijał jeszcze bardziej.


Mniejszy rozmiar obrazków w galerii
niedziela, 26 czerwca 2011

Dzięki pewnym zabiegom polegającym na usunięciu nieprzydatnych lub powielonych informacji z plików graficznych znajdujących się w Galerii udało się zmniejszyć wielkości plików o ok. 15-20kB bez utraty jakości czy informacji dostępnych w standardzie EXIF. Dzięki temu zdjęcia będą wczytywane jeszcze szybciej, a strona zaoszczędzi na transferze danych.

Jednocześnie pojawiły się trzy nowe zdjęcia zwierząt z Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 19.01.2024 21:06
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw