ARCHIWUM NOWOŚCI

Noworoczny Blanker
piątek, 1 stycznia 2010

Nowy rok, nowe plany, nowe aplikacji i nowe systemy. Do tej pory użytkownicy wygaszacza ekranu Blanker ScreenSaver musieli pożegnać się z nim, jeśli chcieli przesiąść się na Windows Vista lub Windows 7. Jednak najnowsza wersja eliminuje te niedogodności i pozwoli także w tych systemach cieszyć się z nietypowego, efektownego i zarazem nieobciążającego systemu wygaszacza ekranu.

Życzę wszystkim pomyślności w Nowym Roku!


Reklama
reklama

Testy kompatybilności z Windows 7
sobota, 30 stycznia 2010

Jako, iż coraz więcej osób używa już systemu Windows Vista lub Windows 7 dział Download został wzbogacony o ikonę symbolizującą kompatybilność danego zasobu z systemem Windows 7.
Testy zostały przeprowadzone na oryginalnym systemie Windows 7 Professional 64-bit na koncie Administratora z wyłączonym mechanizmem Kontroli konta użytkownika. Platformą testową jest laptop wyposażony w procesor AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65.

Warto nadmienić, iż tylko nieliczne programy (lub pojedyncze wersje) nie przeszły testu zgodności. Jednocześnie przypominam, że nie ma wsparcia dla systemów Windows 9x/Me - żaden z programów nie jest przystosowany do współpracy z wymienionym systemem a zmiany w tym zakresie nie będą czynione.


Nowy wygląd w galerii
czwartek, 11 lutego 2010

Widok miniaturek zdjęć w Galerii został obdarzony nowym wyglądem, który jest z pewnością mniej ascetyczny i lepiej wkomponuje się w pozostałe elementy na stronie. Mam nadzieję, że przypadnie on do gustu bardziej od dotychczasowego wyglądu.


Nowe katalogi w Galerii oraz Opowiadaniach i wierszach
niedziela, 21 lutego 2010

Do działów Galerie oraz Opowiadania i wiersze wprowadzone zostały nowe katalogi. Obecne katalogi popularności zostały zastąpiono katalogiem oglądalności lub liczby przeczytań. Nowością jest nowe funkcjonowanie katalogu popularności, który prezentuje zawartość działu w zależności od częstości wyświetleń danego zdjęcia lub tekstu. Tak więc im częściej następuje wyświetlenie, tym większa jest popularność. Sortowanie to uwzględnia nie tylko ilość odsłon, ale także datę publikacji. Dzięki temu nawet niedawno opublikowane zdjęcia lub teksty mają możliwość zajęcia czołowych miejsc pod względem popularności, jeśli będą oglądane przez dużą liczbę osób w krótkim czasie.

Przy okazji zmieniony został nieznacznie układ opisów zarówno tekstów jak i zdjęć. Zawierają one teraz informację o częstotliwości wyświetleń, w przypadku tekstów zmieniono ich graficzny wygląd, a w zdjęciach przesunięto opis znacznie wyżej.

Ze względów technicznych w dziale Porady wciąż będzie obowiązywał stary system katalogów.


Filmy na Forum (nieaktualne!)
sobota, 27 lutego 2010

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników Forum serwisu zostało wzbogacone o możliwość zamieszczania filmów z serwisu YouTube wprost w swoich wypowiedziach. O szczegółach wykorzystania tej możliwości oraz dostępnych innych funkcjonalnościach można dowiedzieć się z Pomocy Forum.

Nowa wersja Wykopu
środa, 10 marca 2010

W związku z wprowadzonymi zmianami w serwisie Wykop dostosowana została także strona pod kątem nowych linków. Niestety, najwyraźniej nowy Wykop zawiera błędy, które uniemożliwiają poprawne skorzystanie z nowego linku (nie działa nawet przykład!), stąd do czasu usunięcia błędu ze strony serwisu Wykop linki dodające nie będą działać poprawnie. Jednocześnie dodany został także stosowny link do okna prezentującego zdjęcia z galerii.

W moim prywatnym odczuciu serwis Wykop poszedł zdecydowanie w złym kierunku i utracił dużo na swojej atrakcyjności i łatwości obsługi. Jeśli uważacie, że linki do wykopu są niepotrzebne - napiszcie w komentarzu! Jeśli chcielibyście widzieć linki do innych serwisów - napiszcie! Jeśli macie inne uwagi związane z tego typu działalnością - napiszcie! Wszelkie prośby zostaną wzięte pod uwagę i rozpatrzone.


Podziel się
poniedziałek, 15 marca 2010

W następstwie ostatnich zmian dotyczących "wykopywania" materiałów ze stron zrezygnowano całkowicie z dedykowanych linków do serwisu wykop, a zastąpiono je narzędziem ze źródła zewnętrznego - AddThis. Rozwiązanie to staje się powoli standardem na stronach WWW oferując interfejs do wielu serwisów, o którego aktualizację dbają ich administratorzy. Dzięki temu nie będzie w przyszłości potrzeby modyfikacji w razie zmian, a jednocześnie dodatek zapewnia dostęp do wciąż rosnącej ilości nowych serwisów. W związku z tym strona będzie dodatkowo pobierać dane z domen s7.addthis.com i addthis.com - to nie są żadne reklamy, więc nie warto blokować! ;) Jednocześnie, jeśli macie uwagi co do domyślnej listy usług, których brakuje, a które są na pełnej liście - wskażcie je i napiszcie w komentarzu.


Nowy system komunikatów
piątek, 19 marca 2010

Na stronie pojawił się nowy system komunikatów istotnych z punktu działania strony. Objawiać się będą one w postaci żółtego paska w górnej części okna przeglądania. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości mającej negatywny wpływ na działanie i wygląd strony, odwiedzający zobaczy komunikat z opisem nieprawidłowości i prośbą o jego wyeliminowanie. Badane są następujące aspekty:

  • Włączona obsługa JavaScript - w przypadku braku włączonej obsługi tego elementu na stronie nie będzie możliwe korzystanie z ankiet, głosowanie a także nie będą pobierane wszelkie dynamiczne treści. Na Forum niemożliwe stanie się publikowanie wypowiedzi.
  • Korzystanie z przeglądarki IE 7.0 lub starszej - jeśli zostanie stwierdzone, że odwiedzający korzysta do wyświetlenia strony z przeglądarki IE w wersji 7.0 lub starszej; korzystanie z tych przeglądarek może wpłynąć na nieprawidłowości w wyświetlaniu strony oraz problemy w działaniu niektórych jej elementów.
  • Korzystanie z kopii strony - ten komunikat przeznaczony jest dla robotów indeksujących, które tworzą kopie strony. Wchodząc na tak zapisaną kopię strony, pojawi się stosowny komunikat. Będzie on także widoczny dla osób, które oszukują strony korzystając z przeglądarek, które podają się za robota indeksującego.
  • Blokowanie reklam - ze względu na darmowy charakter strony i jej finansowanie w znacznym stopniu z reklam, osoby, które korzystają z dodatków blokujących reklamy będą widziały ten komunikat.
Przy okazji monitorowana będzie ilość osób, które blokują reklamy. Wyniki tego monitoringu będzie można znaleźć w statystykach w części statystyk miesięcznych, gdzie wskazany będzie procent wyświetleń stron, na których prawdopodobnie zezwolono na reklamy.

Myślę, iż ten nowy system, który zastąpił jednocześnie dotychczasowe komunikaty, będzie znacznie bardziej czytelny oraz efektywniej zwróci uwagę użytkownika na stwierdzone nieprawidłowości. Wszelkie komentarze mile widziane!


Zmiany w wyświetlaniu kodów na Forum (nieaktualne!)
sobota, 20 marca 2010

Forum przechodzi kolejne modyfikacje w zakresie wyświetlania treści. Tym razem modyfikacji uległ znacznik [code], którego użycie będzie teraz skutkować dodawaniem do okienka kodu dwóch opcji. Pierwsza z nich umożliwi szybkie zaznaczenie całego kodu bez potrzeby jeżdżenia myszką po ekranie. Dzięki temu będzie możliwość łatwo skopiować kod do schowka. Druga z opcji pozwala na włączenie lub wyłączenie numeracji linii. Dzięki tej numeracji możliwe stanie się proste wskazanie komuś konkretnego wiersza kodu. Jednocześnie pojawiła się nowa opcja w panelu ustawień konta, dzięki której możliwe będzie automatyczne załączanie numeracji linii we wszystkich okienkach z kodem na wyświetlanej stronie (należy jednak zaznaczyć, że takie ustawienie może negatywnie wpłynąć na czas wyświetlania się strony i chwilowo znacznie obciążyć procesor). Myślę, że te zmiany znacznie ułatwią prowadzenie dyskusji szczególnie w tematach związanych z programowaniem.

Kolejne zmiany na Forum (nieaktualne!)
niedziela, 21 marca 2010

Dziś na Forum pojawiły się kolejne dwie zmiany, które skierowane są głównie do osób poszukujących odpowiedzi na dany problem. Pierwszą z nich jest lista podobnych tematów. Jest ona wyświetlana u dołu każdego z wątków (dla osób niezalogowanych lub dla osób zalogowanych, które wybrały stosowną opcję w konfiguracji). Jest to lista, której temat i opis najbardziej zbliżone są do tematu i opisu aktualnie przeglądanego wątku. Dlatego istotnym jest uzupełnianie opisów tematów, które pozwalają doprecyzować temat oraz pomagają w znalezieniu informacji.

Druga opcja związana jest z nieco zapomnianą funkcją wyszukiwania na Forum. Pojawiło się nowe pole "Poszerzone wyszukiwanie", którego zaznaczenia sprawi, że wyniki zostaną poszerzone o tematy, które nie zawierają szukanego słowa, lecz zawierają słowa najczęściej pojawiające się w tradycyjnych wynikach.

Mam nadzieję, że te funkcje zostaną docenione głównie przez gości. W planach jest jeszcze rozważenie dodania funkcji załączników do postów. Wszelkie komentarze mile widziane!

Rusza Blog!
sobota, 27 marca 2010

Na stronie rusza nowy mały dział - Blog. Będę chciał w nim publikować co jakiś czas informacje, artykuły, przemyślenia czy subiektywne wnioski z postrzegania świata oparte o swoje przeżycia. Czy będzie to dział często aktualizowany, jaki rodzaj informacji w nich się znajdzie oraz czy osobiście wystarczy mi zapału na jego prowadzenie - to wszystko czas pokaże.

System oparty będzie na tym samym, co system tekstów, z jedną różnicą - strona główna będzie zawsze wyświetlać najnowszy wpis. Pod każdym wpisem znajdziemy ocenę, linki do komentarzy czy do podzielenia się z innymi, a także ułatwiający nawigację link prowadzący bezpośrednio do danej wypowiedzi. Zaś u dołu strony zawarty będzie spis wszystkich wpisów.

Pozostaje więc życzyć miłej lektury!


Modyfikacje na blogu i nadzwyczajny wpis
sobota, 10 kwietnia 2010

Dziś Blog, na razie dość mało popularny, przeszedł kolejne modyfikacje przygotowujące go do wyświetlania większej ilości treści. Zachęcam do jego odwiedzania! Stosowny odnośnik został dodany także do działu z opowiadaniami i wierszami. Traf chciał, że dzisiejszy wpis na blogu wyłamał się tak szybko z utrzymywanej konwencji drobnego przeplatania własnymi wydarzeniami z tego osobistego życia, na podstawie których budowane były rozważania i przemyślenia, i znalazła się tam informacja o czymś, co nie dotyka bezpośrednio, a na dodatek związane jest z niezbyt lubianą polityką. Lecz jednak wydarzenie w jakiś sposób ma wpływ także i na mnie.


DUCH bez bety
wtorek, 20 kwietnia 2010

Pojawiła się nowa wersja programu DUCH - Dżyszla Update Checker - narzędzia do automatycznego sprawdzania, pobierania i instalowania nowych wersji programów z tej strony. Mam nadzieję, że wkrótce okaże się ona przydatna, gdy pojawiać się będą aktualizacje niektórych pozycji z działu Download.


Nowe opowiadanie kolejowe
czwartek, 22 kwietnia 2010

Na stronie, po bardzo długiej przerwie, pojawiło się nowe opowiadanie kolejowe - Zwodzony most. Niektórzy dostrzegą w nim coś wzruszającego, może niektórzy dopatrzą się nawiązań do Świąt Wielkanocnych, a inni może zobaczą tylko długi (jest dość długi) i nudny tekst. Niemniej gorąco zachęcam do przeczytania w wolnym czasie!


Zupełnie nowy Ink Calculator
sobota, 24 kwietnia 2010

Na stronie pojawiła się odmłodzona wersja programu Ink Calculator, dzięki któremu możliwe jest badania stopnia pokrycia tuszem danych obrazów. Program nie tylko pomoże w ustaleniu, jak szybko może zużyć się tusz oraz jak mają się producenckie deklaracje względem rzeczywistości, ale także pozwoli ustalić, czy któryś z kolorowych atramentów (lub tonerów) nie skończy się szybciej, niż pozostałe. W nowej wersji programu zupełnie przebudowano silnik, dzięki czemu obliczenia są przeprowadzane obecnie znacznie szybciej.


Nowości w dziale Download i zmiany w silniku strony
poniedziałek, 26 kwietnia 2010

W dziale Download zaszły pewne zmiany. Pierwsza z nich polega na możliwości podejrzenia całej historii zmian w poszczególnych wersjach programu na jednym ekranie, czyli uzyskania klasycznej historii wersji z ang. zwanej changelog. Druga zmiana umożliwi w najbliższym czasie umieszczanie większej ilości zrzutów ekranu danego programu. Myślę, że sukcesywnie niektóre pozycje wzbogacą swoją galerię screenshootów.

Od pewnego czasu strona pracuje na nowej wersji silnika baz danych to umożliwia wprowadzenie nowych rozwiązań, które zwiększą wydajność działania strony. Już od pewnego czasu z pewnymi zmianami pracuje dział Opowiadania i wiersze. Dziś także w dziale Download zostały wprowadzone zmiany. W najbliższym czasie sukcesywnie modyfikowane będą kolejne działy, co powinno zaowocować wzrostem wydajności strony a także uproszczeniem jej kodu. Szczególny pożytek powinno to przynieść Forum, które przejdzie największe modyfikacje kodu; poddane zmianom zostanie w ostatniej fazie "remontu". Z powodu tych planowanych w najbliższym czasie mogą występować błędy i czasowe wyłączenia z użycia poszczególnych działów. Jednakże myślę, iż warto poświęcić nieco, aby w przyszłości było lepiej. Za wszelkie utrudnienia przepraszam i proszę o cierpliwość. Jednocześnie jeśli ktoś zauważy jakieś nieprawidłowości w działaniu strony, które będą się utrzymywać przez dłuższy czas - proszę o informowanie!


Poprawiony wygaszacz ekranu
wtorek, 4 maja 2010

Dostępny na stronie wygaszacz ekranu - Blanker ScreenSaver dziś został wydany w nowej wersji, w której poprawiono poprawność działania na komputerach wyposażonych w system Windows 7 (i prawdopodobnie także Windows Vista) oraz w wiele monitorów. Dotychczas w tych systemach na monitorze dodatkowym zamiast efektu rozmycia pojawiały się czarne plamy. Jednocześnie poprawkowa wersja wnosi modyfikacje w algorytm wyznaczania średniej barwy przy brzegach ekranu - dotychczas w tych rejonach "plamy" były znacznie ciemniejsze, niż być powinny. Zachęcam do aktualizacji nie tylko przez tych pracujących w Windows 7 na wielu monitorach.


Ink Calculator - poprawka
piątek, 7 maja 2010

W ostatniej wersji programu Ink Calculator wkradł się błąd, który powodował krótkotrwałe przywieszenie się programu podczas pracy. Został już wyeliminowany w wersji 4.0.1.33 - zachęcam do pobrania poprawionej wersji!


Więcej zrzutów ekranów w Downloadzie
piątek, 14 maja 2010

Zgodnie z obietnicą, w dziale Download pojawiło się więcej zrzutów ekranów do większości z aktualnych wersji programu. Zostały także wyeliminowane drobne błędy w wyświetlaniu. Dzięki tej zmianie i rozszerzeniu treści będzie można teraz bardziej dokładnie zapoznać się z opcjami oferowanymi przez dany program.


Prywatny apel (nieaktualne!)
poniedziałek, 17 maja 2010

Nie oszukujmy się, jest powódź! I dziś w drodze do Wodzisławia prawdopodobnie przeprawiając się przez spływającą z góry rzekę straciłem tablicę rejestracyjną zaczynającą się literami SZO Y. Jeśli ktoś jakimś cudem by takową odnalazł, to pokrywam koszty przesyłki i dorzucam zgrzewkę piwa! Choć pewnie wyląduje za parę dni gdzieś w Bałtyku. Ewentualne inne miejsca, gdzie mogła być zgubiona: Trasa Żory - Świerklany Górne - Wodzisław Śląski - Rybnik (od strony os. Kępa we Wodzisławiu) - Gotartowice - Świerklany Górne - Żory.

Tablica odnaleziona
wtorek, 18 maja 2010

Udało się! Mieszkańcy Marklowic wyłowili blisko 40 tablic rejestracyjnych! I stokrotne dzięki im za ich czas i przekazanie ich na policję! :)


Vlak, czyli kolej po czesku
czwartek, 20 maja 2010

Na stronie Galerii znalazło się kilka zdjęć kolejowych zrobionych jakiś czas temu w Czechach. Udało znów złapać się lokomotywę, która wcześniej widziana była po słowackiej stronie. Miło jest spotykać "starych znajomych". ;) Zapraszam do oglądania!


Konkurs polityczny
niedziela, 30 maja 2010

Na stronie już dawno nie był organizowany żaden konkurs. Dziś więc pierwszy od dawna - należy wytypować wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Do wygrania 30zł, i 2x15zł! Więcej informacji na stronie konkursowej. Uwaga, czas tylko do 18 czerwca!


Idą upały - zadbajmy o komputer
środa, 9 czerwca 2010

Z racji, że temperatury gwałtownie podskoczyły w ostatnim czasie, wyjątkowo ważna stała się kwestia zadbania o właściwe chłodzenie i wentylację komputera. Dla wszystkich tych, którzy nie bardzo wiedzą, jak się zabrać do tego lub nie wiedzą, że taka konserwacja jest niczym uzupełnianie oleju w samochodzie, powstał artykuł na temat jak zadbać o właściwe chłodzenie komputera w upalne dni.


Gratka dla Miłośników Kolei - blisko 50 zdjęć i ponad 50MB filmów!
niedziela, 20 czerwca 2010

Dziś na stronie prawdziwa gratka dla Miłośników Kolei. Galeria Kolejowa wzbogaciła się o blisko 50 nowych zdjęć, w tym duża część to zdjęcia z wnętrz zmodernizowanych w roku 2009 lokomotyw spalinowych i elektrycznych! Ponadto dodane zostały 3 filmy - jeden pokazujący działanie komputera pokładowego na ET22 oraz dwa filmy z Uszatką pod parą, która startuje ze stacji w Rybniku. Poza tym kilka innych ciekawostek, jak choćby zdjęcie EP03. Zapraszam do oglądania!


Stacja dalekiej północy
sobota, 10 lipca 2010

Na stronie pojawiło się kilka fotek ze stacji kolejowej w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim. Podobnie jak większość szlaków w tym rejonie, także i te tory nie doczekały się jeszcze elektryfikacji. Stąd wszechobecne semafory kształtowe i mechaniczne tarcze.

Zdjęcia zrobione podczas służbowej delegacji do tego miasta. Niestety czas nie pozwolił na wykonanie większej ilości zdjęć choćby z okolicznych torów, z których zawiewa przeszłością.


Tworzenie wydajnego kodu - nowa porada dla programistów
sobota, 24 lipca 2010

Na stronie pojawił się nowy artykuł poradnikowy o tym, jak pisać wysokowydajny kod w Delphi. Dzięki temu opracowaniu programiści piszący w Delphi dowiedzą się, jak pisać aplikacje działające możliwie szybko, jak badać szybkość wykonywania oraz poznają szereg sztuczek, dzięki którym wydajność ich aplikacji zdecydowanie się poprawi. Artykuł nie dotyka w ogóle algorytmów, lecz w znacznej mierze kodu procesora, jaki generowany jest przez kompilator w określonych sytuacjach. Dlatego z porad zawartych w tym poradniku będzie mógł z pewnością skorzystać każdy.


Badania wydajności strony
wtorek, 3 sierpnia 2010

Do strony włączony został mechanizm profilowania, dzięki któremu rejestrowane będą dane dotyczące wydajności strony. Wyniki tych badań posłużą w przyszłości do przeprowadzania bardziej trafionych optymalizacji w wydajności strony. Choć samo badanie nieznacznie obciąża stronę, to jednak nie powinno być to zauważalne. Jednakże z powodu dość znacznej modyfikacji strony czasowo mogą występować błędy i nieprawidłowości w jej działaniu, za które przepraszam.


Firefox 4.0 i stare dodatki
sobota, 25 września 2010

Zaktualizowana została porada Jak ominąć błąd niekompatybilności wtyczki do Firefox w oparciu o najnowszą wersję przeglądarki. W ramach tej aktualizacji zmieniono zrzuty ekranów z przeglądarki na nowe a także dodano opis alternatywnej metody pozwalającej na uruchomienie starych wtyczek pod wersją 4.0 beta Firefoxa.


Większe restrykcje w ograniczeniach strony
niedziela, 3 października 2010

W związku z notowaną zwiększoną liczbą ataków i przeciążaniem strony przez roboty zostaną wprowadzone bardziej restrykcyjne mechanizmy zabezpieczeń. Od teraz także odwoływanie się do nieistniejących stron zostanie potraktowane jako atak (choć w mniejszym stopniu niż inne rodzaje), a więc zbyt duża liczba wywołań także spowoduje zablokowanie dostępu do strony. Ponadto dostęp blokowany będzie nie po analizie raz na dobę, lecz ze skutkiem natychmiastowym po przekroczeniu 10 odnotowanych prób ataku. Ponadto jeśli dalej będą notowane ataki DoS oparte o dużą liczbę odwołań do istniejących stron, rozważane jest wprowadzenie ograniczenia co do liczby żądań z jednego hosta.


Zamknięcie subskrypcji mailowej
środa, 13 października 2010

Z dniem dzisiejszym funkcja subskrypcji mailowej informacji o nowościach na stronie zostaje zamknięta. Małe zainteresowanie tą formą otrzymywania wiadomości oraz sprawne działanie kanałów RSS skłoniły do zaprzestania rozsyłania wiadomości drogą mailową. Wszystkie adresy mailowe zostaną usunięte. Jeśli ktoś do tej pory dokonywał subskrypcji wyłącznie tą drogą, zapraszam do zapoznania się z informacjami podanymi na podanej wcześniej stronie. Jednocześnie dziękuję tym, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach na swoją skrzynkę e-mail.


A jakie jest Twoje Przeznaczenie?
sobota, 23 października 2010

Przez niektórych długo oczekiwane... Nowe opowiadanie kolejowe pojawiło się na stronie - Przeznaczenie. Choć dla jednych może okazać się czytelne od samego początku, to niektórych powinno trzymać w napięciu i być zaskoczeniem do samego końca. Ale wszystkich zachęcam do przeczytania i oceniania, a także komentowania!


Zmiany w stronicowaniach na Forum (nieaktualne!)
czwartek, 11 listopada 2010

Z racji, że Forum się rozrasta (powoli bo powoli, ale zawsze) podjęte zostały pewne kroki, które nieznacznie ograniczą funkcjonalność przeglądania, ale pozwolą zwiększyć wydajność działania. Chodzi mianowicie o system stronicowania, jaki często spotyka się w Internecie. Zmiany dotyczą wyszukiwania na Forum, wyświetlania listy punktowanych wypowiedzi oraz listy najnowszych wątków. Polegają one na tym, że nie będą widoczne na początku wszystkie następne strony, lecz tylko będzie zaznaczone, że istnieje kolejna strona. Przechodząc na kolejne strony będą ukazywać się kolejne aż do momentu, gdy wyniki się skończą. Myślę, że te zmiany nie wpłyną bardzo negatywnie na przeglądanie. W końcu jeśli ktoś chce przeglądać najnowsze wątki, czy zacznie od ostatniej strony? ;)

Nowe elementy graficzne na stronie
niedziela, 12 grudnia 2010

Nieznacznym modyfikacjom uległy elementy na stronie, które odpowiadały za swego rodzaju zakładki. Teraz przybrały one formę prawdziwych zakładek. Efekty można spotkać m.in. w dziale Opowiadania i wiersze, Galerie lub Statystyki. Mam nadzieję, że pomysł się spodoba i być może w przyszłości zostanie także wykorzystany na Forum i w kilku innych miejscach.


Tematy na Blogu
niedziela, 19 grudnia 2010

Blog prowadzony w serwisie został wyposażony w nową funkcjonalność tematyki, bardzo przypominającą popularne mechanizm tagów. Dzięki temu każdy z wpisów oznaczony będzie słowami kluczowymi. Wpisy podobne będą mogły być kojarzone ze sobą, dzięki czemu możliwe będzie wyświetlanie podobnych notatek. Ponadto pojawiła się możliwość przeglądania wszystkich wpisów nie tylko pod kątem daty, ale właśnie też tematyki. Klikając na konkretną tematykę wyświetlona zostanie lista wpisów, które także oznaczone zostały tym samym słowem kluczowym. Mam nadzieję, że dzięki tej funkcjonalności odnalezienie interesujących wpisów stanie się znacznie prostsze.


Wesołych Świąt!
czwartek, 23 grudnia 2010

Wesołych Świąt
(kliknij, aby powiększyć)

PS. Choinka oczywiście wprost z własnego okna ;)


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw