ARCHIWUM NOWOŚCI

Stacja dalekiej północy
sobota, 10 lipca 2010

Na stronie pojawiło się kilka fotek ze stacji kolejowej w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim. Podobnie jak większość szlaków w tym rejonie, także i te tory nie doczekały się jeszcze elektryfikacji. Stąd wszechobecne semafory kształtowe i mechaniczne tarcze.

Zdjęcia zrobione podczas służbowej delegacji do tego miasta. Niestety czas nie pozwolił na wykonanie większej ilości zdjęć choćby z okolicznych torów, z których zawiewa przeszłością.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Zniżka na wybrane hostingi 10% dla Ciebie

Tworzenie wydajnego kodu - nowa porada dla programistów
sobota, 24 lipca 2010

Na stronie pojawił się nowy artykuł poradnikowy o tym, jak pisać wysokowydajny kod w Delphi. Dzięki temu opracowaniu programiści piszący w Delphi dowiedzą się, jak pisać aplikacje działające możliwie szybko, jak badać szybkość wykonywania oraz poznają szereg sztuczek, dzięki którym wydajność ich aplikacji zdecydowanie się poprawi. Artykuł nie dotyka w ogóle algorytmów, lecz w znacznej mierze kodu procesora, jaki generowany jest przez kompilator w określonych sytuacjach. Dlatego z porad zawartych w tym poradniku będzie mógł z pewnością skorzystać każdy.


Badania wydajności strony
wtorek, 3 sierpnia 2010

Do strony włączony został mechanizm profilowania, dzięki któremu rejestrowane będą dane dotyczące wydajności strony. Wyniki tych badań posłużą w przyszłości do przeprowadzania bardziej trafionych optymalizacji w wydajności strony. Choć samo badanie nieznacznie obciąża stronę, to jednak nie powinno być to zauważalne. Jednakże z powodu dość znacznej modyfikacji strony czasowo mogą występować błędy i nieprawidłowości w jej działaniu, za które przepraszam.


Firefox 4.0 i stare dodatki
sobota, 25 września 2010

Zaktualizowana została porada Jak ominąć błąd niekompatybilności wtyczki do Firefox w oparciu o najnowszą wersję przeglądarki. W ramach tej aktualizacji zmieniono zrzuty ekranów z przeglądarki na nowe a także dodano opis alternatywnej metody pozwalającej na uruchomienie starych wtyczek pod wersją 4.0 beta Firefoxa.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw