ARCHIWUM NOWOŚCI

Modyfikacje na blogu i nadzwyczajny wpis
sobota, 10 kwietnia 2010

Dziś Blog, na razie dość mało popularny, przeszedł kolejne modyfikacje przygotowujące go do wyświetlania większej ilości treści. Zachęcam do jego odwiedzania! Stosowny odnośnik został dodany także do działu z opowiadaniami i wierszami. Traf chciał, że dzisiejszy wpis na blogu wyłamał się tak szybko z utrzymywanej konwencji drobnego przeplatania własnymi wydarzeniami z tego osobistego życia, na podstawie których budowane były rozważania i przemyślenia, i znalazła się tam informacja o czymś, co nie dotyka bezpośrednio, a na dodatek związane jest z niezbyt lubianą polityką. Lecz jednak wydarzenie w jakiś sposób ma wpływ także i na mnie.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

DUCH bez bety
wtorek, 20 kwietnia 2010

Pojawiła się nowa wersja programu DUCH - Dżyszla Update Checker - narzędzia do automatycznego sprawdzania, pobierania i instalowania nowych wersji programów z tej strony. Mam nadzieję, że wkrótce okaże się ona przydatna, gdy pojawiać się będą aktualizacje niektórych pozycji z działu Download.


Nowe opowiadanie kolejowe
czwartek, 22 kwietnia 2010

Na stronie, po bardzo długiej przerwie, pojawiło się nowe opowiadanie kolejowe - Zwodzony most. Niektórzy dostrzegą w nim coś wzruszającego, może niektórzy dopatrzą się nawiązań do Świąt Wielkanocnych, a inni może zobaczą tylko długi (jest dość długi) i nudny tekst. Niemniej gorąco zachęcam do przeczytania w wolnym czasie!


Zupełnie nowy Ink Calculator
sobota, 24 kwietnia 2010

Na stronie pojawiła się odmłodzona wersja programu Ink Calculator, dzięki któremu możliwe jest badania stopnia pokrycia tuszem danych obrazów. Program nie tylko pomoże w ustaleniu, jak szybko może zużyć się tusz oraz jak mają się producenckie deklaracje względem rzeczywistości, ale także pozwoli ustalić, czy któryś z kolorowych atramentów (lub tonerów) nie skończy się szybciej, niż pozostałe. W nowej wersji programu zupełnie przebudowano silnik, dzięki czemu obliczenia są przeprowadzane obecnie znacznie szybciej.


Nowości w dziale Download i zmiany w silniku strony
poniedziałek, 26 kwietnia 2010

W dziale Download zaszły pewne zmiany. Pierwsza z nich polega na możliwości podejrzenia całej historii zmian w poszczególnych wersjach programu na jednym ekranie, czyli uzyskania klasycznej historii wersji z ang. zwanej changelog. Druga zmiana umożliwi w najbliższym czasie umieszczanie większej ilości zrzutów ekranu danego programu. Myślę, że sukcesywnie niektóre pozycje wzbogacą swoją galerię screenshootów.

Od pewnego czasu strona pracuje na nowej wersji silnika baz danych to umożliwia wprowadzenie nowych rozwiązań, które zwiększą wydajność działania strony. Już od pewnego czasu z pewnymi zmianami pracuje dział Opowiadania i wiersze. Dziś także w dziale Download zostały wprowadzone zmiany. W najbliższym czasie sukcesywnie modyfikowane będą kolejne działy, co powinno zaowocować wzrostem wydajności strony a także uproszczeniem jej kodu. Szczególny pożytek powinno to przynieść Forum, które przejdzie największe modyfikacje kodu; poddane zmianom zostanie w ostatniej fazie "remontu". Z powodu tych planowanych w najbliższym czasie mogą występować błędy i czasowe wyłączenia z użycia poszczególnych działów. Jednakże myślę, iż warto poświęcić nieco, aby w przyszłości było lepiej. Za wszelkie utrudnienia przepraszam i proszę o cierpliwość. Jednocześnie jeśli ktoś zauważy jakieś nieprawidłowości w działaniu strony, które będą się utrzymywać przez dłuższy czas - proszę o informowanie!


Poprawiony wygaszacz ekranu
wtorek, 4 maja 2010

Dostępny na stronie wygaszacz ekranu - Blanker ScreenSaver dziś został wydany w nowej wersji, w której poprawiono poprawność działania na komputerach wyposażonych w system Windows 7 (i prawdopodobnie także Windows Vista) oraz w wiele monitorów. Dotychczas w tych systemach na monitorze dodatkowym zamiast efektu rozmycia pojawiały się czarne plamy. Jednocześnie poprawkowa wersja wnosi modyfikacje w algorytm wyznaczania średniej barwy przy brzegach ekranu - dotychczas w tych rejonach "plamy" były znacznie ciemniejsze, niż być powinny. Zachęcam do aktualizacji nie tylko przez tych pracujących w Windows 7 na wielu monitorach.


Ink Calculator - poprawka
piątek, 7 maja 2010

W ostatniej wersji programu Ink Calculator wkradł się błąd, który powodował krótkotrwałe przywieszenie się programu podczas pracy. Został już wyeliminowany w wersji 4.0.1.33 - zachęcam do pobrania poprawionej wersji!


Więcej zrzutów ekranów w Downloadzie
piątek, 14 maja 2010

Zgodnie z obietnicą, w dziale Download pojawiło się więcej zrzutów ekranów do większości z aktualnych wersji programu. Zostały także wyeliminowane drobne błędy w wyświetlaniu. Dzięki tej zmianie i rozszerzeniu treści będzie można teraz bardziej dokładnie zapoznać się z opcjami oferowanymi przez dany program.


Prywatny apel (nieaktualne!)
poniedziałek, 17 maja 2010

Nie oszukujmy się, jest powódź! I dziś w drodze do Wodzisławia prawdopodobnie przeprawiając się przez spływającą z góry rzekę straciłem tablicę rejestracyjną zaczynającą się literami SZO Y. Jeśli ktoś jakimś cudem by takową odnalazł, to pokrywam koszty przesyłki i dorzucam zgrzewkę piwa! Choć pewnie wyląduje za parę dni gdzieś w Bałtyku. Ewentualne inne miejsca, gdzie mogła być zgubiona: Trasa Żory - Świerklany Górne - Wodzisław Śląski - Rybnik (od strony os. Kępa we Wodzisławiu) - Gotartowice - Świerklany Górne - Żory.

Tablica odnaleziona
wtorek, 18 maja 2010

Udało się! Mieszkańcy Marklowic wyłowili blisko 40 tablic rejestracyjnych! I stokrotne dzięki im za ich czas i przekazanie ich na policję! :)


Vlak, czyli kolej po czesku
czwartek, 20 maja 2010

Na stronie Galerii znalazło się kilka zdjęć kolejowych zrobionych jakiś czas temu w Czechach. Udało znów złapać się lokomotywę, która wcześniej widziana była po słowackiej stronie. Miło jest spotykać "starych znajomych". ;) Zapraszam do oglądania!


Konkurs polityczny
niedziela, 30 maja 2010

Na stronie już dawno nie był organizowany żaden konkurs. Dziś więc pierwszy od dawna - należy wytypować wynik pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce. Do wygrania 30zł, i 2x15zł! Więcej informacji na stronie konkursowej. Uwaga, czas tylko do 18 czerwca!


Idą upały - zadbajmy o komputer
środa, 9 czerwca 2010

Z racji, że temperatury gwałtownie podskoczyły w ostatnim czasie, wyjątkowo ważna stała się kwestia zadbania o właściwe chłodzenie i wentylację komputera. Dla wszystkich tych, którzy nie bardzo wiedzą, jak się zabrać do tego lub nie wiedzą, że taka konserwacja jest niczym uzupełnianie oleju w samochodzie, powstał artykuł na temat jak zadbać o właściwe chłodzenie komputera w upalne dni.


Gratka dla Miłośników Kolei - blisko 50 zdjęć i ponad 50MB filmów!
niedziela, 20 czerwca 2010

Dziś na stronie prawdziwa gratka dla Miłośników Kolei. Galeria Kolejowa wzbogaciła się o blisko 50 nowych zdjęć, w tym duża część to zdjęcia z wnętrz zmodernizowanych w roku 2009 lokomotyw spalinowych i elektrycznych! Ponadto dodane zostały 3 filmy - jeden pokazujący działanie komputera pokładowego na ET22 oraz dwa filmy z Uszatką pod parą, która startuje ze stacji w Rybniku. Poza tym kilka innych ciekawostek, jak choćby zdjęcie EP03. Zapraszam do oglądania!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw