ARCHIWUM NOWOŚCI

Większe restrykcje w ograniczeniach strony
niedziela, 3 października 2010

W związku z notowaną zwiększoną liczbą ataków i przeciążaniem strony przez roboty zostaną wprowadzone bardziej restrykcyjne mechanizmy zabezpieczeń. Od teraz także odwoływanie się do nieistniejących stron zostanie potraktowane jako atak (choć w mniejszym stopniu niż inne rodzaje), a więc zbyt duża liczba wywołań także spowoduje zablokowanie dostępu do strony. Ponadto dostęp blokowany będzie nie po analizie raz na dobę, lecz ze skutkiem natychmiastowym po przekroczeniu 10 odnotowanych prób ataku. Ponadto jeśli dalej będą notowane ataki DoS oparte o dużą liczbę odwołań do istniejących stron, rozważane jest wprowadzenie ograniczenia co do liczby żądań z jednego hosta.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

Zamknięcie subskrypcji mailowej
środa, 13 października 2010

Z dniem dzisiejszym funkcja subskrypcji mailowej informacji o nowościach na stronie zostaje zamknięta. Małe zainteresowanie tą formą otrzymywania wiadomości oraz sprawne działanie kanałów RSS skłoniły do zaprzestania rozsyłania wiadomości drogą mailową. Wszystkie adresy mailowe zostaną usunięte. Jeśli ktoś do tej pory dokonywał subskrypcji wyłącznie tą drogą, zapraszam do zapoznania się z informacjami podanymi na podanej wcześniej stronie. Jednocześnie dziękuję tym, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach na swoją skrzynkę e-mail.


A jakie jest Twoje Przeznaczenie?
sobota, 23 października 2010

Przez niektórych długo oczekiwane... Nowe opowiadanie kolejowe pojawiło się na stronie - Przeznaczenie. Choć dla jednych może okazać się czytelne od samego początku, to niektórych powinno trzymać w napięciu i być zaskoczeniem do samego końca. Ale wszystkich zachęcam do przeczytania i oceniania, a także komentowania!


Zmiany w stronicowaniach na Forum (nieaktualne!)
czwartek, 11 listopada 2010

Z racji, że Forum się rozrasta (powoli bo powoli, ale zawsze) podjęte zostały pewne kroki, które nieznacznie ograniczą funkcjonalność przeglądania, ale pozwolą zwiększyć wydajność działania. Chodzi mianowicie o system stronicowania, jaki często spotyka się w Internecie. Zmiany dotyczą wyszukiwania na Forum, wyświetlania listy punktowanych wypowiedzi oraz listy najnowszych wątków. Polegają one na tym, że nie będą widoczne na początku wszystkie następne strony, lecz tylko będzie zaznaczone, że istnieje kolejna strona. Przechodząc na kolejne strony będą ukazywać się kolejne aż do momentu, gdy wyniki się skończą. Myślę, że te zmiany nie wpłyną bardzo negatywnie na przeglądanie. W końcu jeśli ktoś chce przeglądać najnowsze wątki, czy zacznie od ostatniej strony? ;)

Nowe elementy graficzne na stronie
niedziela, 12 grudnia 2010

Nieznacznym modyfikacjom uległy elementy na stronie, które odpowiadały za swego rodzaju zakładki. Teraz przybrały one formę prawdziwych zakładek. Efekty można spotkać m.in. w dziale Opowiadania i wiersze, Galerie lub Statystyki. Mam nadzieję, że pomysł się spodoba i być może w przyszłości zostanie także wykorzystany na Forum i w kilku innych miejscach.


Tematy na Blogu
niedziela, 19 grudnia 2010

Blog prowadzony w serwisie został wyposażony w nową funkcjonalność tematyki, bardzo przypominającą popularne mechanizm tagów. Dzięki temu każdy z wpisów oznaczony będzie słowami kluczowymi. Wpisy podobne będą mogły być kojarzone ze sobą, dzięki czemu możliwe będzie wyświetlanie podobnych notatek. Ponadto pojawiła się możliwość przeglądania wszystkich wpisów nie tylko pod kątem daty, ale właśnie też tematyki. Klikając na konkretną tematykę wyświetlona zostanie lista wpisów, które także oznaczone zostały tym samym słowem kluczowym. Mam nadzieję, że dzięki tej funkcjonalności odnalezienie interesujących wpisów stanie się znacznie prostsze.


Wesołych Świąt!
czwartek, 23 grudnia 2010

Wesołych Świąt
(kliknij, aby powiększyć)

PS. Choinka oczywiście wprost z własnego okna ;)


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw