ARCHIWUM NOWOŚCI

Noworoczne nowości na stronie
czwartek, 1 stycznia 2009

Nowy Rok przynosi na stronie garść nowości, których nie było widać już od dłuższego czasu. I choć nie są to niestety nowości w działaniu strony, czy jej wyglądzie, a jedynie dotyczące zawartości, to myślę, że i tak zostaną one docenione.

Wśród programów pojawiły się dwie nowe wersje - Dekoder Elektronika oraz wygaszacz Blanker. W przypadku tego pierwszego opis wprowadzonych zmian znajduje się na stronie programu; w wygaszaczu najistotniejszą nowością jest wprowadzenie współpracy z wieloma monitorami.

W dziale Downloadu jest także nowa wersja komponentów dla Delphi, na które można przeciągać pliki. Tu m.in. nowością jest dodanie własności umożliwiającej wyłączenie akceptacji przeciąganych plików.

Większe zmiany zaszły także w dziale wierszy - pojawiła się nowa kategoria na dobranoc, w której znalazła się dotychczasowa kołysanka oraz 3 nowe krótkie wierszyki. Nowa kategoria pojawiła się także wśród wierszy okolicznościowych - będzie ona gromadzić (jak na razie) wszystkie wiersze dotyczące pozostałych świąt i okazji.

Dodany został także nowy - Szkoła Jazdy - który powstał przy okazji konkursu (wygranego, a jakże) organizowanego przez Szkołę Jazdy Renault (stąd reklamowy charakter tego wiersza).

Myślę, że ta garść zmian zostanie przyjęta z zadowoleniem, a w przyszłości również ich nie zabraknie. Udanego i pomyślnego Nowego Roku!


Reklama
reklama

PoPAskuDźmy SObIE 2.1
sobota, 17 stycznia 2009

Po blisko 3 latach przyszła pora na małą reaktywację projektu Odpaskudzacz PRO. Choć nowa wersja nie wnosi jeszcze długo oczekiwanej opcji zmiany całych słów, to jednak kilka poprawek z pewnością wartych jest pobrania nowej wersji programu. Myślę, że już wkrótce wyjdzie wersja 3.0, która będzie zamieniać całe słowa.

Osoby, które zechciałyby pomóc w stworzeniu słownika słów typu "dziefczynka"-"dziewczynka" mile widziane!


DUCH w wersji beta
niedziela, 18 stycznia 2009

Pojawiła się nowa wersja programu do kompleksowej aktualizacji wszystkich zainstalowanych programów autorstwa mojego - DUCH, czyli Dżyszla Update Checker. Przypomnę, że dzięki DUCHowi możliwe jest szybkie przeskanowanie komputera na obecność zainstalowanych programów oraz sprawdzenie, czy zainstalowana wersja jest najnowsza; w przypadku, gdy w Internecie znajduje się bardziej aktualna wersja programu - programu DUCH poinformuje o tym i - uwaga, nowość - umożliwi pobranie i zainstalowanie aktualizacji bez potrzeby wchodzenia na stronę! Polecam, szczególnie, że ostatnio trochę aktualizacji już było.


Informacje EXIF
wtorek, 10 lutego 2009

Po dłuższych oczekiwaniach, konfiguracja serwera wreszcie pozwala na wyciąganie informacji EXIF zawartych w zdjęciach. Informacje EXIF zawierają takie dane, jak czas naświetlania, przysłona oraz inne parametry, przy jakich wykonano zdjęcie. Od teraz w galerii pod każdym zdjęciem istnieje możliwość wyświetlenia tych informacji wprost na stronie, bez konieczności ściągania zdjęcia czy używania dodatków do przeglądarek.


Nowy system reklamowy i trwające prace
sobota, 14 marca 2009

Dziś wycofany z użytku został dotychczasowy system reklamowy stosowany na serwisie, a jego miejsce zajął nowy, lekki autorski system. Dzięki temu wydajność strony znacznie się poprawi - strony będą generowane szybciej oraz zwiększone zostaną możliwości w zakresie obsługi wielu odwiedzających równocześnie.
Niestety, możliwości reklam na stronie zostały znacznie obniżone - choć wciąż istnieje możliwość wykupu reklamy - teraz po nowych, niższych cenach!.

Jednocześnie wciąż trwają prace nad całkowitym przejściem serwisu na nową technologię, dzięki której poprawie ulegnie wydajność; pozostał do zmiany ostatni dział - Forum - co często objawia się czasowym zamykaniem tego działu. Niestety, stopień komplikacji całego mechanizmu sprawia, że procedura nie jest najłatwiejsza. Jednak już wkrótce Forum, podobnie jak już obecnie pozostała część serwisu, zacznie działać znacznie wydajniej!


Top Secret Media narzędziem w konkursie CD Action
środa, 8 kwietnia 2009

Czasopismo CD Action organizuje konkursy polegające na odgadnięciu, jakie pełne wersje gier/programów pojawią się w najbliższym wydaniu. Miło mi donieść, że w konkursie dla wydania CDA SPEC 1/2009 został wykorzystany program Top Secret Media! Za nietypową i potajemną promocję dziękuję.


Wiosna
środa, 15 kwietnia 2009

Po przerwie wiosennej, niestety w smutniejszej kolorystyce, witam i dzielę się odrobinką moich świąt - znajdziecie między innymi nowe życzenia wielkanocne, nowy wiersz O psie tułaczu oraz dwa zdjęcia z pierwszych wiosennych spacerów: jaszczurki, która wyszła na wiosenne słonko i czarnego boćka. Skromnie, bo skromnie, ale zawsze coś w natłoku codzienności.


Gadżet z serwisu dla iGoogle
wtorek, 21 kwietnia 2009

Korzystasz ze spersonalizowanej strony startowej Google zawierającą gadżety? Polubiłeś sentencję dnia znaną z serwisu mgr inż. Dżyszla Homepage? Od dziś możesz dodać tą sentencję w postaci Gadżetu Google do swojej strony startowej Google! Po otwarciu strony Google będziesz mieć pod ręką zawsze aktualną datę, imieniny dnia oraz myśl, która będzie towarzyszyć Ci przez cały dzień.


Poweekendowe zdjęcia
poniedziałek, 4 maja 2009

Chyba już tradycyjnie po kolejnym dłuższym weekendzie, jaki zdarzył się w kalendarzu, kilka zdjęć ze świata skąpanego w pierwszych letnich dniach. Zapraszam do oglądania Najnowszych zdjęć na stronie!


Czarny deszcz na pulpicie
sobota, 9 maja 2009

Wersje beta mają ten urok, że czasami zaskakują błędami. Tak też się stało w przypadku programu Blanker ScreenSaver - wprowadzona obsługa wielomonitorowa okazała się obarczona błędem, który pojawiał się przy wychodzeniu z wygaszacza w konfiguracjach wielomonitorowych. Najnowsza dostępna wersja 3.1 naprawia ten błąd. Wszystkim lubiącym wygaszać swoje monitory efektownie, a jednocześnie chcących niestandardowo wyłączać wygaszacz (np. tylko na kombinację klawiszy) i ceniących zasoby procesora polecam pobranie najnowszej wersji wygaszacza!


Zamknięcie działu zleceń na Forum
czwartek, 14 maja 2009

Ze względu na małe zainteresowanie i brak trzymania się reguł przez większość z osób, dział ze zleceniami na Forum został zamknięty, zaś wątki w nim znajdujące się w większości usunięte. Pozostałością po tym dziale są wyłącznie współistniejące tam Ogłoszenia. Wszystkim, którzy chcą zlecić napisanie programu polecam stroną http://www.zlecenia.przez.net/.


Kartka z kalendarza w rozwoju
niedziela, 17 maja 2009

Od kilku dni funkcjonuje nowa wersja "Myśli dnia", czyli kartki z kalendarza wzbogaconej o sentencję, która towarzyszy przez cały dzień. Funkcja ta dostępna jest także w postaci Gadżetu Google (dodaj) dla osób korzystających ze spersonalizowanej strony iGoogle. Ponadto gadżet ten można, za pośrednictwem Google, umieścić także na swojej stronie (taki przypadek jest już zarejestrowany).

W nowej odsłonie w kalendarzu pojawiły się święta, czyli dni szczególne; zarówno te oficjalne, wielkie, uroczyste, jak i mniej znane, a czasem zabawne. Oczywiście ta sama funkcjonalność dotyczy wersji dla Google. Ta ostatnia ponadto została wzbogacona o możliwość wyłączenia tła w dowolnie wybranym schemacie kolorystycznym, dzięki czemu istnieje możliwość lepszego dopasowania wyglądu do własnych preferencji lub - dla osób pragnących wyświetlić gadżet na swojej własnej stronie WWW - do layoutu tejże strony.

Zachęcam do korzystania z tego dodatku także poza serwisem! A na stronach znajdziesz go zawsze w końcowej części lewego panelu!


Nowe wersje programów
piątek, 22 maja 2009

Nie trwało długo, jak wydana została kolejna wersja wygaszacza Blanker ScreenSaver, która wnosi kolejną poprawkę dla konfiguracji wielomonitorowych: Jeśli monitory posiadały mniejszą rozdzielczość, niż rozdzielczość ostatniego monitora, to obraz nie pokrywał całej powierzchni ekranów. Jednocześnie poprawiona została wydajność wygaszacza, przez co jeszcze bardziej spadło obciążenie CPU.

Nowej, poprawionej wersji doczekał się także Odpaskudzacz, gdzie w ostatnim wydaniu przypadkowo zniknęła opcja umożliwiająca zmianę tablic konwersji.


Nowe kolory, nowy Download
sobota, 23 maja 2009

W oczekiwaniu na kreujący się projekt nowej szaty graficznej dla strony, tymczasowo strona nabrała trochę jaśniejszych barw. Czy zmiana na lepsze? Oceńcie sami! A w szczególności zapraszam do zapoznania się z przytoczoną dyskusją na temat nowego wyglądu strony.

Jednocześnie zaszły drobne zmiany w dziale Download dotyczące sposobu prezentacji wersji plików. Poprzednio, w przypadku wybrania opcji wyświetlania wszystkich wersji, były one wyświetlane obok siebie. Obecnie opcja ta została zlikwidowana, a zastąpiona polem wyboru, w którym można wskazać interesującą wersję pliku. Po wybraniu z listy zostaną wyświetlone dane dotyczące wskazanej wersji oraz możliwe będzie jej pobranie (jak również oddanie głosu). Jednocześnie pojawił się nowy przycisk "Pobierz", który - myślę - bardziej przyciągnie uwagę osób po raz pierwszy stykających się ze stroną pobierania tego serwisu.


Promocja na stronach Google
wtorek, 9 czerwca 2009

Od dziś przez pewien okres czasu na stronach Google będzie można znaleźć linki sponsorowane prowadzące do niektórych z produktów, programów czy innych elementów, które znajdują się na tej stronie. Mam nadzieję, że dzięki kampanii reklamowej w najpopularniejszej wyszukiwarce świata, popularność strony jeszcze wzrośnie! Pieniądze na kampanię pochodzą z reklam prezentowanych na stronie. Tak więc - czy na pewno warto blokować reklamy i utrudniać rozwój strony?
Reklama sponsorowana w Google


Na kłopoty z niekompatybilnymi dodatkami do Firefoxa
sobota, 13 czerwca 2009

Już wkrótce ukaże się nowa wersja przeglądarki Firefox! Jednak nie wszyscy twórcy dodatków zdążyli przystosować je do tego wydania. Jeśli nie możesz żyć bez swojej ulubionej wtyczki, która nie działa pod nową wersją, zapoznaj się z poradą na temat, Jak ominąć błąd niekompatybilności wtyczki do Firefox. Dzięki tej poradzie dowiesz się, jak sprawić, by każdy dodatek mógł być zainstalowany i używany w przeglądarce Firefox.


Pokaż, gdzie jesteś - mapa użytkowników Forum (nieaktualne!)
sobota, 27 czerwca 2009

Na Forum serwisu pojawiła się nowa funkcjonalność umożliwiająca określenie swojego miejsca wprost na mapie Google! W ten sposób stworzona zostanie mapa lokalizacji użytkowników Forum, która być może nie tylko okaże się ciekawym gadżetem, ale ułatwi też osobisty kontakt, gdy zajdzie taka potrzeba.

Aby określić swoją lokalizację, należy otworzyć panel ustawień "Moje konto"; następnie kliknąć link, który otworzy nowe okienko z mapą, gdzie będzie można przy pomocy przesuwania wskaźnika, bądź poprzez wyszukanie adresu, wskazanie swojej lokalizacji. Na koniec wystarczy tylko zapisać ustawienia. Zachęcam gorąco do współtworzenia tejże mapy.

Jednocześnie dziękuję wszystkim osobom ze statusem VIP oraz moderatora, którzy już wcześniej mieli okazję wykorzystać i przetestować tą nową funkcjonalność i dzielili się swoimi uwagami i spostrzeżeniami. Niemniej mapa wciąż pozostaje w fazie testowej.


Przy okazji aktualizacji uległ ponownie w niewielkim stopniu wygląd strony, którą to zmianę z pewnością wyłapie wprawne oko stałych bywalców. Również korzystając z okazji większej aktualizacji całej strony, dokonano kilku innych usprawnień i modyfikacji, głównie od strony technicznej. Wszelkie nieprawidłowości, z którymi należy się liczyć w najbliższych dniach, będą systematycznie usuwane.

Nowe zdjęcia
poniedziałek, 6 lipca 2009

Na stronie pojawiły się nowe zdjęcia z miejscowości Ziębice w województwie dolnośląskim. Sfotografowana została m.in. miejscowa stacja kolejowa oraz panorama miasta. Jednak na szczególną uwagę zasługuje największa w Polsce (lub nawet w całej Europie) ceramiczna rzeźba Orła piastowskiego górującego nad miastem.


W 32. rocznicę...
czwartek, 9 lipca 2009

9 lipca 1977 w Mirkowie pomiędzy Psim Polem a Długołęką miała miejsce jedna z tragiczniejszych i z pewnością najdziwniejszych katastrof w historii polskiej kolei. W rocznicę tamtych wydarzeń i na pamiątkę tajemnicy, która pozostanie nią na zawsze, zamieszczam nowe opowiadanie inspirowane wydarzeniami sprzed równo 32 lat pod tytułem Urodzinowy prezent. Zachęcam do przeczytania zarówno tych, którzy znają tamtą historię, jak i tych, którzy nigdy nie słyszeli o tej niewyjaśnionej katastrofie.


Pyskowicka seria 2
wtorek, 14 lipca 2009

Dla lubiących klimat dawnych kolei, gdy na szlakach królowały para i czarna sadza, gdy do użytku wchodziły pierwsze lokomotywy spalinowe zamieszczam dziś kolejną już serię zdjęć ze skansenu TOZKiOS w Pyskowicach. Zapraszam gorąco do oglądania zdjęć parowozów jak i lokomotyw spalinowych, zaś zawsze najnowsze zdjęcia dostępne są tutaj. Warto przejrzeć i je,gdyż obok wspomnianych zdjęć, pojawiło się też kilka zdjęć stacji w Pyskowicach oraz akurat przejeżdżających przez nią pociągów.


Awaria serwera
czwartek, 16 lipca 2009

W dniu dzisiejszym w godzinach od 13.00 do 17.00 miała miejsce awaria routera oraz awaria systemu zasilania. Z tego powodu strona była niedostępna. Za utrudnienia przepraszam.


Restrykcje w korzystaniu ze strony
niedziela, 19 lipca 2009

W związku z bardzo licznymi próbami spamowania na Forum przez roboty sieciowe, które to próby kończą się niepowodzeniem z powodu skutecznych zabezpieczeń, celem ograniczenia niepotrzebnego ruchu pewne adresy sieciowe, z których następuje regularne spamowanie, będą blokowane. W takiej sytuacji z danego komputera (lub sieci) niemożliwe będzie aktywne korzystanie ze strony (zablokowany dostęp do oceniania, głosowania i wypowiadania się na Forum). Jedyną możliwością umieszczenia wypowiedzi na Forum będzie posiadanie aktywnego konta użytkownika. Z kolei przy dalszych częstych próbach ataku, dostęp dla poszczególnych adresów IP zostanie całkowicie zablokowany. Jeśli ktoś z uczciwych użytkowników będzie miał problemy z korzystaniem ze strony - proszę o kontakt. Jednocześnie pojawiła się nowa zakładka w statystykach - Zablokowane adresy IP. Myślę, że ta statystyka będzie głównie pomocna innym webmasterom chcącym zawczasu zabezpieczyć swoje serwisy przed atakami.


Kilka zdjęć z Pszczyny
niedziela, 23 sierpnia 2009

Dziś na stronie pojawiło się kilka nowych zdjęć zwierząt z wizyty w Parku w Pszczynie - zapraszam do oglądania!


Problemy TP S.A.
środa, 16 września 2009

OPENTRANSIT (www.opentransit.com), operator dostępu do internetu z którego łączy korzysta Telekomunikacja Polska (Neostrada TP, DSL TP, Polpak), ma problemy z routerami brzegowymi w swojej sieci. W związku z tym u tych osób, którzy korzystają bezpośrednio lub pośrednio z usług TPSA w dostępie do internetu, mogą pojawiać się spowolnienia lub przerwy przy korzsytaniu z serwisu. Spowolnienia te są spowodowane wyłącznie z winy operatora OPENTRANSIT. W tej chwili OPENTRANSIT wyłączył swoje routery i TPSA kieruje ruch przez sieć TELIA która jest przeciążona.

Zaznaczam, że powyższy problem jest wyłącznie problemem wewnętrznym firmy TPSA. Użytkownicy innych operatorów (Netia, Dialog, Crowley, Exatel) nie powinni mieć żadnych kłopotów w dostępie do strony.

Wszyscy użytkownicy mający kłopot z dostępem do strony przez sieć TPSA proszeni są o indywidualne zgłaszanie tego typu problemów bezpośrednio na Błękitną Linię TPSA 9393.

Rozwiązaniem tymczasowym problemu dla użytkowników sieci Telekomunikacji Polskiej SA jest skorzystanie z oferowanego przez tę firmę serwera w3cache (proxy), który przyspieszy dostęp do strony.

Problem występuje już niestety od około miesiąca a TP S.A. wciąż nie potrafi go rozwiązać. Trudności obecnie występują wyłącznie w godzinach 10.30 - 24.00. Niestety status zgłoszenia w TPSA oraz GBLX.NET na chwilę obecną nadal informuje o tym, że problem między tymi operatorami jest sprawdzany. Za utrudnienia przepraszam.


EXIF znów dostępny
niedziela, 4 października 2009

Po dłuższym czasie braku możliwości wyświetlenia danych EXIF dla zdjęć z galerii wprost na stronie WWW możliwość została przywrócona. Przypominam, że wyłączenie funkcji miało związek z problemami bezpieczeństwa leżącymi po stronie silnika skryptowego, które to obecnie zostały naprawione.

Informacje EXIF dostępne są w oknie podglądu zdjęcia po kliknięciu na specjalny link.


Nowe wiersze
sobota, 24 października 2009

Dziś na stronie pierwsza aktualizacja od dłuższego czasu. W ramach dzisiejszej pojawiły się dwa nowe wiersze. Pierwszym satyra lekka na życie i rolę kochanka. Drugi, należący zdecydowanie do romantycznego nurtu, nosi tytuł Oferta na życie - co można zaoferować drugiej osobie? Sprawdźcie sami!


Wesołych Świąt!
środa, 23 grudnia 2009


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw