ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowe zdjęcia
poniedziałek, 6 lipca 2009

Na stronie pojawiły się nowe zdjęcia z miejscowości Ziębice w województwie dolnośląskim. Sfotografowana została m.in. miejscowa stacja kolejowa oraz panorama miasta. Jednak na szczególną uwagę zasługuje największa w Polsce (lub nawet w całej Europie) ceramiczna rzeźba Orła piastowskiego górującego nad miastem.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

W 32. rocznicę...
czwartek, 9 lipca 2009

9 lipca 1977 w Mirkowie pomiędzy Psim Polem a Długołęką miała miejsce jedna z tragiczniejszych i z pewnością najdziwniejszych katastrof w historii polskiej kolei. W rocznicę tamtych wydarzeń i na pamiątkę tajemnicy, która pozostanie nią na zawsze, zamieszczam nowe opowiadanie inspirowane wydarzeniami sprzed równo 32 lat pod tytułem Urodzinowy prezent. Zachęcam do przeczytania zarówno tych, którzy znają tamtą historię, jak i tych, którzy nigdy nie słyszeli o tej niewyjaśnionej katastrofie.


Pyskowicka seria 2
wtorek, 14 lipca 2009

Dla lubiących klimat dawnych kolei, gdy na szlakach królowały para i czarna sadza, gdy do użytku wchodziły pierwsze lokomotywy spalinowe zamieszczam dziś kolejną już serię zdjęć ze skansenu TOZKiOS w Pyskowicach. Zapraszam gorąco do oglądania zdjęć parowozów jak i lokomotyw spalinowych, zaś zawsze najnowsze zdjęcia dostępne są tutaj. Warto przejrzeć i je,gdyż obok wspomnianych zdjęć, pojawiło się też kilka zdjęć stacji w Pyskowicach oraz akurat przejeżdżających przez nią pociągów.


Awaria serwera
czwartek, 16 lipca 2009

W dniu dzisiejszym w godzinach od 13.00 do 17.00 miała miejsce awaria routera oraz awaria systemu zasilania. Z tego powodu strona była niedostępna. Za utrudnienia przepraszam.


Restrykcje w korzystaniu ze strony
niedziela, 19 lipca 2009

W związku z bardzo licznymi próbami spamowania na Forum przez roboty sieciowe, które to próby kończą się niepowodzeniem z powodu skutecznych zabezpieczeń, celem ograniczenia niepotrzebnego ruchu pewne adresy sieciowe, z których następuje regularne spamowanie, będą blokowane. W takiej sytuacji z danego komputera (lub sieci) niemożliwe będzie aktywne korzystanie ze strony (zablokowany dostęp do oceniania, głosowania i wypowiadania się na Forum). Jedyną możliwością umieszczenia wypowiedzi na Forum będzie posiadanie aktywnego konta użytkownika. Z kolei przy dalszych częstych próbach ataku, dostęp dla poszczególnych adresów IP zostanie całkowicie zablokowany. Jeśli ktoś z uczciwych użytkowników będzie miał problemy z korzystaniem ze strony - proszę o kontakt. Jednocześnie pojawiła się nowa zakładka w statystykach - Zablokowane adresy IP. Myślę, że ta statystyka będzie głównie pomocna innym webmasterom chcącym zawczasu zabezpieczyć swoje serwisy przed atakami.


Kilka zdjęć z Pszczyny
niedziela, 23 sierpnia 2009

Dziś na stronie pojawiło się kilka nowych zdjęć zwierząt z wizyty w Parku w Pszczynie - zapraszam do oglądania!


Problemy TP S.A.
środa, 16 września 2009

OPENTRANSIT (www.opentransit.com), operator dostępu do internetu z którego łączy korzysta Telekomunikacja Polska (Neostrada TP, DSL TP, Polpak), ma problemy z routerami brzegowymi w swojej sieci. W związku z tym u tych osób, którzy korzystają bezpośrednio lub pośrednio z usług TPSA w dostępie do internetu, mogą pojawiać się spowolnienia lub przerwy przy korzsytaniu z serwisu. Spowolnienia te są spowodowane wyłącznie z winy operatora OPENTRANSIT. W tej chwili OPENTRANSIT wyłączył swoje routery i TPSA kieruje ruch przez sieć TELIA która jest przeciążona.

Zaznaczam, że powyższy problem jest wyłącznie problemem wewnętrznym firmy TPSA. Użytkownicy innych operatorów (Netia, Dialog, Crowley, Exatel) nie powinni mieć żadnych kłopotów w dostępie do strony.

Wszyscy użytkownicy mający kłopot z dostępem do strony przez sieć TPSA proszeni są o indywidualne zgłaszanie tego typu problemów bezpośrednio na Błękitną Linię TPSA 9393.

Rozwiązaniem tymczasowym problemu dla użytkowników sieci Telekomunikacji Polskiej SA jest skorzystanie z oferowanego przez tę firmę serwera w3cache (proxy), który przyspieszy dostęp do strony.

Problem występuje już niestety od około miesiąca a TP S.A. wciąż nie potrafi go rozwiązać. Trudności obecnie występują wyłącznie w godzinach 10.30 - 24.00. Niestety status zgłoszenia w TPSA oraz GBLX.NET na chwilę obecną nadal informuje o tym, że problem między tymi operatorami jest sprawdzany. Za utrudnienia przepraszam.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw