ARCHIWUM NOWOŚCI

Noworoczne nowości na stronie
czwartek, 1 stycznia 2009

Nowy Rok przynosi na stronie garść nowości, których nie było widać już od dłuższego czasu. I choć nie są to niestety nowości w działaniu strony, czy jej wyglądzie, a jedynie dotyczące zawartości, to myślę, że i tak zostaną one docenione.

Wśród programów pojawiły się dwie nowe wersje - Dekoder Elektronika oraz wygaszacz Blanker. W przypadku tego pierwszego opis wprowadzonych zmian znajduje się na stronie programu; w wygaszaczu najistotniejszą nowością jest wprowadzenie współpracy z wieloma monitorami.

W dziale Downloadu jest także nowa wersja komponentów dla Delphi, na które można przeciągać pliki. Tu m.in. nowością jest dodanie własności umożliwiającej wyłączenie akceptacji przeciąganych plików.

Większe zmiany zaszły także w dziale wierszy - pojawiła się nowa kategoria na dobranoc, w której znalazła się dotychczasowa kołysanka oraz 3 nowe krótkie wierszyki. Nowa kategoria pojawiła się także wśród wierszy okolicznościowych - będzie ona gromadzić (jak na razie) wszystkie wiersze dotyczące pozostałych świąt i okazji.

Dodany został także nowy - Szkoła Jazdy - który powstał przy okazji konkursu (wygranego, a jakże) organizowanego przez Szkołę Jazdy Renault (stąd reklamowy charakter tego wiersza).

Myślę, że ta garść zmian zostanie przyjęta z zadowoleniem, a w przyszłości również ich nie zabraknie. Udanego i pomyślnego Nowego Roku!


Reklama
reklama

cyber_Folks - Zniżka na wybrane hostingi 10% dla Ciebie

PoPAskuDźmy SObIE 2.1
sobota, 17 stycznia 2009

Po blisko 3 latach przyszła pora na małą reaktywację projektu Odpaskudzacz PRO. Choć nowa wersja nie wnosi jeszcze długo oczekiwanej opcji zmiany całych słów, to jednak kilka poprawek z pewnością wartych jest pobrania nowej wersji programu. Myślę, że już wkrótce wyjdzie wersja 3.0, która będzie zamieniać całe słowa.

Osoby, które zechciałyby pomóc w stworzeniu słownika słów typu "dziefczynka"-"dziewczynka" mile widziane!


DUCH w wersji beta
niedziela, 18 stycznia 2009

Pojawiła się nowa wersja programu do kompleksowej aktualizacji wszystkich zainstalowanych programów autorstwa mojego - DUCH, czyli Dżyszla Update Checker. Przypomnę, że dzięki DUCHowi możliwe jest szybkie przeskanowanie komputera na obecność zainstalowanych programów oraz sprawdzenie, czy zainstalowana wersja jest najnowsza; w przypadku, gdy w Internecie znajduje się bardziej aktualna wersja programu - programu DUCH poinformuje o tym i - uwaga, nowość - umożliwi pobranie i zainstalowanie aktualizacji bez potrzeby wchodzenia na stronę! Polecam, szczególnie, że ostatnio trochę aktualizacji już było.


Informacje EXIF
wtorek, 10 lutego 2009

Po dłuższych oczekiwaniach, konfiguracja serwera wreszcie pozwala na wyciąganie informacji EXIF zawartych w zdjęciach. Informacje EXIF zawierają takie dane, jak czas naświetlania, przysłona oraz inne parametry, przy jakich wykonano zdjęcie. Od teraz w galerii pod każdym zdjęciem istnieje możliwość wyświetlenia tych informacji wprost na stronie, bez konieczności ściągania zdjęcia czy używania dodatków do przeglądarek.


Nowy system reklamowy i trwające prace
sobota, 14 marca 2009

Dziś wycofany z użytku został dotychczasowy system reklamowy stosowany na serwisie, a jego miejsce zajął nowy, lekki autorski system. Dzięki temu wydajność strony znacznie się poprawi - strony będą generowane szybciej oraz zwiększone zostaną możliwości w zakresie obsługi wielu odwiedzających równocześnie.
Niestety, możliwości reklam na stronie zostały znacznie obniżone - choć wciąż istnieje możliwość wykupu reklamy - teraz po nowych, niższych cenach!.

Jednocześnie wciąż trwają prace nad całkowitym przejściem serwisu na nową technologię, dzięki której poprawie ulegnie wydajność; pozostał do zmiany ostatni dział - Forum - co często objawia się czasowym zamykaniem tego działu. Niestety, stopień komplikacji całego mechanizmu sprawia, że procedura nie jest najłatwiejsza. Jednak już wkrótce Forum, podobnie jak już obecnie pozostała część serwisu, zacznie działać znacznie wydajniej!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw