ARCHIWUM NOWOŚCI

PageRank dla Delphi
środa, 2 lipca 2008

Dość powszechnym jest kod w PHP pozwalający na pobieranie wartości PageRank dla stron. Jednak próżno szukać analogicznego kodu przeznaczonego dla Delphi. Dlatego też w serwisie zamieszczam taki kod, który jest tłumaczeniem popularnych kodów dla PHP na język Delphi. Z zachęcam do korzystania z darmowego gotowca do pobierania PageRank dla Delphi. :)


Reklama
reklama

Czantoria
sobota, 12 lipca 2008

Jako, że pogoda sprzyja, czas było odwiedzić kolejny ośrodek zajmujący się rehabilitacją ptaków. W niedużej odległości od Równicy - na Górze Czantoria o wysokości 994 m.n.p.m. znajduje się właśnie Sokolarnia "Anatum". Zdjęcia ptaków się tam znajdujących zostały dzisiaj dodane do działu Zwierzęta Galerii. Zapraszam do zapoznania się z nimi!


Piorun kulisty w domu
niedziela, 13 lipca 2008

Nie widziałeś jeszcze nigdy pioruna kulistego? Zobacz film i powtórz doświadczenie u siebie w domu! Na stronie udostępniony został właśnie film ukazujący Piorun kulisty w mikrofalówce. Do dziś nie wiadomo do końca, czym tak naprawdę jest piorun kulisty i czy to, co widzimy faktycznie nim jest. Niemniej zjawisko jest bardzo interesujące i efektowne.


Pojawił się DUCH
sobota, 19 lipca 2008

DUCH, czyli Dżyszla Update Checker to program, dzięki któremu użytkownicy innych programów stworzonych przeze mnie, a które zostały zainstalowane na komputerze, będą mogli w prosty sposób dokonywać sprawdzenia, czy na serwerze nie są dostępne aktualizacje. Program w wersji alfa wyłącznie informuje o aktualizacjach.


Królewski Park w Pszczynie z Żubrami
niedziela, 20 lipca 2008

Wakacje trwają, więc dziś na stronie kolejna garść zdjęć pochodzących tym razem z Pszczyny, która słynie nie tylko z pięknego Zamku, lecz także z zagrody żubrów. W związku z dodaniem nowych zdjęć zmienił się nieco układ galerii - doszedł m.in. nowy dział Rośliny. Zachęcam do zapoznania się z najnowszymi zdjęciami na stronie!


Nowszy PageRank dla Delphi
wtorek, 22 lipca 2008

W niecały miesiąc po publikacji jest już kolejna wersja modułu PageRank dla Delphi, która wnosi zmiany zapewniające jeszcze bardziej pewną i jednocześnie elastyczną pracę.


Zmiany w kanałach RSS
czwartek, 24 lipca 2008

Z dniem dzisiejszym zmianie ulegają adresy wszystkich informacji dostarczanych drogą RSS. Do ich publikacji przeznaczona została osobna domena - rss.dzyszla.pl. Nazwy plików nie zmieniły się, tak więc format http://*.dzyszla.pl/rss/(Nazwa_pliku).xml ze wszystkich subdomen zmienia się na http://rss.dzyszla.pl/(Nazwa_pliku).xml. Wyjątek dotyczy Dekodera Elektronika, dla którego informacje o nowością będą obecnie znajdować się pod adresem rss.dzyszla.pl/dekoder.xml.

Za utrudnienia związane z przeniesieniem przepraszam. Jednocześnie większość dotychczasowych adresów zakładek RSS będzie automatycznie przekierowywać na nowy adres. Wszystkie adresy publikowanych informacji za pośrednictwem RSS (a w zasadzie standardu Atom) dostępne są w Centrum RSS.

UWAGA! Przez dzień dzisiejszy serwer rss.dzyszla.pl może być jeszcze nierozpoznawany - wynika to z faktu propagacji adresu w serwerach DNS.


I znów transfer
sobota, 26 lipca 2008

W związku z bardzo dużym obciążeniem strony w miesiącu lipcu istnieje duże prawdopodobieństwo, że strona do końca miesiąca zostanie całkowicie wyłączona. Stało się to głównie za sprawą publikacji jednego filmu, do którego link znalazł się w Wikipedii przyciągając w ten sposób dużą liczbę odwiedzających, którzy wygenerowali spory ruch. Za utrudnienia przepraszam.


Nowości po przerwie
piątek, 1 sierpnia 2008

Po kilkudniowej przerwie w działaniu strony spowodowanej dużym obciążeniem, dziś wysyp nowości.

Pierwszą z nich jest zbiór kilku zdjęć ze stacji Wrocław Główny oraz kilku innych w galerii kolejowej.

Wśród programów nowości są trzy. Po pierwsze pojawiła się nowa wersja aplikacji DUCH przeznaczonej do aktualizacji oprogramowania, która została wzbogacona o kolejne informacje oraz konfigurację programu. Pojawił się też zupełnie nowy program w wersji demonstracyjnej - Sitemap PR Creator służący do generowania arkuszy w formacie Excel zawierających mapę stron zadanego serwisu oraz wartości PageRank dla wszystkich jego podstron. Na koniec związane z tym programem plik dla Delphi PageRank Helper został uaktualniony do kolejnej wersji.

Myślę, że przerwa w działaniu zostanie zrekompensowana powyższymi nowościami, a w kolejce czekają już kolejne.


Aktualizacja - na stronie pojawiły się też zdjęcia z zaćmienia słońca widziane z miejscowości Żory w dziale Zjawiska i krajobrazy.


Planowe czasowe zamknięcie działu Download
sobota, 9 sierpnia 2008

W związku z wyraźnie kształtującymi się wynikami ostatniej ankiety informuję, że w poniedziałek 11 sierpnia br. w godzinach od 10.00-15.00 nastąpi zamknięcie działu Download celem jego modernizacji i przystosowania do nowej funkcjonalności. W tym czasie pliki będą cały czas dostępne i nie nastąpią zakłócenia w pobieraniu, jednakże nie będzie możliwości przeglądania zasobów działu. Za utrudnienia przepraszam. Jednocześnie zastrzegam, iż podany czas niedostępności może ulec zmianie.


Pozor, vlak!
niedziela, 10 sierpnia 2008

...czyli "uwaga, pociąg!" w języku słowackim. Dziś na stronie garść zdjęć głównie pociągów i stacji ze Słowacji z okolic miejscowości Čadca oraz występujących po drodze do przejścia granicznego w Zwardoniu. Zdjęcia lokomotyw znalazły się w dziale Pozostały tabor, zaś zdjęcia stacji utworzyły nowe pozycje w obrębie działu Stacje/obiekty. Zachęcam do przeglądania wszystkich najnowszych zdjęć na stronie!


Nowa odsłona Downloadu
poniedziałek, 11 sierpnia 2008

Zgodnie z życzeniem wyrażonym w ankiecie przeprowadzonej na stronie, dziś o godzinie 15:00 dział Download zgodnie z planem został po modernizacji ponownie udostępniony. Nowa wersja umożliwia teraz pobieranie także starszych dostępnych wersji programów. W tym celu należy wejść w szczegóły danego zasobu, a następnie kliknąć na link Pokaż wszystkie dostępne wersje. Jeśli dany zasób posiada starsze wersje - zostaną one wyświetlone w kolejnych kolumnach. Ponadto przy okazji możliwe będzie śledzenie ilości pobrań każdej z wersji z osobna a także niezależnego oceniania każdej z wersji (aby oceniać starsze wersje, należy wcześniej aktywować stosowne "gwiazdki"). W dalszym ciągu w głównym zestawieniu oceny oraz liczna ogólnej ilości pobrań dotyczy danych historycznych i zawiera także dane, które odnoszą się do niedostępnych w serwisie wersji zasobów.

W związku z tą modernizacją jeśli ktoś posiada starszą wersję któregoś z zasobów i uważa, że powinna ona być dostępna - proszę o poinformowanie mnie o tym!

Zachęcam także gorąco do wyrażania swoich opinii na temat nowej funkcjonalności działu Download w komentarzu do tego newsa!


Ten serwis istnieje dzięki Wam!
środa, 13 sierpnia 2008

Dziś na stronach serwisu pojawiła się publicznie dostępna lista osób, które dokonały dobrowolnie darowizny na rzecz strony lub postanowiły wynagrodzić pracę wkładaną w dostępne za darmo programy lub teksty. Pragnę jednocześnie gorąco podziękować im wszystkim! Myślę, że taka "ściana cegiełek" będzie choć małym widocznym dowodem wdzięczności. Jednocześnie strona ta pełni listę osób, które mają prawo do używania specjalnych wersji programów (np. z wyświetlonym w programie ich imieniem). Spis oczywiście nie zawiera ani adresów e-mail (po których można dokonywać przeszukiwania), ani kwot darowizn. Są one przedstawione wyłącznie w ujęciu statystycznym nie dającym się powiązać z daną osobą. Jeśli ktoś ma pomysł na rozwinięcie tej strony (może miejsce na małą grafikę lub link?) niech pisze w komentarzu! Dziękuję raz jeszcze wszystkim wymienionym osobom! Jeśli kogoś pominąłem - proszę o kontakt.


Znów coś dla Delphiarzy
wtorek, 26 sierpnia 2008

Idąc za ciosem, po poradzie dotyczącej tworzenia komponentów, na które można przeciągnąć pliki dziś na stronie pojawiło się gotowe rozwiązanie dla tych, którzy wykorzystują bardzo często tą opcję - zbiór komponentów standardowych, na które można przeciągnąć pliki. Dostępne są pełne kody źródłowe dla nowych komponentów oraz przykład ich zastosowania.


Przejście na PHP5
środa, 27 sierpnia 2008

W związku z planowanym na 1 września przejściem serwisu na standard PHP5 informuję, że mogą występować w pierwszym tygodniu września przejściowe problemy z działaniem strony. Wszelkie niezgodności, o ile takie wystąpią, będą systematycznie korygowane.

Jednocześnie nowy standard pozwoli na tworzenie bardziej funkcjonalnego i wydajniejszego kodu. Dlatego począwszy od drugiego tygodnia września będą trwały prace mające na celu przyspieszenie działania serwisu oraz zwiększenie jego funkcjonalności.

Za wszelkie utrudnienia, jakie z tych przyczyn powstaną - przepraszam.


Elektrownia Łaziska
poniedziałek, 1 września 2008

Dziś na stronie pojawiło się kilka zdjęć Elektrowni Łaziska wykonanej od jej tylnej strony. Dodatkowo zdjęcia spod chłodni kominowych! :) Takiego basenu pozazdrości niejedna gmina ;) Sprawdźcie sami!


Myśl dnia, czyli subiektywny zbiór sentencji
wtorek, 2 września 2008

Od dziś na stronie każdego dnia prezentowana jest sentencja, myśl, która będzie towarzyszyć przez cały dzień. Można odnaleźć ją w lewym panelu na końcu (pod wszystkimi pozostałymi elementami, gdzie dotychczas prezentowana była "wartość strony"). Wybór przedstawianych myśli jest jak najbardziej subiektywny i oddający własne nastawienie. Jednocześnie nowy element będzie stanowił prosty kalendarz wraz z imieninami.

Przy okazji informuję, iż pojawiła się nowa wersja programu Sitemap PR Creator, w której podniesiono limit wersji DEMO!


Plagiaty (nieaktualne!)
czwartek, 11 września 2008

Na Forum powstał właśnie nowy dział Plagiaty, w którym będzie można podać adres strony, która nielegalnie wykorzystuje teksty zamieszczone w tym serwisie. Bądźmy uczciwi i uczciwości uczmy! A uczciwych odwiedzających proszę o pomoc w zwalczaniu tego niepokojącego zjawiska bezpardonowego kopiowania treści.

Odnowienie porady o łączeniu filmów
piątek, 12 września 2008

Najpopularniejsza w serwisie porada dotycząca łączenia filmów w VirtualDub przeszła dziś małą odnowę i zmianę. Przede wszystkim opisano inny sposób na łączenie napisów. Znalazły się także uwagi co do możliwości nowszych wersji programu VirtualDub.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw