ARCHIWUM NOWOŚCI

Podsumowanie roku 2006
środa, 3 stycznia 2007

Rozpoczął się nowy, 2007 rok. Warto więc spojrzeć wstecz na miniony - jakim był dla tego serwisu?


Zacznijmy jednak od spraw bieżących - zamknięty został konkurs Mistrz Ortografii. Obecnie na stronie konkursowej dostępne są szczegółowe listy ze zgłoszeniami biorących udział w tym konkursie. Przez 10 dni do 14go stycznia będzie można zgłaszać wszelkie zastrzeżenia i wątpliwości.
Co zdarzyło się istotnego w minionym roku? Z pewnością najważniejszym faktem jest to, że strona przeszła małą metamorfozę wyglądu. Choć w dalszym ciągu pozostał ten sam układ, to jednak obecnie wydaje się być bardziej przyjazna dla oczu (co potwierdzają wyniki ankiety.
Drugim istotnym elementem było dodanie subskrypcji w formie kanałów RSS, której wdrażanie w dalszym ciągu trwa.
Poza tym oczywiście cały czas strona wzbogacała się pod względem merytorycznym; pojawiały się nowe opowiadania i wiersze, nowe zdjęcia, nowe programy oraz teksty. Modyfikację przeszła także większość działów (jak Porady), których zawartość została skategoryzowana, co z pewnością przyczyniło się do zwiększenia czytelności strony. Także miniForum przechodziło kolejne modyfikacje zarówno w wyglądzie jak i funkcjonalności oraz zawartości.
Sama strona została przeniesiona fizycznie z serwerów znajdujących się w USA do Wielkiej Brytanii, co z pewnością zaowocowało zwiększoną wydajnością w jej działaniu szczególnie dla odwiedzających z Polski.
Rozwój merytoryczny oraz techniczny strony przyniósł rezultaty - w roku 2006 stronę odwiedziło ponad 130 tysięcy osób! A grudzień był kolejnym miesiącem, w którym został ustanowiony nowy rekord w ilości odwiedzin (ponad 17 000 odwiedzin w tym blisko 14 000 z unikalnych adresów IP) oraz odsłon.
Wzrost popularności niestety pociągnął także za sobą wzrost kosztów utrzymania - konieczne stało się wykupienie większych limitów transferu (niestety zmusiło to do emitowania jeszcze większej liczby reklam; które teraz można znaleźć wśród postów na miniForum).
Mimo tego, mam nadzieję, że popularność będzie rosła w dalszym ciągu, a serwis będzie notował coraz to więcej odwiedzin stałych bywalców oraz nowych osób.
A co czeka w przyszłości? Na pewno, gdy tylko konkurs "Mistrz Ortografii" zostanie definitywnie rozstrzygnięty, zniknie dział Zarabianie w internecie. Strona konkursowa zostanie zmodyfikowana i podzielona. Z pewnością w dalszym ciągu rozwijać się będzie także miniForum - w najbliższej przyszłości prawdopodobnie wzbogaci się o funkcję prywatnych wiadomości (PW). A co będzie dalej? Co ponadto przyniesie kolejny rok? Zobaczymy...
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!


Reklama
reklama

Użytkowniku sieci P2P przeczytaj!
czwartek, 4 stycznia 2007

W serwisie zamieszczono dokument opisujący prawa autorskie w kontekście użytkowników sieci Internet. Jeśli korzystasz z dobrodziejstw programów P2P, kopiujesz płyty lub zgrywasz muzykę na komputer to przeczytaj ten dokument, a dowiesz się, co Ci wolno i do czego masz prawa, a czego nie i co grozi za łamanie prawa. W dokumencie znalazły się także stosowne akty prawne.


Konkurs "Mistrz Ortografii" zakończony!
wtorek, 16 stycznia 2007

Dobiegł końca konkurs "Mistrz Ortografii". Już wkrótce nagrody zostaną rozesłane uczestnikom.
Trzeba przyznać, że walka trwała do samego końca i bój o pierwsze miejsce był niezwykle zacięty. Z tego powodu zdecydowano się przyznać dodatkową nagrodę specjalną za zajęcie drugiego miejsca.
Jednocześnie wyniki konkursu pozwolą w najbliższym czasie na poprawienie błędów na stronie. Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJĘ!


Wielkie poprawianie
sobota, 20 stycznia 2007

Z racji zakończenia konkursu "Mistrz Ortografii" postanowiono wykorzystać jego wyniki do wielkiego poprawiania błędów ortograficznych i gramatycznych na stronie. Proces ten oczywiście będzie trwał jakiś czas. W związku z tym w najbliższym czasie mogą pojawić się przejściowe problemy z dostępem do strony lub niepoprawne wyświetlanie polskich znaków.


Zamknięcie działu "Zarabianie w Internecie"
sobota, 20 stycznia 2007

Z dniem dzisiejszym przestał istnieć dział "Zarabianie w Internecie". Głównym powodem takiej decyzji jest brak czasu na prowadzenie i aktualizowanie tego działu. Także brak czasu na udział w programach spowodował nie tylko nieśledzenie nowości na tym polu, lecz nawet rezygnację z udziału w dotychczasowych programach.


Problemy z komunikacją z serwerem pocztowym
wtorek, 23 stycznia 2007

Pojawiły się w ostatnim czasie drobne problemy w komunikacji pomiędzy stroną a serwerem pocztowym. W związku z tym na wielu stronach mogą być generowane informacje o błędach. Nie działa z tego powodu subskrypcja (także zapisywanie się), formularz kontaktowy, formularz zamawiania reklamy oraz powiadamiania o nowych wypowiedziach na miniForum na e-mail. Myślę, że wkrótce uda się te problemy rozwiązać. A do tej pory zalecam w w/w sprawach oraz pilnych kontaktować się za pośrednictwem miniForum. Jednocześnie informuję, że rezerwowo wszystkie informacje wysyłane przez w/w narzędzia są zapisywane, lecz nie będą przesyłane na skrzynki pocztowe. Oznacza to, że mimo komunikatu o błędzie, daną informację i tak powinienem odczytać, ale jest to rozwiązanie prowizoryczne i awaryjne.


Jak łączyć filmy?
piątek, 26 stycznia 2007

Na stronie pojawił się artykuł poradnikowy na temat łączenia filmów podzielonych na dwa lub więcej plików (często o wielkości pojemności płyty CD) w jeden plik, co pozwoli nagrać film na płytę DVD bez konieczności zmiany pliku w najciekawszym momencie filmu. Opisane jest zarówno proste łączenie podzielonych na części filmów, jak i filmów z różnym bitrate strumienia audio, co sprawia nieco więcej problemów podczas łączenia.


Prywatne wiadomości na miniForum (nieaktualne!)
sobota, 3 lutego 2007

Na miniForum pojawiła się opcja umożliwiająca zarejestrowanym użytkownikom prywatną komunikację między sobą przy wykorzystaniu Prywatnych Wiadomości (PW). Wiadomość taką można wysłać ze strony informacji o użytkowniku lub korzystając z linku pod postem danego użytkownika. Usługa na razie jest w fazie rozwojowej i testowej, stąd brak opcji usuwania wiadomości, przeglądania wysłanych czy cytowania w odpowiedziach. Ale myślę, że i obecna forma może się komuś przydać. Czekam na wszelkie uwagi na miniForum.

Popaskudźmy sobie
niedziela, 11 marca 2007

Paskuda to malutki program mający za zadanie utrudnić użytkownikowi systemu pracę. Program traktuje sobie cały ekran jak tablicę malarską i prezentuje nam swoje dzieła :) Program dostępny wraz z kodami źródłowymi dla MS Visual C++.


Czas na Delphi
środa, 14 marca 2007

Do tej pory na stornie znajdowały się baczki z prostymi programikami wraz z kodami źródłowymi w językach takich, jak Java, Assembler, C/C++, Pascal. Teraz przyszła pora na podobny (na razie dość mały) zestaw zawierający kody źródłowe prostych programów w Delphi. Myślę, że przydadzą się początkującym i uczącym się środowiska Delphi.


Poświąteczne nowości
środa, 11 kwietnia 2007

Witam wszystkich po Świętach. Czas nieco odkurzyć stronę. A z racji minionych Świąt pragnę podzielić się nowym króciutkim wierszykiem (w sam raz na SMS) z życzeniami, który dostępny jest w dziale Wierszy na Wielkanoc.
Ponadto dodano do strony trochę zdjęć zrobionych jeszcze przed i w trakcie Świąt. Pojawiły się nowe zdjęcia farmy wiatrowej pod Bełchatowem będącej jeszcze w budowie. Choć jakość ze względu na pogodę nie jest najlepsza, to jednak zastany stan z pewnością nie potrwa długo (docelowo planowane jest postawienie 30 wiatraków).
Dodano też kilka zdjęć stacji Opole Zachodnie oraz okolic.


Dyskotekowa klawiatura
sobota, 14 kwietnia 2007

Na stronie pojawiła się nowa wersja programu LED - linijka świetlna, która wykorzystuje diody klawiatury komputerowej jako małą linijkę świetlną, na której prezentowane są różne efekty świetlne. Program dostępny wraz z kodami źródłowymi (Delphi).


Zmiany w organizacji Galerii
środa, 18 kwietnia 2007

Dział Galerie przeszedł niewielkie modyfikacje:

  • Spisy działów są ułożone obecnie w kolejności alfabetycznej
  • Można posortować spis działów w kolejności od ostatnio aktualizowanego
  • Przyspieszono działanie galerii
  • dotychczasowa galeria Stacje/obiekty została podzielona na podkategorie grupujące zdjęcia z danego miasta
Mam nadzieję, że wszystko działa jak należy, a nowa organizacja przyniesie korzyści i ułatwi poruszanie się po galeriach.


Dłuuugi weekend
niedziela, 6 maja 2007

10 dni wolnego czasu (tak to się udało w tym roku) pozwoliło na wyjątkowe spędzenie długiego majowego weekendu, które przyniosło ponad 50 nowych zdjęć do Galerii na stronie. Wśród nich znajdują się zdjęcia drapieżnych ptaków (i nie tylko) z Parku na Równicy w Ustroniu. Ponadto pojawiła się masa zdjęć lokomotyw z Rybnika (w tym także dwóch zabytkowych parowozów - niestety nie udało się w tym roku znów wybrać do Wolsztyna na jubileuszowe obchody święta, stąd taki mały substytut). Na koniec obiecane zdjęcia z powstającej farmy wiatrowej przy Elektrowni Bełchatów - tym razem z perspektywy dużo bliższej, bo z samej hałdy, na której to wiatraki są stawiane. Zapraszam do oglądania najnowszych zdjęć i komentowania!


Błąd w systemie antyspamowym
sobota, 12 maja 2007

Na stronę wprowadzono wczoraj nowy system antyspamowy, mający na celu niedopuszczanie użytkowników, którzy podawali fałszywy adres strony, z jakiej nastąpiło przekierowanie (takie informacje są wysyłane automatycznie przez przeglądarkę internetową). Niestety, z powodu błędu wszyscy, którzy wchodzili na stronę z jakiejkolwiek innej strony byli informowanie o błędzie i konieczności aktualizacji oprogramowania antywirusowego. Pragnę przeprosić za ten fałszywy alarm oraz ewentualne utrudnienia z tego powodu z korzystania ze strony!.


Galeria i błąd przeglądarki Opera
sobota, 19 maja 2007

Wyszło ostatnio na jaw, że zdjęcia w galerii nie są poprawnie wyświetlane w przeglądarce Opera - nie wyświetla ona poziomego paska przewijania uniemożliwiając zobaczenie całej szerokości zdjęcia. Chwilowo zmodyfikowałem nieco sposób wyświetlania, w którym wyświetlane zdjęcie jest na początku pomniejszone. Poprzez kliknięcie przycisku "Powiększ" tuż nad zdjęciem można wyświetlić je w rzeczywistych wymiarach (wymaga włączonej obsługi JavaScript). Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu - proszę pisać na miniForum w wątku Brak poziomego paska przewijania w galeriach w Oprzerze. Za pomoc z góry dziękuję i przepraszam za utrudnienia. Szkoda, że nikt do tej pory nie zgłosił tego błędu, który być może zostanie wyeliminowany i przez przeglądarkę z czasem.


Zemsta po stracie rodziny nie zna granic
sobota, 19 maja 2007

Na stronie pojawiło się już od dość dawna oczekiwane nowe opowiadanie pt. „Zaklęta zemsta” pokazujące, jak bezgraniczna i wkładana we wszystko, co się robi, może być zemsta po bezsensownej stracie żony i córki.

Opowiadanie składa się z kilku epizodów z pozoru nie powiązanych ze sobą. Jednak już po pewnym czasie zauważamy, że wszystko jest ściśle określonym następstwem zdarzeń, których zalążkiem była nieudana ucieczka z aresztu, z którego droga prowadziła wyłącznie do obozu w Auschwitz.

Zapraszam do lektury!


Top Secret Media się rozwija!
wtorek, 12 czerwca 2007

Pojawiła się na stronie kolejna wersja programu Top Secret Media oznaczona numerem 3.1 beta. Jest to przejściowa faza przed kompleksowym wprowadzeniem nowej metody podwójnego buforowania danych, które przyspieszy operacje. W wersji 3.1 beta technologia ta została zaimplementowana wyłącznie do procesów dekodowania. Więcej informacji znajduje się na przedstawionej stronie.


Ten deszcz rozpala...
środa, 13 czerwca 2007

Nadchodzą gorące i duszne dni, w czasie których marzy się o choćby odrobinie deszczu, który przyniesie ukojenie, ochłodę i pozwoli odetchnąć... A czego zalążkiem jeszcze może być taki deszcz? Zapraszam do przeczytania nowo dodanego opowiadania (erotycznego) pt. Jak ciepły letni deszcz, które na pewno choć trochę rozpali; delikatne i ponętne.


miniForum rozkwita! (nieaktualne!)
poniedziałek, 18 czerwca 2007

Od pewnego czasu na miniForum pojawia się coraz więcej osób, które poruszają wiele tematów. Aby sprostać wymaganiom, także samo forum ciągle przechodzi kolejne modyfikacje mające na celu podniesienie jego sprawności i wygody użytkowania. Zapraszam więc wszystkich do również wzięcia udziału w dyskusjach, pomoc innym lub znajdowaniu pomocy samemu!


Przy okazji na stronie pojawił się nowy wiersz (List do odległej Miłości) odgrzebany gdzieś spośród starych zapisków. Ciekawe, czy Ktoś-Łoś go pamięta jeszcze... :)

Zdjęcia Elektrowni Opole i nowe limity transferu (dzięki Netlook!)
poniedziałek, 25 czerwca 2007

Na stronie pojawiły się zdjęcia BOT Elektrowni Opole. Zachęcam do obejrzenia tej jednej z najnowocześniejszych i najczystszych elektrowni w Polsce.


Z dniem dzisiejszym dostawca usług hostingowych - firma Proscape Internet Solutions zdecydowała się na nieodpłatne zwiększenie limitów transferu dla tej strony, dzięki czemu wciąż możecie korzystać ze strony nie ponosząc żadnych opłat i będąc pewnym dobrej jakości transferu. W ostatnim czasie limity te były bardzo zagrożone, głównie ze względu na wzmożony ruch na miniForum i realnym stał się scenariusz chwilowego zamknięcia strony. Jednakże Dostawca stanął na wysokości zadania, a wręcz powyżej.
Pragnę gorąco podziękować firmie Proscape Internet Solutions za wsparcie w taki sposób działalności strony!


Zmiany w wyświetlaniu
czwartek, 28 czerwca 2007

Strona obecnie przechodzi modyfikacje sposobu wyświetlania treści. Niestety niektóre "przeglądarki" jak Internet Explorer bardzo dziwnie interpretują to. Dlatego, zanim wszystko nie zostanie ostatecznie dograne, mogą występować błędy w wyświetlaniu strony. Za utrudnienia przepraszam.


Przeprowadzka miniForum (nieaktualne!)
poniedziałek, 9 lipca 2007

miniForum zostało przeniesione pod nową lokalizację, specjalnie dla niego dedykowaną - forum.dzyszla.pl. Zmieniły się także adresy kanałów RSS - po szczegóły oraz nowe adresy zapraszam do Centrum RSS strony.
W związku z powyższymi zmianami mogą pojawić się kłopoty w starych linkach, choć wciąż powinny one przenosić poprawnie (nie dotyczy to kanałów RSS). Także problemy mogą wystąpić na linkach w obrębie miniForum. Z Waszą pomocą te niedociągnięcia będą sukcesywnie eliminowane. A już teraz zapraszam do aktywnego uczestnictwa w ciągle rozwijającym się miniForum!

Para buch, koła w ruch...
czwartek, 12 lipca 2007

...i dojechałem wreszcie znów po kilku latach do pięknej krainy, gdzie schronienie i opiekę znalazły unikatowe Maszyny, które wciąż posiadają swoją duszę. Postarałem się więc utrwalić je na zdjęciach, z którymi pragnę się podzielić. I tak oto w Galerii Kolejowej pojawiło się sporo nowych zdjęć lokomotyw znajdujących się w Skansenie w Pyskowicach należącym do Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów. W tym miejscu chciałbym zaapelować do wszystkich Miłośników Kolei (nie tylko tej spod znaku pary i sadzy) a także ludzi, którzy cenią historię, o wspomożenie osób pracujących w tymże Skansenie (szczegółowe informacje na podanej stronie). Naprawdę wykonują oni kawał dobrej roboty, wkładając to nie tylko własne pieniądze ale i przede wszystkim serce. Niestety często spotykając się niezrozumiałymi przeciwnościami innych ludzi, dla których liczy się wyłącznie kasa. Ja co jakiś czas staram się ich wspierać finansowo, gdyż jazda tam i osobista pomoc w pracy niestety w moim przypadku jest mało możliwa.
W drodze do Skansenu w Pyskowicach udało się zrobić także fotki Elektrowni Rybnik oraz starej nieczynnej już stacji kolejowej pod Gliwicami, gdzie jednak wciąż dumnie tkwi napis a przy zarośniętym torze czuwa Strażnik. Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi zdjęciami na stronie!


miniForum dorosło (nieaktualne!)
piątek, 13 lipca 2007

Dziś byłe miniForum straciło swój przedrostek stając się tym samym pełnym Forum. Funkcjonalność już dawno wyszła poza zwykłą księgę gości, od której to zaczęło się istnienie Forum. Wraz ze zmianą nazwy zmienił się także tak krytykowany za zbyt wiele kolorów wygląd (wg mnie na gorszy i mniej czytelny). Wciąż w fazie rozwojowej pozostaje obecnie Wyszukiwarka Forum. Jaka będzie przyszłość? Czy Forum się utrzyma? To zależy od Was!

Upragniona burza
sobota, 21 lipca 2007

Gdy upał doskwiera większość wypatruje ukojenia, jakie może przynieść nocna burza. Wreszcie udało mi się utrafić warunki odpowiednie do zapolowania na błyskawice. Zawsze fascynowały mnie ich kształty i obierane punkty. Szkoda tylko, że tak trudno je uwiecznić. To co się udało, można znaleźć na stronie w Galerii w dziale Natura. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się uchwycić więcej.


Nowy rekord strony
sobota, 1 września 2007

Sierpień dość nieoczekiwanie przyniósł nowy rekord w ilości odwiedzin oraz odsłon serwisu. Odwiedzany był ponad 26 tysięcy razy przez ponad 13 tysięcy osób! Ten wzrost w głównej mierze spowodowany był problemami firmy IDG Poland, której użytkowników skutecznie przejmuje rozwijające się Forum serwisu. Tym samym zanotowano kolejny wzrost w transferze i już wiadomo, że kolejny abonament będzie niestety droższym.

W związku z tym już dziś można zaobserwować tendencję coraz bardziej wszędobylskiej reklamy Google. Niestety popularność i udostępnianie wszystkiego za darmo jest okupione właśnie takim kosztem, który również w sierpniu wreszcie zaczął przynosić wymierne korzyści - udało się otrzymać pierwszą wypłatę od Google, która zostanie w całości pochłonięta przez utrzymanie serwisu jeszcze w tym roku. Gdyby nie dobrowolne datki osób odwiedzających (głównie za programy), serwis zaczął by niestety przynosić straty, a tak wciąż udaje się działać na granicy równowagi bilansowej.


Z nowości na stronie zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć nocnych w galerii!


Komentuj wszystko!
niedziela, 2 września 2007

W dniu dzisiejszym pojawił się ujednolicony mechanizm pozwalający na komentowanie na Forum nowości oraz ankiet, które znajdują się na stronie. Podobnie, jak rzecz ma się z komentowaniem tekstów, porad, czy zdjęć, tak i tutaj kliknięcie linku [Komentarze] przeniesie na Forum do właściwego wątku, w którym będzie można wyrazić swoje zdanie, a w przypadku braku jeszcze komentarzy - na utworzenie wątku o wskazanym tytule. Mam nadzieję, że pozwoli to na jeszcze lepszą komunikację.


Czasami ktoś jednak czuwa...
czwartek, 20 września 2007

Ostatnie okresy częstych mych nieobecności mogą mieć i pozytywny efekt. Więcej czasu na zajęcie się swoimi zainteresowaniami nawet, gdy robione to było po nocach między zmęczeniem a snem. Jednym z tych efektów jest nowe opowiadanie pt. Mój Anioł Stróż, które mam nadzieję pozwoli przywrócić wiarę w istnienie życzliwych jeszcze kierowców ;) Zapraszam do czytania i wyrażania swoich opinii!


Nowe wersje programów
poniedziałek, 1 października 2007

Na stronie pojawiły się nowe wersje dwóch programów: Blanker ScreenSaver oraz Ink Calculator będącego następcą programu Gray Calculator.

W przypadku wygaszacza programu jego kod został napisany praktycznie od nowa, podobnie jak i interfejs aplikacji. Dzięki tym zmianom wygaszacz jeszcze lepiej współpracuje z systemem, oferuje większe bezpieczeństwo a także pozwala na bardziej wszechstronną jego konfigurację.

Drugi z programów doczekał się wreszcie opcji wyliczania stopnia zużycia kolorów z palety CMYK. Ponadto modyfikacje pozwoliły na większy stopień konfiguracji programu oraz jego bardziej elastyczną i efektywną pracę.


Myśl
piątek, 5 października 2007

Taki szybki strzał: gdzieś na poczekaniu powstał mały wierszyk, którym się chciałem podzielić. Trochę nostalgiczny, niczym pogoda za oknem. Ale może nieco ogrzeje.


Wenecja w Polsce
sobota, 27 października 2007

Dziś na stronie kilka nowych zdjęć z Opolskiej Wenecji - pięknie oświetlonego zakątka Opola. Zapraszam do oglądania!


Jesienny długi weekend
niedziela, 4 listopada 2007

Na stronce pojawiły się zdjęcia wykonane przeze mnie podczas weekendu pokazującego barwy jesieni. Ponadto kilka nowych zdjęć Farmy Wiatrowej w Kamieńsku zarówno aktualnych, jak i wykonanych dawniej a jeszcze nie opublikowanych. Podobnie jak zdjęcia Elektrowni Bełchatów po słynnej akcji ekologów. Zapraszam do oglądania Najnowszych zdjęć w galerii!


O małym, ale w bajkach zawsze sympatycznym zwierzątku
środa, 14 listopada 2007

Na stronce pojawił się nowy wierszyk. Choć krótki i mały (jak i zwierzątko, o którym jest), to mam nadzieję, że wywoła wielki uśmiech. A jakie to zwierzątko? Mianowicie Pchełka! Choć z pewnością brakuje mu do tego opisującego koleżankę Pchłę Szachrajkę, to jednak myślę, że z równą chęcią go przeczytacie. :)


Adobe Reader znika z serwera
czwartek, 20 grudnia 2007

W związku z dużym zainteresowaniem i dużą liczbą pobrań programu Adobe Acrobat Reader a także rosnącą popularnością serwisu jestem zmuszony do zaprzestania udostępniania tego pliku w celu zmniejszenia obciążenia łączy serwera. Plik w dalszym ciągu będzie można pobrać ze źródła zewnętrznego, do którego prowadzą linki na stronie pobierania.


Wesołych Świąt!
piątek, 21 grudnia 2007

W tym roku może trochę wcześniej, niż zwykle życzę wszystkim czytelnikom Świąt, które staną się kiedyś nigdy niezapomnianym miłym wspomnieniem, jakim pewnie i dla mnie pozostanie tegoroczny Mikołaj (Justynko, dziękuję! :*). A prezentem dla Was niech będzie nowy wiersz z życzeniami na to Boże Narodzenie. Do zobaczenia w Nowym Roku, kiedy przyjdzie czas na podsumowania! Już teraz wiadomo, że będą znów istotne.


Przekroczenie limitów i czasowe zamknięcie strony
sobota, 29 grudnia 2007

W związku z bardzo dużym obciążeniem strony w grudniu 2007 strona po świętach przestała działać ze względu na przekroczenie limitów transferu. Niestety okres świąteczny uniemożliwił natychmiastową reakcję na zaistniałą sytuację. W chwili obecnej zostały przeznaczone dodatkowe środki finansowe na zwiększenie limitów. Wkrótce pojawi się więcej informacji o zaistniałej sytuacji. Za przerwę w działaniu wszystkich przepraszam!


Więcej życzeń i noworoczny prezent
niedziela, 30 grudnia 2007

Jako, że dział życzeń okazjonalnych na Boże Narodzenie i Sylwestra cieszy się wręcz szaleńczym zainteresowaniem (już wkrótce więcej na ten temat), dziś na stronie pojawiły się dwie nowe pozycje - jedna z minionych już Świąt, a druga na nadchodzącą zabawę przełomu roku, na dodatek obie w sam raz do wysłania SMSem :)

Postanowiłem też przygotować mały prezent dla programistów: Poradnik, jak stworzyć w Delphi dowolny komponent, na który można przeciągnąć plik wprost z systemu operacyjnego. Myślę, że będzie to interesująca pozycja.

A wkrótce wielkie podsumowanie całego roku, w tym również mało przyjemnego jego zakończenia dla serwisu. A poza tym w kolejce czekają już kolejne nowości i plany. :) A więc do siego!


Katalog Dławików Przeciwzwarciowych (nieaktualne!)
poniedziałek, 31 grudnia 2007

Na stronie pojawił się nowy program będący otwartym katalogiem dławików przeciwzwarciowych. Program umożliwia przegląd dławików, dodawanie i edycję, drukowanie zestawień jak i kart znamionowych dławików, wyszukiwanie oraz chronienie bazy hasłem. Ponadto do programu dołączona została przykładowa baza. Być może osoby z branży elektroenergetycznej się zainteresują tym programem? Zapraszam!

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw