ARCHIWUM NOWOŚCI

Poświąteczne nowości
środa, 11 kwietnia 2007

Witam wszystkich po Świętach. Czas nieco odkurzyć stronę. A z racji minionych Świąt pragnę podzielić się nowym króciutkim wierszykiem (w sam raz na SMS) z życzeniami, który dostępny jest w dziale Wierszy na Wielkanoc.
Ponadto dodano do strony trochę zdjęć zrobionych jeszcze przed i w trakcie Świąt. Pojawiły się nowe zdjęcia farmy wiatrowej pod Bełchatowem będącej jeszcze w budowie. Choć jakość ze względu na pogodę nie jest najlepsza, to jednak zastany stan z pewnością nie potrwa długo (docelowo planowane jest postawienie 30 wiatraków).
Dodano też kilka zdjęć stacji Opole Zachodnie oraz okolic.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

Dyskotekowa klawiatura
sobota, 14 kwietnia 2007

Na stronie pojawiła się nowa wersja programu LED - linijka świetlna, która wykorzystuje diody klawiatury komputerowej jako małą linijkę świetlną, na której prezentowane są różne efekty świetlne. Program dostępny wraz z kodami źródłowymi (Delphi).


Zmiany w organizacji Galerii
środa, 18 kwietnia 2007

Dział Galerie przeszedł niewielkie modyfikacje:

  • Spisy działów są ułożone obecnie w kolejności alfabetycznej
  • Można posortować spis działów w kolejności od ostatnio aktualizowanego
  • Przyspieszono działanie galerii
  • dotychczasowa galeria Stacje/obiekty została podzielona na podkategorie grupujące zdjęcia z danego miasta
Mam nadzieję, że wszystko działa jak należy, a nowa organizacja przyniesie korzyści i ułatwi poruszanie się po galeriach.


Dłuuugi weekend
niedziela, 6 maja 2007

10 dni wolnego czasu (tak to się udało w tym roku) pozwoliło na wyjątkowe spędzenie długiego majowego weekendu, które przyniosło ponad 50 nowych zdjęć do Galerii na stronie. Wśród nich znajdują się zdjęcia drapieżnych ptaków (i nie tylko) z Parku na Równicy w Ustroniu. Ponadto pojawiła się masa zdjęć lokomotyw z Rybnika (w tym także dwóch zabytkowych parowozów - niestety nie udało się w tym roku znów wybrać do Wolsztyna na jubileuszowe obchody święta, stąd taki mały substytut). Na koniec obiecane zdjęcia z powstającej farmy wiatrowej przy Elektrowni Bełchatów - tym razem z perspektywy dużo bliższej, bo z samej hałdy, na której to wiatraki są stawiane. Zapraszam do oglądania najnowszych zdjęć i komentowania!


Błąd w systemie antyspamowym
sobota, 12 maja 2007

Na stronę wprowadzono wczoraj nowy system antyspamowy, mający na celu niedopuszczanie użytkowników, którzy podawali fałszywy adres strony, z jakiej nastąpiło przekierowanie (takie informacje są wysyłane automatycznie przez przeglądarkę internetową). Niestety, z powodu błędu wszyscy, którzy wchodzili na stronę z jakiejkolwiek innej strony byli informowanie o błędzie i konieczności aktualizacji oprogramowania antywirusowego. Pragnę przeprosić za ten fałszywy alarm oraz ewentualne utrudnienia z tego powodu z korzystania ze strony!.


Galeria i błąd przeglądarki Opera
sobota, 19 maja 2007

Wyszło ostatnio na jaw, że zdjęcia w galerii nie są poprawnie wyświetlane w przeglądarce Opera - nie wyświetla ona poziomego paska przewijania uniemożliwiając zobaczenie całej szerokości zdjęcia. Chwilowo zmodyfikowałem nieco sposób wyświetlania, w którym wyświetlane zdjęcie jest na początku pomniejszone. Poprzez kliknięcie przycisku "Powiększ" tuż nad zdjęciem można wyświetlić je w rzeczywistych wymiarach (wymaga włączonej obsługi JavaScript). Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu - proszę pisać na miniForum w wątku Brak poziomego paska przewijania w galeriach w Oprzerze. Za pomoc z góry dziękuję i przepraszam za utrudnienia. Szkoda, że nikt do tej pory nie zgłosił tego błędu, który być może zostanie wyeliminowany i przez przeglądarkę z czasem.


Zemsta po stracie rodziny nie zna granic
sobota, 19 maja 2007

Na stronie pojawiło się już od dość dawna oczekiwane nowe opowiadanie pt. „Zaklęta zemsta” pokazujące, jak bezgraniczna i wkładana we wszystko, co się robi, może być zemsta po bezsensownej stracie żony i córki.

Opowiadanie składa się z kilku epizodów z pozoru nie powiązanych ze sobą. Jednak już po pewnym czasie zauważamy, że wszystko jest ściśle określonym następstwem zdarzeń, których zalążkiem była nieudana ucieczka z aresztu, z którego droga prowadziła wyłącznie do obozu w Auschwitz.

Zapraszam do lektury!


Top Secret Media się rozwija!
wtorek, 12 czerwca 2007

Pojawiła się na stronie kolejna wersja programu Top Secret Media oznaczona numerem 3.1 beta. Jest to przejściowa faza przed kompleksowym wprowadzeniem nowej metody podwójnego buforowania danych, które przyspieszy operacje. W wersji 3.1 beta technologia ta została zaimplementowana wyłącznie do procesów dekodowania. Więcej informacji znajduje się na przedstawionej stronie.


Ten deszcz rozpala...
środa, 13 czerwca 2007

Nadchodzą gorące i duszne dni, w czasie których marzy się o choćby odrobinie deszczu, który przyniesie ukojenie, ochłodę i pozwoli odetchnąć... A czego zalążkiem jeszcze może być taki deszcz? Zapraszam do przeczytania nowo dodanego opowiadania (erotycznego) pt. Jak ciepły letni deszcz, które na pewno choć trochę rozpali; delikatne i ponętne.


miniForum rozkwita! (nieaktualne!)
poniedziałek, 18 czerwca 2007

Od pewnego czasu na miniForum pojawia się coraz więcej osób, które poruszają wiele tematów. Aby sprostać wymaganiom, także samo forum ciągle przechodzi kolejne modyfikacje mające na celu podniesienie jego sprawności i wygody użytkowania. Zapraszam więc wszystkich do również wzięcia udziału w dyskusjach, pomoc innym lub znajdowaniu pomocy samemu!


Przy okazji na stronie pojawił się nowy wiersz (List do odległej Miłości) odgrzebany gdzieś spośród starych zapisków. Ciekawe, czy Ktoś-Łoś go pamięta jeszcze... :)

Zdjęcia Elektrowni Opole i nowe limity transferu (dzięki Netlook!)
poniedziałek, 25 czerwca 2007

Na stronie pojawiły się zdjęcia BOT Elektrowni Opole. Zachęcam do obejrzenia tej jednej z najnowocześniejszych i najczystszych elektrowni w Polsce.


Z dniem dzisiejszym dostawca usług hostingowych - firma Proscape Internet Solutions zdecydowała się na nieodpłatne zwiększenie limitów transferu dla tej strony, dzięki czemu wciąż możecie korzystać ze strony nie ponosząc żadnych opłat i będąc pewnym dobrej jakości transferu. W ostatnim czasie limity te były bardzo zagrożone, głównie ze względu na wzmożony ruch na miniForum i realnym stał się scenariusz chwilowego zamknięcia strony. Jednakże Dostawca stanął na wysokości zadania, a wręcz powyżej.
Pragnę gorąco podziękować firmie Proscape Internet Solutions za wsparcie w taki sposób działalności strony!


Zmiany w wyświetlaniu
czwartek, 28 czerwca 2007

Strona obecnie przechodzi modyfikacje sposobu wyświetlania treści. Niestety niektóre "przeglądarki" jak Internet Explorer bardzo dziwnie interpretują to. Dlatego, zanim wszystko nie zostanie ostatecznie dograne, mogą występować błędy w wyświetlaniu strony. Za utrudnienia przepraszam.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw