ARCHIWUM NOWOŚCI

Podsumowanie roku 2006
środa, 3 stycznia 2007

Rozpoczął się nowy, 2007 rok. Warto więc spojrzeć wstecz na miniony - jakim był dla tego serwisu?


Zacznijmy jednak od spraw bieżących - zamknięty został konkurs Mistrz Ortografii. Obecnie na stronie konkursowej dostępne są szczegółowe listy ze zgłoszeniami biorących udział w tym konkursie. Przez 10 dni do 14go stycznia będzie można zgłaszać wszelkie zastrzeżenia i wątpliwości.
Co zdarzyło się istotnego w minionym roku? Z pewnością najważniejszym faktem jest to, że strona przeszła małą metamorfozę wyglądu. Choć w dalszym ciągu pozostał ten sam układ, to jednak obecnie wydaje się być bardziej przyjazna dla oczu (co potwierdzają wyniki ankiety.
Drugim istotnym elementem było dodanie subskrypcji w formie kanałów RSS, której wdrażanie w dalszym ciągu trwa.
Poza tym oczywiście cały czas strona wzbogacała się pod względem merytorycznym; pojawiały się nowe opowiadania i wiersze, nowe zdjęcia, nowe programy oraz teksty. Modyfikację przeszła także większość działów (jak Porady), których zawartość została skategoryzowana, co z pewnością przyczyniło się do zwiększenia czytelności strony. Także miniForum przechodziło kolejne modyfikacje zarówno w wyglądzie jak i funkcjonalności oraz zawartości.
Sama strona została przeniesiona fizycznie z serwerów znajdujących się w USA do Wielkiej Brytanii, co z pewnością zaowocowało zwiększoną wydajnością w jej działaniu szczególnie dla odwiedzających z Polski.
Rozwój merytoryczny oraz techniczny strony przyniósł rezultaty - w roku 2006 stronę odwiedziło ponad 130 tysięcy osób! A grudzień był kolejnym miesiącem, w którym został ustanowiony nowy rekord w ilości odwiedzin (ponad 17 000 odwiedzin w tym blisko 14 000 z unikalnych adresów IP) oraz odsłon.
Wzrost popularności niestety pociągnął także za sobą wzrost kosztów utrzymania - konieczne stało się wykupienie większych limitów transferu (niestety zmusiło to do emitowania jeszcze większej liczby reklam; które teraz można znaleźć wśród postów na miniForum).
Mimo tego, mam nadzieję, że popularność będzie rosła w dalszym ciągu, a serwis będzie notował coraz to więcej odwiedzin stałych bywalców oraz nowych osób.
A co czeka w przyszłości? Na pewno, gdy tylko konkurs "Mistrz Ortografii" zostanie definitywnie rozstrzygnięty, zniknie dział Zarabianie w internecie. Strona konkursowa zostanie zmodyfikowana i podzielona. Z pewnością w dalszym ciągu rozwijać się będzie także miniForum - w najbliższej przyszłości prawdopodobnie wzbogaci się o funkcję prywatnych wiadomości (PW). A co będzie dalej? Co ponadto przyniesie kolejny rok? Zobaczymy...
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!


Reklama
reklama

Użytkowniku sieci P2P przeczytaj!
czwartek, 4 stycznia 2007

W serwisie zamieszczono dokument opisujący prawa autorskie w kontekście użytkowników sieci Internet. Jeśli korzystasz z dobrodziejstw programów P2P, kopiujesz płyty lub zgrywasz muzykę na komputer to przeczytaj ten dokument, a dowiesz się, co Ci wolno i do czego masz prawa, a czego nie i co grozi za łamanie prawa. W dokumencie znalazły się także stosowne akty prawne.


Konkurs "Mistrz Ortografii" zakończony!
wtorek, 16 stycznia 2007

Dobiegł końca konkurs "Mistrz Ortografii". Już wkrótce nagrody zostaną rozesłane uczestnikom.
Trzeba przyznać, że walka trwała do samego końca i bój o pierwsze miejsce był niezwykle zacięty. Z tego powodu zdecydowano się przyznać dodatkową nagrodę specjalną za zajęcie drugiego miejsca.
Jednocześnie wyniki konkursu pozwolą w najbliższym czasie na poprawienie błędów na stronie. Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJĘ!


Wielkie poprawianie
sobota, 20 stycznia 2007

Z racji zakończenia konkursu "Mistrz Ortografii" postanowiono wykorzystać jego wyniki do wielkiego poprawiania błędów ortograficznych i gramatycznych na stronie. Proces ten oczywiście będzie trwał jakiś czas. W związku z tym w najbliższym czasie mogą pojawić się przejściowe problemy z dostępem do strony lub niepoprawne wyświetlanie polskich znaków.


Zamknięcie działu "Zarabianie w Internecie"
sobota, 20 stycznia 2007

Z dniem dzisiejszym przestał istnieć dział "Zarabianie w Internecie". Głównym powodem takiej decyzji jest brak czasu na prowadzenie i aktualizowanie tego działu. Także brak czasu na udział w programach spowodował nie tylko nieśledzenie nowości na tym polu, lecz nawet rezygnację z udziału w dotychczasowych programach.


Problemy z komunikacją z serwerem pocztowym
wtorek, 23 stycznia 2007

Pojawiły się w ostatnim czasie drobne problemy w komunikacji pomiędzy stroną a serwerem pocztowym. W związku z tym na wielu stronach mogą być generowane informacje o błędach. Nie działa z tego powodu subskrypcja (także zapisywanie się), formularz kontaktowy, formularz zamawiania reklamy oraz powiadamiania o nowych wypowiedziach na miniForum na e-mail. Myślę, że wkrótce uda się te problemy rozwiązać. A do tej pory zalecam w w/w sprawach oraz pilnych kontaktować się za pośrednictwem miniForum. Jednocześnie informuję, że rezerwowo wszystkie informacje wysyłane przez w/w narzędzia są zapisywane, lecz nie będą przesyłane na skrzynki pocztowe. Oznacza to, że mimo komunikatu o błędzie, daną informację i tak powinienem odczytać, ale jest to rozwiązanie prowizoryczne i awaryjne.


Jak łączyć filmy?
piątek, 26 stycznia 2007

Na stronie pojawił się artykuł poradnikowy na temat łączenia filmów podzielonych na dwa lub więcej plików (często o wielkości pojemności płyty CD) w jeden plik, co pozwoli nagrać film na płytę DVD bez konieczności zmiany pliku w najciekawszym momencie filmu. Opisane jest zarówno proste łączenie podzielonych na części filmów, jak i filmów z różnym bitrate strumienia audio, co sprawia nieco więcej problemów podczas łączenia.


Prywatne wiadomości na miniForum (nieaktualne!)
sobota, 3 lutego 2007

Na miniForum pojawiła się opcja umożliwiająca zarejestrowanym użytkownikom prywatną komunikację między sobą przy wykorzystaniu Prywatnych Wiadomości (PW). Wiadomość taką można wysłać ze strony informacji o użytkowniku lub korzystając z linku pod postem danego użytkownika. Usługa na razie jest w fazie rozwojowej i testowej, stąd brak opcji usuwania wiadomości, przeglądania wysłanych czy cytowania w odpowiedziach. Ale myślę, że i obecna forma może się komuś przydać. Czekam na wszelkie uwagi na miniForum.

Popaskudźmy sobie
niedziela, 11 marca 2007

Paskuda to malutki program mający za zadanie utrudnić użytkownikowi systemu pracę. Program traktuje sobie cały ekran jak tablicę malarską i prezentuje nam swoje dzieła :) Program dostępny wraz z kodami źródłowymi dla MS Visual C++.


Czas na Delphi
środa, 14 marca 2007

Do tej pory na stornie znajdowały się baczki z prostymi programikami wraz z kodami źródłowymi w językach takich, jak Java, Assembler, C/C++, Pascal. Teraz przyszła pora na podobny (na razie dość mały) zestaw zawierający kody źródłowe prostych programów w Delphi. Myślę, że przydadzą się początkującym i uczącym się środowiska Delphi.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw