ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowe wiersze
poniedziałek, 2 stycznia 2006

Już dość dawno nie było nowości w dziale Opowiadania i wiersze. Teraz pojawiło się kilka nowych. Są to głównie proste i krótkie wierszyki okolicznościowe w sam raz do wysłania via SMS. Sporo ludzi nie ma zdolności do pisania takich życzeń i od kilku lat w sieci komórkowej krążą stare i oklepane. Dlatego postanowiłem podzielić się ze wszystkimi tym, co ja wysyłam, a zawsze staram się wymyślać własne wiersze.
Doszedł także wierszyk komputerowy, a właściwie internetowy o pewnej Kurnikowej znajomości. Dość stary, lecz opublikowany dopiero teraz.
Zachęcam do zapoznania się z najnowszymi tekstami!


Reklama
reklama

cyber_Folks - Szybki hosting 10% taniej dla Ciebie

Regulamin miniForum (nieaktualne!)
wtorek, 3 stycznia 2006

W związku z często pojawiającymi się reklamami oraz niewłaściwym wykorzystaniem miniForum, powstał Regulamin, który będzie określał zasady korzystania z niego. Wszelkie wypowiedzi, które będą naruszać jego postanowienia, zostaną edytowane lub usunięte. Zachęcam więc przed przystąpieniem do pisania do zapoznania się z nim!

Beczka Śmiechu - nowy konkurs! (nieaktualne!)
wtorek, 17 stycznia 2006

Po kilkunastodniowej przerwie, znów na stronie trwa konkurs! Tym razem skierowany jest do wszystkich tych, którzy uwielbiają żarty i dowcipy. Konkurs polega na opublikowaniu jak największej liczby dowcipów na stronach miniForum w dziale Wielkiej Bazy Humoru w czasie od 17 stycznia do 28 lutego br. Jak zwykle przewidziano nagrody! Więcej szczegółów na stronie Konkurs. Zachęcam do wzięcia udziału!

Zimowe klimaty
wtorek, 31 stycznia 2006

Dodano kilka zdjęć do galerii Natura lodowych kwiatuszków namalowanych przez panujące ostatnimi czasy dosć tęgie mrozy.


Odpaskudzacz PRO 2.0
poniedziałek, 20 lutego 2006

Pojawiła się kolejna wersja programu Odpaskudzacz, dzięki któremu możliwe jest odczytanie tekstów, w których w sposób losowy zastosowano wielkie i małe litery lub dodano do nich zbędne znaki diakrytyczne. W najnowszej wersji dodano obsługę standardu UNICODE oraz dowolnych tablic konwersji. Modyfikacji uległ także interfejs programu oraz zmodyfikowano nieco jego pracę.


Dzień Kobiet!
środa, 8 marca 2006


Nowa wersja programu Top Secret Media
wtorek, 4 kwietnia 2006

Pojawiła się nowa wersja programu Top Secret Media, którego funkcjonalność została poszerzona o szyfrowanie ukrywanych plików, zapamiętywanie ich nazw oraz jeszcze lepsze algorytmy ukrywania. Więcej informacji pod powyższym linkiem.


Poprawiony Top Secret Media
piątek, 7 kwietnia 2006

W ostatniej wersji programu Top Secret Media wkradł się błąd, który powodował niekiedy przy dekodowaniu pojawianie się fałszywego komunikatu o błędzie. W wersji 2.0.4.33 został już wyeliminowana. Wersja ta jest do pobrania ze strony.


Wesołego Jajka! ;)
czwartek, 13 kwietnia 2006

Pragnę złożyć wszystkim życzenia pogodnych, spokojnych
i spędzonych w miłej atmosferze wraz z bliskimi
nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy;
niech życie będzie tak piękne i kolorowe
jak wielkanocne pisanki,
a szczęście niech spływa równie obficie,
jak obficie spływa woda na was
w Wielkanocny Poniedziałek.

Przy okazji pragnę złożyć życzenia
połamania pióra wszystkim zdającym w tym roku maturę!
A w szczególności życzenia te kieruję do pewnej osoby,
o której nie zapomnę nigdy - powodzenia,
będę trzymał za Ciebie kciuki!


Kilka spraw
sobota, 29 kwietnia 2006

Dziś kilka spraw do omówienia:

  1. Strona została przeniesiona na inny serwer. Do tej pory znajdowała się na serwerze umieszczonym w USA. Teraz znajduje się w Wielkiej Brytanii, co z pewnością przyczyni się do szybszego jej działania w Polsce.
  2. Poznikało nieco zdjęć z galerii. Zostały usunięte z rozwagą te, które były najniżej oceniane przez większość odwiedzających. Głównie to moje zdjęcia :P Dlaczego? Ponieważ podobno kreowały marny obraz mojej osoby. Za porady w tym miejscu pragnę podziękować Kasi vel Leedce.
  3. Na miniForum ostatnimi czasy pojawiało się bardzo dużo spamu. W związku z powyższym dostęp do strony został zablokowany całkowicie dla adresów 68.87.66.152, 216.12.200.106 oraz 213.8.116.103. W przyszłości może restrykcje będą nieco mniejsze.
  4. Pojawił się nowy wierszyk-kołysanka ;) Myślę, że ukoi niektórych do snu.
[Edytowano 30 IV]


Pierwsza Majówka = stalowe szlaki
środa, 3 maja 2006

Już od bardzo dawna nie pojawiały się zdjęcia w dziale "Kolej". Pierwsze ciepłe dni i wolny czas pozwolił na wyprawę na pobliską stację Opole Groszowice. Kilka zdjęć wykonanych zostało dziś dodanych do Galerii. Zapraszam do oglądania!


Gray Calculator
sobota, 13 maja 2006

Dodano nowy program wraz z kodami źródłowymi, który uÀ‚atwi obliczanie zaczernienia obrazu. Jest to bardzo przydatne do porównywania z parametrami tuszów i tonerów do drukarek, których wydajność jest najczęściej podawana w możliwej ilości wydrukowanych stron przy określonym zaczernieniu (najczęściej dla tekstu jest przyjmowane 5%).


Ile wydrukowałem stron?
czwartek, 1 czerwca 2006

Pojawiła się nowa porada w dziale "Porady", który nie był aktualizowany już od wieków. Przypominam, że w założeniu ma przedstawiać bardzo unikatowe i trudne do odnalezienia na innych stronach porady i sztuczki. Tym razem dzięki zamieszczonej poradzi użytkownicy drukarek HP dowiedzą się ile stron wydrukowała ich drukarka. Mam nadzieję, że sztuczka zadziała u każdego :)


Wszystkiego Naj..., Aniołku!
wtorek, 6 czerwca 2006

Z pewnej okazji dziś, w tak wyjątkową datę 06.06.06, zamieszczam kolejny wierszyk urodzinowy. Mam nadzieję, że się spodoba. Wszystkiego Najlepszego! :*


Nowa wersja Gray Calculator
czwartek, 15 czerwca 2006

Pojawiła się nowa wersja oznaczona numerem 2.0 programu Gray Calculator. Zastąpiono w niej klasyczne menu przyciskami oraz dodano możliwość konwertowania nie tylko do skali szarości, ale i czarno-białego obrazu. Istnieje także możliwość wklejania obrazu ze schowka.


Ogniwa wodorowe
wtorek, 20 czerwca 2006

Pojawił się na stronie nowy dokument krótko opisujący ogniwa paliwowe, a w szczególności ogniwa wodorowe.


Pamiętnik Julki
czwartek, 6 lipca 2006

Zostało dodane nowe opowiadanie pt. Pamiętnik Julki oparte o autentyczny blog o takim samym tytule. Jest to wzruszający zapis ostatnich dni życia 17-letniej Julki chorej na raka. Bardzo gorąco zachęcam do zapoznania się z opowiadaniem i prawdziwym blogiem. Myślę, że u niejednej osoby wywoła refleksje nad życiem i śmiercią.


Nowy aparat, wakacje, nowe zdjęcia
wtorek, 1 sierpnia 2006

Witam po wakacyjnej przerwie! Tegoroczne wakacje, choć jeszcze trwają, to już upłynęły pod znakiem chłodu morza kontrastującego z upałami w reszcie kraju, bojowymi zadaniami dla nowo nabytego aparatu (choć już kwartał ma), pięknymi widokami, przyjemną słoną wodą, 3000 km za kółkiem i... tęsknotą za pewnymi osobami, z którymi spędzanie czasu jest bardziej wartościowe od całej reszty. Ale ja nie o tym...
Zapraszam więc do galerii zdjęć, gdzie zamieściłem (i jeszcze będę w najbliższym czasie zamieszczał) zdjęcia z moich wakacji o znacznie lepszej jakości niż dotychczas publikowane. I tak już, mam nadzieję, pozostanie.
Miłej drugiej połowy wakacji wszystkim!


Kłopoty z pisaniem na miniForum
niedziela, 20 sierpnia 2006

Ostatnio pojawiło się trochę kłopotów z pisaniem postów na miniForum. Niezalogowane osoby nie mogły publikować wiadomości, następnie pojawiały się błędy. Sytuacja została już (chyba) opanowana i teraz powinno być wszystko OK. Dodatkowo została wprowadzona prosta opcja dla niezalogowanych użytkowników polegająca na konieczności przepisania do właściwego pola specjalnego kodu. Ma to przeciwdziałać robotom, które bardzo skutecznie wypisują reklamy na Forum. Za utrudnienia i kłopoty z działaniem przepraszam.


Usprawnienia na miniForum (nieaktualne!)
wtorek, 22 sierpnia 2006

Zaczęła działać jedna z praktyczniejszych chyba opcji na miniForum - wyświetlanie ostatnich wypowiedzi danej osoby. W celu dotarcia do tej funkcji należy wejść na stronę informacji o Forumowiczu, a następnie kliknąć znajdujący się tam link "pokaż wypowiedzi...". Przy okazji modyfikacji uległa strona z Najnowszymi wątkami.

Tak na marginesie przypominam, że ukazała się nowa wersja programu Dekoder Elektronika. A poza tym w dziale Download jest jeszcze do pobrania demonstracyjna wersja Czata.

MiniForum wciąż rozwijane (nieaktualne!)
sobota, 9 września 2006

W ostatnim czasie na miniForum pojawiły się kolejne modyfikacje. Obecnie można określić swoją płeć oraz datę urodzenia. Informacje te są udostępniane publicznie (płeć jest oznaczana przez symbol graficzny przy nicku). Przy okazji zmianie uległ także Regulamin miniForum - zmieniony został punkt 1, dodane punkty 5 i 6, a dotychczasowe punkty 5-10 otrzymały numery 7-12. Zapraszam do zapoznania się ze zmianami oraz do korzystania z miniForum i wyrażania swoich uwag i opinii!

Zmiany w wyglądzie i działaniu
poniedziałek, 11 września 2006

Dziś nastąpiły kolejne modyfikacje dwóch działów: W dziale Moje programy i teksty dotychczasowy układ, gdzie wszystko znajdowało się na jednym ekranie, zastąpiono spisem pozycji z podziałem na kategorie oraz odrębną stroną dla każdego programu lub tekstu.
Także dział Download uległ zmianom - tabelka jest teraz taka, jak w innych częściach serwisu, zaś "krótki opis" jest wyświetlany tylko częściowo w spisie całej zawartości działu.
Poza tym zmianie uległ wygląd większości tabelek w serwisie.
Jednakże powyższe zmiany są tylko prowizoryczne w obliczu zamiaru zmiany całego layout'u strony. Trwają cały czas rozmowy z firmą zajmującą się design'em stron nad zaprojektowaniem nowego szablonu dla serwisu. Miejmy nadzieję, że na Gwiazdkę będzie już można zobaczyć przykładowy wygląd strony po nowemu.


Kilka kolejowych fotek
poniedziałek, 18 września 2006

Opolskie MZK w swym geniuszu w układaniu rozkładów jazdy autobusów przyczyniło się do godzinnego mojego pobytu na Dworcu Głównym w Opolu w promieniach zachodzącego słońca. Aby wykorzystać okazję porobiłem kilka fotek tego, co dzieje się w ostatnich dniach lata na rozjazdach nad którymi kontrolę sprawuje posterunek OP. Zapraszam do Galerii kolejowej!


Zmiany w Galerii i nie tylko
środa, 27 września 2006

Dział Galerie przechodzi od wczoraj modyfikacje. Przede wszystkim poprawiono jakość filmów (dzięki wieloprzebiegowej kompresji) przy podobnych rozmiarach. W podglądzie miniatur filmy oznaczone są dodatkowo specjalną ikoną. Zmieniono także sposób wyświetlania filmów i dźwięku - obecnie na stronie osadzony jest Windows Media Player, dzięki czemu można przeglądać multimedia wprost na stronie bez potrzeby ściągania plików.
Kolejną zmianą jest zapanowanie nieco nad wszystkimi obrazami - zmniejszono ich rozmiar nawet o kilka kilobajtów poprzez zapanowanie nad informacjami EXIF plików.

Także miniForum przeszło ostatnimi czasy kolejne drobne modyfikacje i usprawnienia w działaniu. Myślę, że stali bywalcy z łatwością je dostrzegą.

Na koniec większość podstron, w których treści były katalogowane zostały zmienione od strony technicznej, dzięki czemu powinny szybciej się ładować. Zapraszam do korzystania i wyrażania opinii.


Odświeżone zasoby Download
piątek, 29 września 2006

Dziś dość spore zmiany zawartości działu Download oraz w opisach w dziale Moje programy i teksty. Szczegóły zmian:

  1. Pojawiła się najnowsza wersja programu Dekoder Elektronika która wnosi kolejne poprawki w działaniu. Wraz z nią pojawił się nowy Dekoder Elektronika PowerPack ze zmianami głównie w instalatorze programu. Więcej na stronie programu Dekoder Elektronika.
  2. Pojawiły się nowe wersje paczek z kodami źródłowymi do Assemblera, C/C++ i Pascala. Wraz z tą zmianą rozbudowany został także opis tych paczek na podanych powyżej stronach, gdzie opisano wszystkie zawarte w archiwum pliki.
  3. Usunięto z Downloadu programy ASCII (wraz z kodami) oraz Mysz w DOS - w pierwszym przypadku z powodu małej przydatności i błędów a jednocześnie zaprzestaniu prac nad programem i nie wspieraniu standardu UNICODE; drugi przypadek związany był z niedziałaniem opisanych metod w nowoczesnych systemach operacyjnych oraz nie wspieraniu przeze mnie tejże paczki.
  4. Odbudowano archiwa z programami Zapałki i MultiLine Components Liblary - są obecnie nieco mniejsze i nie powodują już komunikatu o błędzie.


Modyfikacja wyglądu i działania działu Porady
sobota, 30 września 2006

Dział Porady był ostatnim, który został zmodyfikowany i ujednolicony w celu uporządkowania znajdujących się tam treści. Teraz - podobnie jak w pozostałych działach - zawartość podzielona została tematycznie. Poprzednio wszystkie porady były wyświetlane naraz, co powodowało bałagan. Przy okazji doszła także możliwość komentowania porad na miniForum oraz ich oceniania. Mam nadzieję, że wszystko będzie działać bezbłędnie.


Kontynuacja "Zdradliwej Bestii"
środa, 11 października 2006

Pojawiła się druga część opowiadania Zdradliwa Bestia - Zdradliwa Bestia II. Zapraszam do czytania osoby, którym do gustu przypadła część pierwsza.


Nowe zdjęcia
sobota, 14 października 2006

Na stronie pojawiło się kilkadziesiąt nowych zdjęć zarówno kolejowych (ponownie wyprawa na stację Opole-Groszowice) oraz zwierząt z opolskiego ZOO (choć warunki fotografowania były bardzo trudne). Zapraszam do oglądania najnowszych zdjęć w galerii!


Konkurs z falstartem
sobota, 21 października 2006

Przypadkowo na stronie pojawiła się informacja o nowym konkursie - "Mistrz Ortografii" - znacznie wcześniej, niż było to planowane. Niemniej, konkurs jest jak najbardziej aktualny. Jedynym mankamentem jest fakt, że dokładne dane o głównej nagrodzie zostaną opublikowane dopiero później (jak owa nagroda dojdzie na miejsce.)
Zadaniem uczestnika konkursu jest odnalezienie na stronach serwisu jak największej ilości błędów ortograficznych. Zakończenie nastąpi wraz z końcem 2006 roku. Zapraszam do brania udziału, będzie warto! Więcej informacji na stronie konkursowej.


Nowe, ładniejsze utajnianie
środa, 25 października 2006

Na stronie pojawiła się nowa wersja programu Top Secret Media w wersji beta. Program ten, który służy do ukrywania informacji w plikach graficznych oraz dźwiękowych, został wzbogacony o tryb kreatora, dzięki któremu dużo prościej można ukrywać i odczytywać informacje przez niezaawansowanych użytkowników.


Jesienna podróż we mgle
niedziela, 29 października 2006

Na stronie pojawiło się nowe opowiadanie pt. Autostopowiczka bazujące na pewnym nagraniu video dostępnym w internecie przeniesione w realia polskiej drogi krajowej 256. Zachęcam do czytania szczególnie jeżdżących podczas mgieł.


Graficzne modyfikacje
poniedziałek, 6 listopada 2006

Bardzo wiele osób narzekało na to, iż strona jest pstrokata. Co prawda obecne modyfikacje nie są jakimiś poważnymi, a raczej to tylko łatanie dziury. Ale myślę, że nowy wygląd pełen łagodnych przejść tonalnych i z ujednoliconym kolorem nieco bardziej przypadnie do gustu.


Nowy sposób subskrypcji
piątek, 10 listopada 2006

Na stronie zaczęto wdrażać nowy sposób subskrybowania za pośrednictwem kanałów RSS (a ściślej standardu Atom). Na początek dostępna jest jedynie subskrypcja nowości, jednak docelowo oddzielną subskrypcją objęte będzie większość podstron. Więcej w nowo otwartym Centrum RSS.


Zmiana standardu kodowania znaków
sobota, 11 listopada 2006

Strona do tej pory ze względów głównie wygody zarządzania nią była zapisana w standardzie kodowania windows-1250 - niepopularnym za granicą oraz w innych systemach operacyjnych. Nadszedł wreszcie czas zmian na nowoczesny standard, jakim jest UTF-8 bazujący na zestawie znaków UNICODE. Teraz wszystkie strony zapisane są w tym właśnie standardzie, dzięki czemu nie powinno być problemów z wyświetlaniem strony i kodowaniem polskich znaków. Choć bardzo nieznacznie wzrosła przez to objętość stron (nie więcej, jak 2%), to zmiana ta przyczyni się do szybszego ich generowania na serwerze.
Gdyby ktoś zauważył problemy z wyświetlaniem polskich (oraz specjalnych) znaków - proszę pisać na miniForum w dziale do zgłaszania błędów na stronie.
Spostrzegawcze osoby z pewnością zauważyły też kolejne zmiany w wyglądzie strony - obecnie linki będą niepodkreślone i wyświetlane w kolorze niebieskim (nie jak dotąd, zielonym).


Kolejne kanały RSS dostępne
wtorek, 14 listopada 2006

Na stronie dostępne są kolejne kanały RSS - tym razem związane z miniForum. Możliwe jest subskrybowanie najnowszych wątków, najnowszych wypowiedzi i to zarówno w całym miniForum, jak i w konkretnym dziale bądź wątku. Więcej szczegółów w Centrum RSS.


Zmiany wyglądu
środa, 15 listopada 2006

Na stronie zachodzą kolejne zmiany w wyglądzie. Obecnie tło jest bardziej neutralne. Wiele osób narzekało, że na ich monitorze tło jest zbyt rażące i gryzie się z literami. Obecnie zostało to zmienione i mam nadzieję, że na lepsze.

Przy okazji zmieniono wygląd miniForum oraz dodano tam tak nienawidzone, lecz zapewniające utrzymanie strony - reklamy. Są one teraz dodatkowo wyświetlane jako drugi post na każdej stronie. Mam nadzieję, że nie utrudni to w korzystaniu z miniForum, a czasami nawet pomoże.


Ścigamy plagiatorów
niedziela, 19 listopada 2006

Rozpoczęła się dziś akcja odnajdywania serwisów, które bez zgody zamieściły tekst Etykiety dostępnej na miniForum a opracowanej pierwotnie dla Forum IDG. Obecnie 17 serwisów dostało powiadomienia, że naruszają prawa autorskie i zostało wezwanych do umieszczenia w podpisie autora tekstu lub usunięcie go ze swoich stron.
Szczegółowy przebieg akcji dostępny na stronach IDG.


Konkurs "Mistrz Ortografii" trwa - nagroda czeka!
niedziela, 26 listopada 2006

W dalszym ciągu trwa konkurs Mistrz Ortografii w którym główną nagrodą jest bezprzewodowa mysz komputerowa oraz kupon na półroczną reklamę w serwisie. Zapraszam do brania udziału - wciąż jest szansa wygrać! Na podanej stronie znajduje się już zdjęcie nagrody.


Jak wylosować liczbę?
niedziela, 17 grudnia 2006

Na stronach pojawił się nowy dokument opisujący Generatory liczb losowych. Dzięki niemu można dowiedzieć się, w jaki sposób matematyczne urządzenia elektroniczne potrafią "losować" liczbę. Zapraszam do lektury!


Śledzenie nowości via RSS teraz w Downloadzie
poniedziałek, 18 grudnia 2006

Pojawiła się możliwość śledzenia zmian i nowości w najpopularniejszym z działów - Download - za pomocą subskrypcji RSS. Od teraz w prosty i szybki sposób będzie można na bieżąco monitorować zmiany i nowości wśród rzeczy do pobrania ze strony. Wystarczy wpisać w czytniku kanałów adres https://www.dzyszla.pl/rss/download.xml. Mam nadzieję, że wprowadzenie tej subskrypcji bardzo ucieszy wielu stałych bywalców.


Biały jak zima, lecz ciepły...
wtorek, 19 grudnia 2006

W serwisie pojawił się nowy wiersz pt. Troche ciepla; biały, jak biało powinno być teraz na zewnątrz, lecz ciepły, jak płomień kominka w zimowy wieczór. Mam nadzieję, że tym ciepłem uda się podzielić przed nadchodzącymi Świętami.


Wesołych Świąt i nowego, 2007 roku!
czwartek, 21 grudnia 2006

To nie ważne, że brak śniegu,
To nie ważne, że wciąż w biegu.
Bo świątecznie i wesoło
Tylko z najbliższymi wkoło!

Przeto życzę, co jest ważne:
Zdrowia, ciepła i przyjaźni
Tak o Wigilijnym zmroku
Jak i w całym nowym roku!

W związku z świątecznym okresem, działalność strony zostaje wstrzymana do dnia 2 stycznia. W tym czasie m.in. nie będą udzielane odpowiedzi na pytania w formularzu kontaktowym. Także nie będą zwracane informacje o przyjęciach zgłoszeń do konkursu Mistrz Ortografii niemniej można je słać do końca roku! Wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone, a od wstępnych wyników, które zostaną opublikowane w drugim tygodniu stycznia, będzie przysługiwać czas 10 dni na odwołanie się (szczegóły zostaną podane na stronie konkursowej). W przypadku braku odwołań od decyzji - nagrody zostaną przyznane po upływie tego czasu.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 19.01.2024 21:06
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw