ARCHIWUM NOWOŚCI

Pamiętnik Julki
czwartek, 6 lipca 2006

Zostało dodane nowe opowiadanie pt. Pamiętnik Julki oparte o autentyczny blog o takim samym tytule. Jest to wzruszający zapis ostatnich dni życia 17-letniej Julki chorej na raka. Bardzo gorąco zachęcam do zapoznania się z opowiadaniem i prawdziwym blogiem. Myślę, że u niejednej osoby wywoła refleksje nad życiem i śmiercią.


Reklama
reklama

Nowy aparat, wakacje, nowe zdjęcia
wtorek, 1 sierpnia 2006

Witam po wakacyjnej przerwie! Tegoroczne wakacje, choć jeszcze trwają, to już upłynęły pod znakiem chłodu morza kontrastującego z upałami w reszcie kraju, bojowymi zadaniami dla nowo nabytego aparatu (choć już kwartał ma), pięknymi widokami, przyjemną słoną wodą, 3000 km za kółkiem i... tęsknotą za pewnymi osobami, z którymi spędzanie czasu jest bardziej wartościowe od całej reszty. Ale ja nie o tym...
Zapraszam więc do galerii zdjęć, gdzie zamieściłem (i jeszcze będę w najbliższym czasie zamieszczał) zdjęcia z moich wakacji o znacznie lepszej jakości niż dotychczas publikowane. I tak już, mam nadzieję, pozostanie.
Miłej drugiej połowy wakacji wszystkim!


Kłopoty z pisaniem na miniForum
niedziela, 20 sierpnia 2006

Ostatnio pojawiło się trochę kłopotów z pisaniem postów na miniForum. Niezalogowane osoby nie mogły publikować wiadomości, następnie pojawiały się błędy. Sytuacja została już (chyba) opanowana i teraz powinno być wszystko OK. Dodatkowo została wprowadzona prosta opcja dla niezalogowanych użytkowników polegająca na konieczności przepisania do właściwego pola specjalnego kodu. Ma to przeciwdziałać robotom, które bardzo skutecznie wypisują reklamy na Forum. Za utrudnienia i kłopoty z działaniem przepraszam.


Usprawnienia na miniForum (nieaktualne!)
wtorek, 22 sierpnia 2006

Zaczęła działać jedna z praktyczniejszych chyba opcji na miniForum - wyświetlanie ostatnich wypowiedzi danej osoby. W celu dotarcia do tej funkcji należy wejść na stronę informacji o Forumowiczu, a następnie kliknąć znajdujący się tam link "pokaż wypowiedzi...". Przy okazji modyfikacji uległa strona z Najnowszymi wątkami.

Tak na marginesie przypominam, że ukazała się nowa wersja programu Dekoder Elektronika. A poza tym w dziale Download jest jeszcze do pobrania demonstracyjna wersja Czata.

MiniForum wciąż rozwijane (nieaktualne!)
sobota, 9 września 2006

W ostatnim czasie na miniForum pojawiły się kolejne modyfikacje. Obecnie można określić swoją płeć oraz datę urodzenia. Informacje te są udostępniane publicznie (płeć jest oznaczana przez symbol graficzny przy nicku). Przy okazji zmianie uległ także Regulamin miniForum - zmieniony został punkt 1, dodane punkty 5 i 6, a dotychczasowe punkty 5-10 otrzymały numery 7-12. Zapraszam do zapoznania się ze zmianami oraz do korzystania z miniForum i wyrażania swoich uwag i opinii!

Zmiany w wyglądzie i działaniu
poniedziałek, 11 września 2006

Dziś nastąpiły kolejne modyfikacje dwóch działów: W dziale Moje programy i teksty dotychczasowy układ, gdzie wszystko znajdowało się na jednym ekranie, zastąpiono spisem pozycji z podziałem na kategorie oraz odrębną stroną dla każdego programu lub tekstu.
Także dział Download uległ zmianom - tabelka jest teraz taka, jak w innych częściach serwisu, zaś "krótki opis" jest wyświetlany tylko częściowo w spisie całej zawartości działu.
Poza tym zmianie uległ wygląd większości tabelek w serwisie.
Jednakże powyższe zmiany są tylko prowizoryczne w obliczu zamiaru zmiany całego layout'u strony. Trwają cały czas rozmowy z firmą zajmującą się design'em stron nad zaprojektowaniem nowego szablonu dla serwisu. Miejmy nadzieję, że na Gwiazdkę będzie już można zobaczyć przykładowy wygląd strony po nowemu.


Kilka kolejowych fotek
poniedziałek, 18 września 2006

Opolskie MZK w swym geniuszu w układaniu rozkładów jazdy autobusów przyczyniło się do godzinnego mojego pobytu na Dworcu Głównym w Opolu w promieniach zachodzącego słońca. Aby wykorzystać okazję porobiłem kilka fotek tego, co dzieje się w ostatnich dniach lata na rozjazdach nad którymi kontrolę sprawuje posterunek OP. Zapraszam do Galerii kolejowej!


Zmiany w Galerii i nie tylko
środa, 27 września 2006

Dział Galerie przechodzi od wczoraj modyfikacje. Przede wszystkim poprawiono jakość filmów (dzięki wieloprzebiegowej kompresji) przy podobnych rozmiarach. W podglądzie miniatur filmy oznaczone są dodatkowo specjalną ikoną. Zmieniono także sposób wyświetlania filmów i dźwięku - obecnie na stronie osadzony jest Windows Media Player, dzięki czemu można przeglądać multimedia wprost na stronie bez potrzeby ściągania plików.
Kolejną zmianą jest zapanowanie nieco nad wszystkimi obrazami - zmniejszono ich rozmiar nawet o kilka kilobajtów poprzez zapanowanie nad informacjami EXIF plików.

Także miniForum przeszło ostatnimi czasy kolejne drobne modyfikacje i usprawnienia w działaniu. Myślę, że stali bywalcy z łatwością je dostrzegą.

Na koniec większość podstron, w których treści były katalogowane zostały zmienione od strony technicznej, dzięki czemu powinny szybciej się ładować. Zapraszam do korzystania i wyrażania opinii.


Odświeżone zasoby Download
piątek, 29 września 2006

Dziś dość spore zmiany zawartości działu Download oraz w opisach w dziale Moje programy i teksty. Szczegóły zmian:

  1. Pojawiła się najnowsza wersja programu Dekoder Elektronika która wnosi kolejne poprawki w działaniu. Wraz z nią pojawił się nowy Dekoder Elektronika PowerPack ze zmianami głównie w instalatorze programu. Więcej na stronie programu Dekoder Elektronika.
  2. Pojawiły się nowe wersje paczek z kodami źródłowymi do Assemblera, C/C++ i Pascala. Wraz z tą zmianą rozbudowany został także opis tych paczek na podanych powyżej stronach, gdzie opisano wszystkie zawarte w archiwum pliki.
  3. Usunięto z Downloadu programy ASCII (wraz z kodami) oraz Mysz w DOS - w pierwszym przypadku z powodu małej przydatności i błędów a jednocześnie zaprzestaniu prac nad programem i nie wspieraniu standardu UNICODE; drugi przypadek związany był z niedziałaniem opisanych metod w nowoczesnych systemach operacyjnych oraz nie wspieraniu przeze mnie tejże paczki.
  4. Odbudowano archiwa z programami Zapałki i MultiLine Components Liblary - są obecnie nieco mniejsze i nie powodują już komunikatu o błędzie.


Modyfikacja wyglądu i działania działu Porady
sobota, 30 września 2006

Dział Porady był ostatnim, który został zmodyfikowany i ujednolicony w celu uporządkowania znajdujących się tam treści. Teraz - podobnie jak w pozostałych działach - zawartość podzielona została tematycznie. Poprzednio wszystkie porady były wyświetlane naraz, co powodowało bałagan. Przy okazji doszła także możliwość komentowania porad na miniForum oraz ich oceniania. Mam nadzieję, że wszystko będzie działać bezbłędnie.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw