ARCHIWUM NOWOŚCI

Kontynuacja "Zdradliwej Bestii"
środa, 11 października 2006

Pojawiła się druga część opowiadania Zdradliwa Bestia - Zdradliwa Bestia II. Zapraszam do czytania osoby, którym do gustu przypadła część pierwsza.


Reklama
reklama

cyber_Folks - Zniżka na wybrane hostingi 10% dla Ciebie

Nowe zdjęcia
sobota, 14 października 2006

Na stronie pojawiło się kilkadziesiąt nowych zdjęć zarówno kolejowych (ponownie wyprawa na stację Opole-Groszowice) oraz zwierząt z opolskiego ZOO (choć warunki fotografowania były bardzo trudne). Zapraszam do oglądania najnowszych zdjęć w galerii!


Konkurs z falstartem
sobota, 21 października 2006

Przypadkowo na stronie pojawiła się informacja o nowym konkursie - "Mistrz Ortografii" - znacznie wcześniej, niż było to planowane. Niemniej, konkurs jest jak najbardziej aktualny. Jedynym mankamentem jest fakt, że dokładne dane o głównej nagrodzie zostaną opublikowane dopiero później (jak owa nagroda dojdzie na miejsce.)
Zadaniem uczestnika konkursu jest odnalezienie na stronach serwisu jak największej ilości błędów ortograficznych. Zakończenie nastąpi wraz z końcem 2006 roku. Zapraszam do brania udziału, będzie warto! Więcej informacji na stronie konkursowej.


Nowe, ładniejsze utajnianie
środa, 25 października 2006

Na stronie pojawiła się nowa wersja programu Top Secret Media w wersji beta. Program ten, który służy do ukrywania informacji w plikach graficznych oraz dźwiękowych, został wzbogacony o tryb kreatora, dzięki któremu dużo prościej można ukrywać i odczytywać informacje przez niezaawansowanych użytkowników.


Jesienna podróż we mgle
niedziela, 29 października 2006

Na stronie pojawiło się nowe opowiadanie pt. Autostopowiczka bazujące na pewnym nagraniu video dostępnym w internecie przeniesione w realia polskiej drogi krajowej 256. Zachęcam do czytania szczególnie jeżdżących podczas mgieł.


Graficzne modyfikacje
poniedziałek, 6 listopada 2006

Bardzo wiele osób narzekało na to, iż strona jest pstrokata. Co prawda obecne modyfikacje nie są jakimiś poważnymi, a raczej to tylko łatanie dziury. Ale myślę, że nowy wygląd pełen łagodnych przejść tonalnych i z ujednoliconym kolorem nieco bardziej przypadnie do gustu.


Nowy sposób subskrypcji
piątek, 10 listopada 2006

Na stronie zaczęto wdrażać nowy sposób subskrybowania za pośrednictwem kanałów RSS (a ściślej standardu Atom). Na początek dostępna jest jedynie subskrypcja nowości, jednak docelowo oddzielną subskrypcją objęte będzie większość podstron. Więcej w nowo otwartym Centrum RSS.


Zmiana standardu kodowania znaków
sobota, 11 listopada 2006

Strona do tej pory ze względów głównie wygody zarządzania nią była zapisana w standardzie kodowania windows-1250 - niepopularnym za granicą oraz w innych systemach operacyjnych. Nadszedł wreszcie czas zmian na nowoczesny standard, jakim jest UTF-8 bazujący na zestawie znaków UNICODE. Teraz wszystkie strony zapisane są w tym właśnie standardzie, dzięki czemu nie powinno być problemów z wyświetlaniem strony i kodowaniem polskich znaków. Choć bardzo nieznacznie wzrosła przez to objętość stron (nie więcej, jak 2%), to zmiana ta przyczyni się do szybszego ich generowania na serwerze.
Gdyby ktoś zauważył problemy z wyświetlaniem polskich (oraz specjalnych) znaków - proszę pisać na miniForum w dziale do zgłaszania błędów na stronie.
Spostrzegawcze osoby z pewnością zauważyły też kolejne zmiany w wyglądzie strony - obecnie linki będą niepodkreślone i wyświetlane w kolorze niebieskim (nie jak dotąd, zielonym).


Kolejne kanały RSS dostępne
wtorek, 14 listopada 2006

Na stronie dostępne są kolejne kanały RSS - tym razem związane z miniForum. Możliwe jest subskrybowanie najnowszych wątków, najnowszych wypowiedzi i to zarówno w całym miniForum, jak i w konkretnym dziale bądź wątku. Więcej szczegółów w Centrum RSS.


Zmiany wyglądu
środa, 15 listopada 2006

Na stronie zachodzą kolejne zmiany w wyglądzie. Obecnie tło jest bardziej neutralne. Wiele osób narzekało, że na ich monitorze tło jest zbyt rażące i gryzie się z literami. Obecnie zostało to zmienione i mam nadzieję, że na lepsze.

Przy okazji zmieniono wygląd miniForum oraz dodano tam tak nienawidzone, lecz zapewniające utrzymanie strony - reklamy. Są one teraz dodatkowo wyświetlane jako drugi post na każdej stronie. Mam nadzieję, że nie utrudni to w korzystaniu z miniForum, a czasami nawet pomoże.


Ścigamy plagiatorów
niedziela, 19 listopada 2006

Rozpoczęła się dziś akcja odnajdywania serwisów, które bez zgody zamieściły tekst Etykiety dostępnej na miniForum a opracowanej pierwotnie dla Forum IDG. Obecnie 17 serwisów dostało powiadomienia, że naruszają prawa autorskie i zostało wezwanych do umieszczenia w podpisie autora tekstu lub usunięcie go ze swoich stron.
Szczegółowy przebieg akcji dostępny na stronach IDG.


Konkurs "Mistrz Ortografii" trwa - nagroda czeka!
niedziela, 26 listopada 2006

W dalszym ciągu trwa konkurs Mistrz Ortografii w którym główną nagrodą jest bezprzewodowa mysz komputerowa oraz kupon na półroczną reklamę w serwisie. Zapraszam do brania udziału - wciąż jest szansa wygrać! Na podanej stronie znajduje się już zdjęcie nagrody.


Jak wylosować liczbę?
niedziela, 17 grudnia 2006

Na stronach pojawił się nowy dokument opisujący Generatory liczb losowych. Dzięki niemu można dowiedzieć się, w jaki sposób matematyczne urządzenia elektroniczne potrafią "losować" liczbę. Zapraszam do lektury!


Śledzenie nowości via RSS teraz w Downloadzie
poniedziałek, 18 grudnia 2006

Pojawiła się możliwość śledzenia zmian i nowości w najpopularniejszym z działów - Download - za pomocą subskrypcji RSS. Od teraz w prosty i szybki sposób będzie można na bieżąco monitorować zmiany i nowości wśród rzeczy do pobrania ze strony. Wystarczy wpisać w czytniku kanałów adres https://www.dzyszla.pl/rss/download.xml. Mam nadzieję, że wprowadzenie tej subskrypcji bardzo ucieszy wielu stałych bywalców.


Biały jak zima, lecz ciepły...
wtorek, 19 grudnia 2006

W serwisie pojawił się nowy wiersz pt. Troche ciepla; biały, jak biało powinno być teraz na zewnątrz, lecz ciepły, jak płomień kominka w zimowy wieczór. Mam nadzieję, że tym ciepłem uda się podzielić przed nadchodzącymi Świętami.


Wesołych Świąt i nowego, 2007 roku!
czwartek, 21 grudnia 2006

To nie ważne, że brak śniegu,
To nie ważne, że wciąż w biegu.
Bo świątecznie i wesoło
Tylko z najbliższymi wkoło!

Przeto życzę, co jest ważne:
Zdrowia, ciepła i przyjaźni
Tak o Wigilijnym zmroku
Jak i w całym nowym roku!

W związku z świątecznym okresem, działalność strony zostaje wstrzymana do dnia 2 stycznia. W tym czasie m.in. nie będą udzielane odpowiedzi na pytania w formularzu kontaktowym. Także nie będą zwracane informacje o przyjęciach zgłoszeń do konkursu Mistrz Ortografii niemniej można je słać do końca roku! Wszystkie zgłoszenia zostaną rozpatrzone, a od wstępnych wyników, które zostaną opublikowane w drugim tygodniu stycznia, będzie przysługiwać czas 10 dni na odwołanie się (szczegóły zostaną podane na stronie konkursowej). W przypadku braku odwołań od decyzji - nagrody zostaną przyznane po upływie tego czasu.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw