ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowe opowiadanie
sobota, 22 stycznia 2005

Witam po dłuższej przerwie. Tym razem czasu także mało, więc krótko: Jest nowe opowiadanie w dziale Opowiadanie i wiersze: Opowiadania kolejowe.
I druga sprawa - w najbliższym czasie będę chciał dodać 3 moje projekty z zakresu elektroniki cyfrowej. Ale przygotowanie tego do publikacji będzie wymagać czasu, więc cierpliwości!


Reklama
reklama

Nowe projekty z zakresu elektroniki cyfrowej
wtorek, 25 stycznia 2005

Jak obiecałem, pojawiły się 3 nowe projekty: Symulator obecności w domu, Sterownik suszarki oraz Sterownik drogowej sygnalizacji świetlnej. Każdy z projektów składa się z pliku DOC (po 20-40 stron) z dokładnym opisem, zasadą działania, obliczeniami, teorią i wynikami, schematami i płytkami oraz schematami w formacie EWB i Eagle oraz płytkami w formacie Eagle. Myślę, że wielu może się to przydać, ale zastrzegam, że są to oddane projekty z Układów Logicznych Politechniki Opolskiej. Te projekty kosztowały dużo pracy i byłoby mi miło, jeśli ktoś skorzysta - aby to mi wynagrodzić ;)
Z innych zmian, to poprawiono Statystyki serwisu oraz informacje o modyfikacjach podstron.


Statystyki w dziale Opowiadania i wiersze
środa, 26 stycznia 2005

Ostatnio aktualizacja za aktualizacją :) Tym razem w Opowiadaniach i wierszach dostępne są statystyki ilości czytań danego tekstu.
Jest też nowa sonda oraz nowy system banerów - myślę, że nie będzie już teraz problemów z banerami, nie będą one także tak często nękać, a wkrótce na nowo ruszy możliwość wykupienia miejsca reklamowego.

I to dla was, żebyście tu przychodzili proszę :)
S-ś


Modyfikacje techniczne
sobota, 29 stycznia 2005

Rozpoczął się wielki proces modyfikacji technicznych na stronie. Wszystkie statystyki będą przenoszone do baz danych. Zapewni to lepszą stabilność i większą szybkość działania strony. Już od teraz na bazie danych oparta jest liczba gości i odsłon strony oraz liczba osób on-line. Jeśli ktoś zauważy jakieś błędy w działaniu tych elementów - będą wdzięczny za informacje.


Lepsze statystyki
niedziela, 30 stycznia 2005

Obecnie już wszystkie statystyki odwiedzin strony są oparte o bazy danych, a nie jak dotychczas o pliki. W związku z tym konieczne było zresetowanie statystyk dotyczących ostatniego miesiąca. Pozostały niezmienione liczby wizyt i odsłon. Także do statystyk wg miesiąca dodano obecnie liczbą wizyt! Mam nadzieję, że wszystko dzięki temu będzie pracować szybciej i stabilniej.


Powraca reklama!
środa, 9 lutego 2005

Na stronę powraca możliwość wykupienia miejsca reklamowego. Ceny nie uległy zmianie. Zmieniony za to został system statystyk i zarządzania banerami. Więcej informacji znajduje się na stronie Reklama. Wszelkie pytania, uwagi, sugestie i słowa krytyki mile widziane ;). Możesz korzystać albo z formularza kontaktowego lub pisząc bezpośrednio na stronie na miniForum.


Nowości w statystykach
czwartek, 10 lutego 2005

Statystyki zostały rozszerzone o pozycję "Referenci - top 50", na której to liście będą prezentowane adresy stron, z których nastąpiło najwięcej wejść w ciągu ostatnich 31 dni na moją stronę. Myślę, że będzie to także bardzo zasłużona nagroda za promowanie mojej strony.


Kolejna rewolucja miniForum
poniedziałek, 14 lutego 2005

Z racji przeniesienia forum na bazę MySQL (to był ostatni element) jego możliwości nieco się zmieniły. Teraz można dodawać własne wątki! Wkrótce dojdą kolejne możliwości, jak edycja wypowiedzi czy wyszukiwanie. Zapraszam do korzystania!


Błędy, błędziki...
czwartek, 3 marca 2005

Ostatnio na stronie pojawiały się różne błędy. Na bieżąco były one eliminowane. Związane jest to z dalszymi pracami nad optymalizacją strony a także na przenoszeniu znacznej jej części do baz danych. Mam nadzieją, że błędów będzie jak najmniej.
Od pewnego czasu docierają do mnie informacje o kłopotach z downloadem. Naprawdę nie wiem, w czym tkwi problem, bo u mnie wszystko działa ok. Przypominam jedynie, że linki w dziale Download prowadzą jedynie do okienka, które dopiero zainicjalizuje pobieranie i poda także docelowy link (gdyby nie nastąpiło automatycznie rozpoczęcie pobierania).


Nowe kody źródłowe i ocenianie tekstów
piątek, 4 marca 2005

Dziś dodano kilka kodów źródłowych zarówno z zakresu C/C++ jak i Javy. Wszystko wzbogacone opisami algorytmów lub krótkimi kursami. Oczywiście to wszystko do ściągnięcia z działu Download. Mam nadzieję, że przydadzą się te pliki dla każdego, kto zaczyna przygodę w w/w językach programowania.
I jeszcze jedna nowość - możliwość oceniania tekstów z działu Moje opowiadania i wiersze!


Oceniaj pliki do pobrania!
niedziela, 6 marca 2005

I znów kolejna aktualizacja :D Tym razem przebudowany został nieco dział Download. Przede wszystkim dodano możliwość oceny plików. Kliknięcie na plik przenosi do strony tymczasowej z dokładnymi danymi dotyczącymi pliki. Strona ta umożliwia także ocenę pliku oraz zawiera szybki link do miniForum, gdzie można skomentować plik. Dopiero Kliknięcie na tej stronie linku powoduje wyświetlenie nowej strony, z której to automatycznie nastąpi pobranie pliku. Myślę, że ten mechanizm będzie wygodny.


Nowa funkcjonalność Galerii
czwartek, 10 marca 2005

Przeniesione na bazy danych i przebudowane zostały Galerie! Od teraz można nie tylko w łatwy sposób podejrzeć szczegóły zdjęcia czy sortować je wg różnych kryteriów, ale także oceniać każde ze zdjęć. Zapraszam! (Mam nadzieję jak zwykle, że wszystko będzie poprawnie działał).


Poważny błąd w Galeriach
poniedziałek, 14 marca 2005

Przez piątek i sobotę do godziny 18:00 był problem z dostępem do Galerii. Związane to było z nową funkcjonalnością. Strona - przy próbie wejścia na spis galerii - zapętlała się na komunikacie "trwa ładowanie". Przepraszam wszystkich za utrudnienia. Jednocześnie proszę, aby informować o wszystkich błędach na miniForum w dziale Błędy na stronie. Dzięki temu wszystko uda się szybko i sprawnie usunąć. Nie musisz być zarejestrowany, aby poinformować tam o błędzie. A za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczny. Zapraszam!


Dekoder Elektryka On-Line!!!
czwartek, 17 marca 2005

Dziś absolutna nowość na stronie - Dekoder Elektryka w wersji On-Line!!! Jest to zubożona wersja programu Dekoder Elektryka, ale nie wymagająca jakiejkolwiek instalacji oprogramowania - dostępne wprost na stronie. W sam raz do szybkiego sprawdzenia parametrów, gdy brak pod ręką "Dekodera Elektryka".
Drugą zmianą jest to, że wszystkie linki do działu Download zamieszczone w dziale Moje programy i teksty prowadzą teraz prosto do strony z pobraniem danego programu a nie do spisu całej zawartości działu Download.


Idą Święta :)
czwartek, 24 marca 2005

Z okazji nadchodzących Świąt życzę wszystkim:
Udanych i radosnych Świąt
Wszystkie smutki precz niech idą w kąt!
Kurczątka takiego bardzo żółciutkiego,
Zajączka nie mniej bogatego.
A poniedziałku nie życzę mokrego,
Bo padać będzie - no ale co z tego!?
Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze
Święta! Święta! Czas wypocząć wreszcie!


Marzec miesiącem rekordów!
czwartek, 31 marca 2005

W marcu padło kilka rekordów na tej stronie! Przede wszystkim ustanowiono nowy rekord liczby użytkowników jednocześnie przeglądających stronę - w Dniu Kobiet, dnia 8 marca, o godzinie 12:35 w tym samym czasie stronę odwiedzało 54 osoby! Drugi rekord dotyczy liczby odwiedzin oraz odsłon strony. O ile ta druga dana może rosnąć ze względu budowy strony (w marcu przekroczono 13000 odsłon!) to liczba wizyt jest miarodajnym licznikiem popularności - a ta w miesiącu marcu przekroczyła 4000 odwiedzających!. Ustanowiony został jeszcze jeden rekord - w Poniedziałek Wielkanocny zanotowano największą dobową liczbą odsłon w liczbie 1638! Wynik ten stanowi aż 600% zwykłego ruchu!!! Czyżby Wielkanocny Poniedziałek był aż tak nudnym?!

Upust dla stałych klientów
Wprowadzono nową zniżkę dla stałych klientów, którzy reklamują się na tej stronie. Każdy, kto posiada aktywne konto reklamodawcy (najpóźniej 3 miesiące od zakończenia ostatniej kampanii) może skorzystać z 20% zniżki przy zamawianiu nowej reklamy! Zachęcam do reklamowania się!


Papież Jan Paweł II nie żyje!
sobota, 2 kwietnia 2005

Papież Jan Paweł II nie żyje!
Odszedł Wielki Człowiek! ;(
††††††††††††††††††††††††††

Requiem aeternam dona ei Domine et lux perpetua luceat ei. Requiesca in pace. Amen.


Nowe formy reklamy
niedziela, 10 kwietnia 2005

Na wstępie przepraszam, za utrzymanie barw żałobnych dłużej, niż przewidywałem - niestety nie mogłem tego zmodyfikować wcześniej.
Na stronie bardzo dużo nowości, a więc do dzieła:

  1. Nowe formy reklamy! Myślę, że powinno to uprościć podjęcie decyzji co do strategii reklamy. W szczególności polecam reklamy na czas określony!
  2. Kilka modyfikacji technicznych mających na celu przyspieszenie ładowania się stron - na stronach z komunikatami oraz stronach błędów kolejne strony ładowane są w tle (o ile nie zablokowano odpowiedniej opcji w przeglądarce), co przyspieszy ich wyświetlanie.
  3. Kolejna modyfikacja techniczna dotyczy zliczania statystyk - strony powinny ładować się jeszcze szybciej!
  4. Zmieniona polityka blokowania głosowania w ankietach - teraz po oddaniu głosu będą wyświetlane wyniki przez cały czas poruszania się po stronie, nie tylko w ciągu 10 min. jak było to do tej pory.
  5. Troszkę modyfikacji na stronie Dekoder Elektryka On-Line.
Nie wiem, czy jeszcze o czymś nie zapomniałem. Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany nie wywołają poważnych błędów w działaniu strony.


Nowa "potęga klawisza [Shift]"
poniedziałek, 11 kwietnia 2005

Zmodyfikowany został nieznacznie dział Porady, a w szczególności część dotycząca klawisza [Shift].
Wczoraj w godzinach wieczornych można było zauważyć błędy w działaniu strony - było to spowodowane dokonywaniem dość ważnych modyfikacji na stronie. Za utrudnienia przepraszam!


Nowa opcja na miniForum (nieaktualne!)
poniedziałek, 11 kwietnia 2005

Na miniForum została dodana opcja powiadamiania o nowych postach dla zarejestrowanych użytkowników!

Kolejne nowości na miniForum (nieaktualne!)
czwartek, 14 kwietnia 2005

Na miniForum wprowadzono opcję autologowania. Opcja jest na razie w fazie eksperymentalnej. Pamiętaj, że korzystanie z autologowania powoduje przetrzymywanie na komputerze lokalnym w postaci niezaszyfrowanej loginu i hasła do konta na miniForum!

Oznaczenie wątków, jako przeczytanych (nieaktualne!)
wtorek, 19 kwietnia 2005

Na miniForum dla zarejestrowanych użytkowników oznaczane są wątki nieprzeczytane (zawierające nowe wypowiedzi). Chwilowo opcja ta nie działa jeszcze w pełni sprawnie, ale myślę, że wkrótce będzie wszystko ok. W związku z licznymi modyfikacjami może się zdarzyć, że miniForum nie będzie poprawnie pracować! Bardzo proszę o informowanie mnie o wszelkich pojawiających się komunikatach o błędach! To pozwoli szybko je naprawiać.

Odświeżone Statystyki
czwartek, 28 kwietnia 2005

Uaktualniono stronę Statystyk dodając nowe opcje - pełna rejestracja nie tylko odsłon, ale i odwiedzin. Przez miesiąc większość ze statystyk wizyt będzie się dopiero tworzyć, aby powstały pełne statystyki, więc nie ma co patrzeć na średnie wizyt, ani na wyniki sprzed dzisiejszego dnia.


Nowe firmy GetPaid (nieaktualne!)
piątek, 6 maja 2005

Na polskim rynku GetPaid pojawiła się dwie nowe firmy - zapraszam do zapoznania się z ich opisem w dziale Zarabianie w internecie!

KONKURS!!!
sobota, 7 maja 2005

Na stronie pojawił się nowy, mam nadzieję stały, dział Konkurs. Będą w nim przedstawiane informacje o bieżących i zakończonych konkursach dotyczących tej strony. Już teraz pierwszy konkurs, w którym możesz wygrać darmową promocję na stronach serwisu! Konkurs nie jest łatwy, więc warto poświęcić trochę uwagi. Zapraszam do brania udziału oraz wyrażania swoich opinii!


Cenne nagrody do wygrania!
poniedziałek, 16 maja 2005

Z racji, że zainteresowanie konkursem jest bardzo małe, postanowiłem podnieść wartość nagród. Teraz pierwszą nagrodą jest książka wyd. Mikom "ćwiczenia z Adobe Acrobat". Więcej informacji na stronie konkursu - zapraszam do brania udziału. GRAJ I WYGRAJ! NICZYM NIE RYZYKUJESZ!!!


Nowe teksty
sobota, 21 maja 2005

Nowy dokument - Projekt systemu transmisji danych. Jest to projekt sieci pomiędzy 3 hostami i 29 terminalami w 5 lokalizacjach. Wykaz sprzętu i okablowania. Więcej informacji pod podanym linkiem.


Z DOC na PDF
sobota, 21 maja 2005

Obecnie teksty z działu Download zostały zmienione z formatu DOC na PDF. Dzięki temu będzie można łatwo otworzyć dokument w przeglądarce (pod warunkiem zainstalowania Adobe Acrobat Reader), a same dokumenty nie będą wymagać posiadania płatnego programu MS Word - wystarczy darmowa przeglądarka Acrobat Reader!
Kilka z pozycji ma teraz dwie wersje - sam opis w pliku PDF do szybkiego przeglądnięcia, oraz archiwum z dodatkowymi plikami dołączonymi do tekstu.


Zamknięcie Prognozy pogody
piątek, 27 maja 2005

Z dniem dzisiejszym podstrona prognozy pogody przechodzi w stan zamknięcia. Wszystkie mapy pogodowe dostępne dotychczas na tej stronie nie będą Już widoczne.
Stało się tak z powodu przebudowy strony IMGW. Do tej pory strona pełniła funkcję zbierającą wszystkie mapy pogodowe opracowywane przez IMGW, często mocno ukryte lub nawet niedostępne na stronie Instytutu. Obecnie, po przebudowie, wszystkie mapy pogodowe są prezentowane w bardzo przejrzysty sposób na stronach Instytutu. Dlatego też nie było sensu dłużej dublować ich strony.
Wszystkich zainteresowanych prognozą pogody oraz bardzo ciekawymi mapami meteo zapraszam na stronę Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Nowy dział w Galerii
czwartek, 2 czerwca 2005

W Galerii jest nowy dział - Napisali o mnie a w nim skany artykułów, w których było coś o mnie :) Mam nadzieję, że w przyszłości dział ten się jeszcze rozrośnie.


Nowa formuła oceniania firm w dziale Zarabiania (nieaktualne!)
piątek, 10 czerwca 2005

Po raz kolejny został ulepszony system oceniania firm w dziale Zarabianie w internecie. Poza tym zaktualizowano statystyki wszystkich firm.

W3C OK
niedziela, 12 czerwca 2005

Dziś strona przeszła dość gruntowne modyfikacje techniczne celem zapewnienia zgodności ze standardami wytyczonymi przez konsorcjum W3C w kwestii HTML 4.01. Dołożyłem wszelkich starań, aby wszystkie strony były zgodne ze standardem. Niestety, mogło się zdarzyć, że podczas modyfikacji nastąpił błąd i jakaś część może być wyświetlana nieprawidłowo :( O wszelkich błędach proszę informować przez miniForum.


Nowe teksty i nowe informacje w dziale Zarabiania
poniedziałek, 13 czerwca 2005

Dziś dwie aktualizacje:

  1. Dodano nowy tekst dotyczący Zarządzania przedsięwzięciem programistycznym w ujęciu inżynierii oprogramowania. Tekst w formacie PDF oczywiście także do pobrania.
  2. Dodano nową rubrykę do tabeli z zestawieniem firm na stronie Zarabianie w internecie - możliwy do uzyskania zarobek z danej firmy w ciągu miesiąca. Mam nadzieję, że będzie to bardziej interesujący wyznacznik.(nieaktualne)

Strona przeszła Już w zdecydowanej większości modyfikacje pod kątem zgodności ze standardami konsorcjum W3C w zakresie HTML 4.01. Dzięki temu strona powinna być wyświetlana poprawniej na większości przeglądarkach, które stosują się do tych standardów.
W najbliższym czasie planowane jest przeniesienie strony na standard XHTML, lecz proces ten może zająć bardzo dużo czasu. Przy okazji w planach jest zmiana wyglądu strony z obecnego Już dość archaicznego, nie zmienianego w znaczący sposób od czasu powstania strony.


Newsy po nowemu
środa, 15 czerwca 2005

Zmieniono prezentację informacji o nowościach na stronie. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu :)


Uproszczone adresy do Dekodera
piątek, 17 czerwca 2005

Zmieniono adresy docelowe prowadzące do stron programu Dekoder Elektryka oraz Dekoder Elektryka On-Line. Stare adresy zostały zastąpione:
Strona programu: https://www.dekoder.dzyszla.pl
Wyniki ankiety: https://www.dekoder.dzyszla.pl/ankieta.php
Wersja on-line: https://www.dekoder.dzyszla.pl/online.php


Nowy wiersz
poniedziałek, 20 czerwca 2005

Na stronie pojawił się nowy wiersz pt. Gdy nadejdzie czas. Mam nadzieję, że przypadnie on przynajmniej kilku osobom do gustu. Wierszyk smutny. Być może w najbliższym czasie jeszcze jeden opublikuję. Jest też pomysł na nowe opowiadanie kolejowe - tylko spisać.


Drobne zmiany wyglądu miniForum (nieaktualne!)
czwartek, 23 czerwca 2005

Na miniForum dokonano niewielkich zmian w wyglądzie i prezentacji postów. Zachęcam wszystkich zarejestrowanych do uzupełniania swoich profili i składania propozycji, co jeszcze można dodać i unowocześnić.
Przy okazji chciałem poinformować, że w polskim Internecie powstał pierwszy tego typu konkurs - konkurs pozycjonerski, którego zadaniem jest wypromować swoją stronę pod hasłem MSNBETTER THANGOOGLE w wyszukiwarce Google. Także biorę udział w tym konkursie, a strona znajduje się pod adresem http://msnbetter-thangoogle.dzyszla.pl/. Wszystkie bliższe informacje także na tamtej stronie. Dodatkowo przez cały czas trwania konkursu na stronie codziennie będzie prezentowany inny dowcip ;)

Nowe zdjęcia i tekst
wtorek, 28 czerwca 2005

W Galerii pojawiło się kilka nowych zdjęć z Pyskowic oraz znajdującego się tam skansenu kolejowego.
Poza tym nowy tekst w wierszach. Niedługo kolejne teksty.


Zdjęcia stacji Myszków Główny
czwartek, 7 lipca 2005

Dziś dodano szereg zdjęć ze stacji Myszków Główny - miejscowości, w której dochodzi do czynu samobójstwa przedstawionego w opowiadaniu "Na kogo wypadnie, na tego bęc..." a jednocześnie będącej tematem ostatniego, zakończonego Już konkursu .


Nowe opowiadanko
poniedziałek, 18 lipca 2005

Na stronie pojawiło się nowe, bardzo króciutkie ale o szczególnym charakterze opowiadanko, które raczej można zaliczyć do pojedynczego epizodu-wyznania. Nosi ono tytuł Przyjemność nie dla dorosłych i powstało specjalnie dla pewnej osoby w charakterze podziękowania za poświęcany mi czas oraz pomoc. Zapraszam do czytania!


Odpaskudzacz PRO
piątek, 22 lipca 2005

Dziś na stronie pojawił się nowy program, którego zadaniem jest odpaskudzanie tekstów, a więc doprowadzanie ich do czytelnej postaci po tym, jak zostały w nich umyślnie użyte wielkie i małe litery niezgodnie z zasadami, lub dodane zbędne znaki diakrytyczne. Program Odpaskudzacz PRO potrafi pracować także w drugim kierunku, czyli "zapaskudzać" tekst. Polecam wszystkim, którzy mają do czynienia z takimi tekstami! Przykłady znajdują się pod podanym linkiem.


Nowa wersja Odpaskudzacza
środa, 27 lipca 2005

Program Odpaskudzacz PRO jest dostępny w wersji oznaczonej numerem 1.0.2.20 beta. Z nowości, to dodanie pomocy do programu, zmiana interfejsu, usunięcie kilku usterek oraz Więcej obsługiwanych znaków ze standardu Windows: środkowoeuropejski (1250). Więcej informacji pod podanym linkiem.


LED - Linijka świetlna teraz też w 2k/XP
sobota, 30 lipca 2005

Zmodyfikowano program LED - linijka świetlna. Dotychczas program działał wyłącznie w systemach Windows 9x. Najnowsza wersja - 4.0 działa także w systemach Windows 2000/XP. Ze strony można ściągnąć najnowszą wersję programu oraz kody źródłowe tejże wersji.


Zdradliwa bestia
wtorek, 2 sierpnia 2005

Na stronie pojawiło się nowe opowiadanko kolejowe pt. "Zdradliwa Bestia". Jak do tej pory to opowiadanko jest najdłuższym, tak więc myślę, że uda się miło zająć troszkę Więcej czasu w wakacyjny wieczór.


Nowe opowiadanko
czwartek, 18 sierpnia 2005

Na stronie kolejne króciutkie opowiadanko pt. Szara coroczność traktujące o pewnym urodzinowym dniu. Dla tych wszystkich, których nie cieszą nawet najpospolitsze życzenia od najmniej lubianych osób.


Gdzie te zmiany?
wtorek, 13 września 2005

Przed wakacjami były zapowiadane wielkie zmiany wyglądu strony. Niestety rzeczywistość, jak zwykle, zweryfikowała te ambitne plany. W konsekwencji minęły wakacje, a zmian jak nie było, tak nie ma.
Przyczyną tego stanu rzeczy był przede wszystkim brak czasu na tak poważną ingerencję. Poza tym przedłożona została funkcjonalność i poprawność działania strony nad jej wygląd. Dlatego też obecnie strona dysponuje stosunkowo funkcjonalnym miniForum, poprawiono systemy statystyk we wszystkich działach oraz zastosowano szereg drobniejszych usprawnień, jak choćby lepsze okienka przy przeglądaniu galerii, czy screenshooty programów, które można pobrać z działu Download.
Jaka będzie przyszłość Czas pokaże, lecz chyba jeszcze potrwa, zanim wreszcie strona doczeka się odnowy wizualnej. Obecnie znów wyjeżdżam tam, gdzie nie będzie nawet komputera, o internecie nie wspominając. To wszystko oraz szereg pilniejszych spraw niestety wpływają na obecną sytuację. A z racji, że dostęp do wszystkich elementów strony jest darmowy, zaś samo utrzymanie strony kosztuje - nie stać mnie po prostu na zlecenie komuś wykonania layoutu. :(


Ponownie rusza konkurs!
niedziela, 9 października 2005

Po wakacyjnej przerwie startuje ponownie konkurs serwisu. Tym razem zadaniem jest odnalezienie na stronach serwisu ukrytych znaczków konkursowych, których kliknięcie spowoduje wyświetlenie specjalnego kodu. Dla osób, które zbiorą największą ilość kodów przewidziano nagrody. Wszelkie szczegóły znajdują się w dziale Konkurs.

Usunięcie zdjęć z galerii Zdjęcia studentów informatyki PO (r.I: 2003)
Z dniem dzisiejszym galeria ta, dostępna do tej pory po podaniu hasła, przestała istnieć.


Ukryj swoje informacje!
piątek, 28 października 2005

Na stronie pojawił się najnowszy program - Top Secret Media - realizujący założenia steganografii. Program ukrywa dowolny plik w plikach graficznych lub dźwiękowych poprzez taką ich modyfikacją, aby nie była ona zauważalna podczas oglądania pliku maskującego.


Nowoczesne metody kryptograficzne
wtorek, 15 listopada 2005

Pojawił się nowy dokument w formacie PDF opisujący skrótowo stosowane dziś w kryptografii metody: szyfrowanie symetryczne i asymetryczne, oraz wykorzystanie fizyki kwantowej do realizacji zasad kryptografii.


Urządzenia drukujące
środa, 30 listopada 2005

Na stronie pojawił się nowy tekst opisujący urządzenia drukujące - od standardowych spotykanych w domach drukarek po nowoczesne drukarki szybkiego kształtowania przyrostowego zdolne tworzyć trójwymiarowe bryły.


Konkurs "Poszukiwacze skarbów" zakończony!
czwartek, 1 grudnia 2005

Zakończył się konkurs Poszukiwacze Skarbów. Zostało wyłonionych 3 zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody. Już wkrótce nastąpi kontakt z najbardziej wytrwałymi poszukiwaczami w celu omówienia sposobu przekazania nagród. Gratulujemy!


Bledy z polskimi znakami (nieaktualne!)
czwartek, 1 grudnia 2005

W zwiazku ze zmiana systemu baz danych oraz systemu zarzadzania nimi na stronie pojawily sie problemy z wyswietlaniem polskich znakow (nie wyswietlaja sie poprawnie). Niestety zmiany te nie byly zalezne ode mnie. Problem zostanie rozwiazany tak szybko, jak to bedzie mozliwe. Za utrudnienia z tym zwiazane przepraszam!

Humor po nowemu (nieaktualne!)
wtorek, 13 grudnia 2005

Z chwilą obecną dział "Humor" na stronie przestaje istnieć. Stało się tak ze względu na jego znikomą wartość merytoryczną oraz brak czasu na aktualizacje.
Ale jego rolę przejmuje nowopowstały dział na miniForum - Wielka Baza Humoru, w której każdy będzie mógł podzielić się swoją zabawną opowiastką lub dowcipem. Dzięki temu, mam nadzieję, dział będzie się ciągle rozwijał i z biegiem czasu powstanie całkiem duża baza dowcipów, która prześcignie Wielką Księgę Humoru. Zapraszam wszystkich do podzielenia się znanymi dowcipami i pomoc w rozwoju tego działu miniForum!

Wesołych Świąt!
środa, 21 grudnia 2005

Niech zapach choinki zielonej się niesie,
Niech Mikołaj mnóstwo prezentów przyniesie,
I brzuszka pełnego pierników świątecznych!
Życze Wam wszystkim tych Świąt bajecznych!

Niech smutki w noworocznym zginą szampanie,
I Sylwestrowej Nocy niezapomnianej!
A w Nowym Roku, by wszystkie Wasze plany,
Marzenia, pragnienia się pospełniały
I szczęście, i zdrowie by dopisywało,
Bo tego w życiu wszak nigdy nie za mało!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw