ARCHIWUM NOWOŚCI

Papież Jan Paweł II nie żyje!
sobota, 2 kwietnia 2005

Papież Jan Paweł II nie żyje!
Odszedł Wielki Człowiek! ;(
††††††††††††††††††††††††††

Requiem aeternam dona ei Domine et lux perpetua luceat ei. Requiesca in pace. Amen.


Reklama
reklama

Nowe formy reklamy
niedziela, 10 kwietnia 2005

Na wstępie przepraszam, za utrzymanie barw żałobnych dłużej, niż przewidywałem - niestety nie mogłem tego zmodyfikować wcześniej.
Na stronie bardzo dużo nowości, a więc do dzieła:

  1. Nowe formy reklamy! Myślę, że powinno to uprościć podjęcie decyzji co do strategii reklamy. W szczególności polecam reklamy na czas określony!
  2. Kilka modyfikacji technicznych mających na celu przyspieszenie ładowania się stron - na stronach z komunikatami oraz stronach błędów kolejne strony ładowane są w tle (o ile nie zablokowano odpowiedniej opcji w przeglądarce), co przyspieszy ich wyświetlanie.
  3. Kolejna modyfikacja techniczna dotyczy zliczania statystyk - strony powinny ładować się jeszcze szybciej!
  4. Zmieniona polityka blokowania głosowania w ankietach - teraz po oddaniu głosu będą wyświetlane wyniki przez cały czas poruszania się po stronie, nie tylko w ciągu 10 min. jak było to do tej pory.
  5. Troszkę modyfikacji na stronie Dekoder Elektryka On-Line.
Nie wiem, czy jeszcze o czymś nie zapomniałem. Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany nie wywołają poważnych błędów w działaniu strony.


Nowa "potęga klawisza [Shift]"
poniedziałek, 11 kwietnia 2005

Zmodyfikowany został nieznacznie dział Porady, a w szczególności część dotycząca klawisza [Shift].
Wczoraj w godzinach wieczornych można było zauważyć błędy w działaniu strony - było to spowodowane dokonywaniem dość ważnych modyfikacji na stronie. Za utrudnienia przepraszam!


Nowa opcja na miniForum (nieaktualne!)
poniedziałek, 11 kwietnia 2005

Na miniForum została dodana opcja powiadamiania o nowych postach dla zarejestrowanych użytkowników!

Kolejne nowości na miniForum (nieaktualne!)
czwartek, 14 kwietnia 2005

Na miniForum wprowadzono opcję autologowania. Opcja jest na razie w fazie eksperymentalnej. Pamiętaj, że korzystanie z autologowania powoduje przetrzymywanie na komputerze lokalnym w postaci niezaszyfrowanej loginu i hasła do konta na miniForum!

Oznaczenie wątków, jako przeczytanych (nieaktualne!)
wtorek, 19 kwietnia 2005

Na miniForum dla zarejestrowanych użytkowników oznaczane są wątki nieprzeczytane (zawierające nowe wypowiedzi). Chwilowo opcja ta nie działa jeszcze w pełni sprawnie, ale myślę, że wkrótce będzie wszystko ok. W związku z licznymi modyfikacjami może się zdarzyć, że miniForum nie będzie poprawnie pracować! Bardzo proszę o informowanie mnie o wszelkich pojawiających się komunikatach o błędach! To pozwoli szybko je naprawiać.

Odświeżone Statystyki
czwartek, 28 kwietnia 2005

Uaktualniono stronę Statystyk dodając nowe opcje - pełna rejestracja nie tylko odsłon, ale i odwiedzin. Przez miesiąc większość ze statystyk wizyt będzie się dopiero tworzyć, aby powstały pełne statystyki, więc nie ma co patrzeć na średnie wizyt, ani na wyniki sprzed dzisiejszego dnia.


Nowe firmy GetPaid (nieaktualne!)
piątek, 6 maja 2005

Na polskim rynku GetPaid pojawiła się dwie nowe firmy - zapraszam do zapoznania się z ich opisem w dziale Zarabianie w internecie!

KONKURS!!!
sobota, 7 maja 2005

Na stronie pojawił się nowy, mam nadzieję stały, dział Konkurs. Będą w nim przedstawiane informacje o bieżących i zakończonych konkursach dotyczących tej strony. Już teraz pierwszy konkurs, w którym możesz wygrać darmową promocję na stronach serwisu! Konkurs nie jest łatwy, więc warto poświęcić trochę uwagi. Zapraszam do brania udziału oraz wyrażania swoich opinii!


Cenne nagrody do wygrania!
poniedziałek, 16 maja 2005

Z racji, że zainteresowanie konkursem jest bardzo małe, postanowiłem podnieść wartość nagród. Teraz pierwszą nagrodą jest książka wyd. Mikom "ćwiczenia z Adobe Acrobat". Więcej informacji na stronie konkursu - zapraszam do brania udziału. GRAJ I WYGRAJ! NICZYM NIE RYZYKUJESZ!!!


Nowe teksty
sobota, 21 maja 2005

Nowy dokument - Projekt systemu transmisji danych. Jest to projekt sieci pomiędzy 3 hostami i 29 terminalami w 5 lokalizacjach. Wykaz sprzętu i okablowania. Więcej informacji pod podanym linkiem.


Z DOC na PDF
sobota, 21 maja 2005

Obecnie teksty z działu Download zostały zmienione z formatu DOC na PDF. Dzięki temu będzie można łatwo otworzyć dokument w przeglądarce (pod warunkiem zainstalowania Adobe Acrobat Reader), a same dokumenty nie będą wymagać posiadania płatnego programu MS Word - wystarczy darmowa przeglądarka Acrobat Reader!
Kilka z pozycji ma teraz dwie wersje - sam opis w pliku PDF do szybkiego przeglądnięcia, oraz archiwum z dodatkowymi plikami dołączonymi do tekstu.


Zamknięcie Prognozy pogody
piątek, 27 maja 2005

Z dniem dzisiejszym podstrona prognozy pogody przechodzi w stan zamknięcia. Wszystkie mapy pogodowe dostępne dotychczas na tej stronie nie będą Już widoczne.
Stało się tak z powodu przebudowy strony IMGW. Do tej pory strona pełniła funkcję zbierającą wszystkie mapy pogodowe opracowywane przez IMGW, często mocno ukryte lub nawet niedostępne na stronie Instytutu. Obecnie, po przebudowie, wszystkie mapy pogodowe są prezentowane w bardzo przejrzysty sposób na stronach Instytutu. Dlatego też nie było sensu dłużej dublować ich strony.
Wszystkich zainteresowanych prognozą pogody oraz bardzo ciekawymi mapami meteo zapraszam na stronę Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


Nowy dział w Galerii
czwartek, 2 czerwca 2005

W Galerii jest nowy dział - Napisali o mnie a w nim skany artykułów, w których było coś o mnie :) Mam nadzieję, że w przyszłości dział ten się jeszcze rozrośnie.


Nowa formuła oceniania firm w dziale Zarabiania (nieaktualne!)
piątek, 10 czerwca 2005

Po raz kolejny został ulepszony system oceniania firm w dziale Zarabianie w internecie. Poza tym zaktualizowano statystyki wszystkich firm.

W3C OK
niedziela, 12 czerwca 2005

Dziś strona przeszła dość gruntowne modyfikacje techniczne celem zapewnienia zgodności ze standardami wytyczonymi przez konsorcjum W3C w kwestii HTML 4.01. Dołożyłem wszelkich starań, aby wszystkie strony były zgodne ze standardem. Niestety, mogło się zdarzyć, że podczas modyfikacji nastąpił błąd i jakaś część może być wyświetlana nieprawidłowo :( O wszelkich błędach proszę informować przez miniForum.


Nowe teksty i nowe informacje w dziale Zarabiania
poniedziałek, 13 czerwca 2005

Dziś dwie aktualizacje:

  1. Dodano nowy tekst dotyczący Zarządzania przedsięwzięciem programistycznym w ujęciu inżynierii oprogramowania. Tekst w formacie PDF oczywiście także do pobrania.
  2. Dodano nową rubrykę do tabeli z zestawieniem firm na stronie Zarabianie w internecie - możliwy do uzyskania zarobek z danej firmy w ciągu miesiąca. Mam nadzieję, że będzie to bardziej interesujący wyznacznik.(nieaktualne)

Strona przeszła Już w zdecydowanej większości modyfikacje pod kątem zgodności ze standardami konsorcjum W3C w zakresie HTML 4.01. Dzięki temu strona powinna być wyświetlana poprawniej na większości przeglądarkach, które stosują się do tych standardów.
W najbliższym czasie planowane jest przeniesienie strony na standard XHTML, lecz proces ten może zająć bardzo dużo czasu. Przy okazji w planach jest zmiana wyglądu strony z obecnego Już dość archaicznego, nie zmienianego w znaczący sposób od czasu powstania strony.


Newsy po nowemu
środa, 15 czerwca 2005

Zmieniono prezentację informacji o nowościach na stronie. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu :)


Uproszczone adresy do Dekodera
piątek, 17 czerwca 2005

Zmieniono adresy docelowe prowadzące do stron programu Dekoder Elektryka oraz Dekoder Elektryka On-Line. Stare adresy zostały zastąpione:
Strona programu: https://www.dekoder.dzyszla.pl
Wyniki ankiety: https://www.dekoder.dzyszla.pl/ankieta.php
Wersja on-line: https://www.dekoder.dzyszla.pl/online.php


Nowy wiersz
poniedziałek, 20 czerwca 2005

Na stronie pojawił się nowy wiersz pt. Gdy nadejdzie czas. Mam nadzieję, że przypadnie on przynajmniej kilku osobom do gustu. Wierszyk smutny. Być może w najbliższym czasie jeszcze jeden opublikuję. Jest też pomysł na nowe opowiadanie kolejowe - tylko spisać.


Drobne zmiany wyglądu miniForum (nieaktualne!)
czwartek, 23 czerwca 2005

Na miniForum dokonano niewielkich zmian w wyglądzie i prezentacji postów. Zachęcam wszystkich zarejestrowanych do uzupełniania swoich profili i składania propozycji, co jeszcze można dodać i unowocześnić.
Przy okazji chciałem poinformować, że w polskim Internecie powstał pierwszy tego typu konkurs - konkurs pozycjonerski, którego zadaniem jest wypromować swoją stronę pod hasłem MSNBETTER THANGOOGLE w wyszukiwarce Google. Także biorę udział w tym konkursie, a strona znajduje się pod adresem http://msnbetter-thangoogle.dzyszla.pl/. Wszystkie bliższe informacje także na tamtej stronie. Dodatkowo przez cały czas trwania konkursu na stronie codziennie będzie prezentowany inny dowcip ;)

Nowe zdjęcia i tekst
wtorek, 28 czerwca 2005

W Galerii pojawiło się kilka nowych zdjęć z Pyskowic oraz znajdującego się tam skansenu kolejowego.
Poza tym nowy tekst w wierszach. Niedługo kolejne teksty.


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw