ARCHIWUM NOWOŚCI

Nowe opowiadanie
sobota, 22 stycznia 2005

Witam po dłuższej przerwie. Tym razem czasu także mało, więc krótko: Jest nowe opowiadanie w dziale Opowiadanie i wiersze: Opowiadania kolejowe.
I druga sprawa - w najbliższym czasie będę chciał dodać 3 moje projekty z zakresu elektroniki cyfrowej. Ale przygotowanie tego do publikacji będzie wymagać czasu, więc cierpliwości!


Reklama
reklama

Nowe projekty z zakresu elektroniki cyfrowej
wtorek, 25 stycznia 2005

Jak obiecałem, pojawiły się 3 nowe projekty: Symulator obecności w domu, Sterownik suszarki oraz Sterownik drogowej sygnalizacji świetlnej. Każdy z projektów składa się z pliku DOC (po 20-40 stron) z dokładnym opisem, zasadą działania, obliczeniami, teorią i wynikami, schematami i płytkami oraz schematami w formacie EWB i Eagle oraz płytkami w formacie Eagle. Myślę, że wielu może się to przydać, ale zastrzegam, że są to oddane projekty z Układów Logicznych Politechniki Opolskiej. Te projekty kosztowały dużo pracy i byłoby mi miło, jeśli ktoś skorzysta - aby to mi wynagrodzić ;)
Z innych zmian, to poprawiono Statystyki serwisu oraz informacje o modyfikacjach podstron.


Statystyki w dziale Opowiadania i wiersze
środa, 26 stycznia 2005

Ostatnio aktualizacja za aktualizacją :) Tym razem w Opowiadaniach i wierszach dostępne są statystyki ilości czytań danego tekstu.
Jest też nowa sonda oraz nowy system banerów - myślę, że nie będzie już teraz problemów z banerami, nie będą one także tak często nękać, a wkrótce na nowo ruszy możliwość wykupienia miejsca reklamowego.

I to dla was, żebyście tu przychodzili proszę :)
S-ś


Modyfikacje techniczne
sobota, 29 stycznia 2005

Rozpoczął się wielki proces modyfikacji technicznych na stronie. Wszystkie statystyki będą przenoszone do baz danych. Zapewni to lepszą stabilność i większą szybkość działania strony. Już od teraz na bazie danych oparta jest liczba gości i odsłon strony oraz liczba osób on-line. Jeśli ktoś zauważy jakieś błędy w działaniu tych elementów - będą wdzięczny za informacje.


Lepsze statystyki
niedziela, 30 stycznia 2005

Obecnie już wszystkie statystyki odwiedzin strony są oparte o bazy danych, a nie jak dotychczas o pliki. W związku z tym konieczne było zresetowanie statystyk dotyczących ostatniego miesiąca. Pozostały niezmienione liczby wizyt i odsłon. Także do statystyk wg miesiąca dodano obecnie liczbą wizyt! Mam nadzieję, że wszystko dzięki temu będzie pracować szybciej i stabilniej.


Powraca reklama!
środa, 9 lutego 2005

Na stronę powraca możliwość wykupienia miejsca reklamowego. Ceny nie uległy zmianie. Zmieniony za to został system statystyk i zarządzania banerami. Więcej informacji znajduje się na stronie Reklama. Wszelkie pytania, uwagi, sugestie i słowa krytyki mile widziane ;). Możesz korzystać albo z formularza kontaktowego lub pisząc bezpośrednio na stronie na miniForum.


Nowości w statystykach
czwartek, 10 lutego 2005

Statystyki zostały rozszerzone o pozycję "Referenci - top 50", na której to liście będą prezentowane adresy stron, z których nastąpiło najwięcej wejść w ciągu ostatnich 31 dni na moją stronę. Myślę, że będzie to także bardzo zasłużona nagroda za promowanie mojej strony.


Kolejna rewolucja miniForum
poniedziałek, 14 lutego 2005

Z racji przeniesienia forum na bazę MySQL (to był ostatni element) jego możliwości nieco się zmieniły. Teraz można dodawać własne wątki! Wkrótce dojdą kolejne możliwości, jak edycja wypowiedzi czy wyszukiwanie. Zapraszam do korzystania!


Błędy, błędziki...
czwartek, 3 marca 2005

Ostatnio na stronie pojawiały się różne błędy. Na bieżąco były one eliminowane. Związane jest to z dalszymi pracami nad optymalizacją strony a także na przenoszeniu znacznej jej części do baz danych. Mam nadzieją, że błędów będzie jak najmniej.
Od pewnego czasu docierają do mnie informacje o kłopotach z downloadem. Naprawdę nie wiem, w czym tkwi problem, bo u mnie wszystko działa ok. Przypominam jedynie, że linki w dziale Download prowadzą jedynie do okienka, które dopiero zainicjalizuje pobieranie i poda także docelowy link (gdyby nie nastąpiło automatycznie rozpoczęcie pobierania).


Nowe kody źródłowe i ocenianie tekstów
piątek, 4 marca 2005

Dziś dodano kilka kodów źródłowych zarówno z zakresu C/C++ jak i Javy. Wszystko wzbogacone opisami algorytmów lub krótkimi kursami. Oczywiście to wszystko do ściągnięcia z działu Download. Mam nadzieję, że przydadzą się te pliki dla każdego, kto zaczyna przygodę w w/w językach programowania.
I jeszcze jedna nowość - możliwość oceniania tekstów z działu Moje opowiadania i wiersze!


Oceniaj pliki do pobrania!
niedziela, 6 marca 2005

I znów kolejna aktualizacja :D Tym razem przebudowany został nieco dział Download. Przede wszystkim dodano możliwość oceny plików. Kliknięcie na plik przenosi do strony tymczasowej z dokładnymi danymi dotyczącymi pliki. Strona ta umożliwia także ocenę pliku oraz zawiera szybki link do miniForum, gdzie można skomentować plik. Dopiero Kliknięcie na tej stronie linku powoduje wyświetlenie nowej strony, z której to automatycznie nastąpi pobranie pliku. Myślę, że ten mechanizm będzie wygodny.


Nowa funkcjonalność Galerii
czwartek, 10 marca 2005

Przeniesione na bazy danych i przebudowane zostały Galerie! Od teraz można nie tylko w łatwy sposób podejrzeć szczegóły zdjęcia czy sortować je wg różnych kryteriów, ale także oceniać każde ze zdjęć. Zapraszam! (Mam nadzieję jak zwykle, że wszystko będzie poprawnie działał).


Poważny błąd w Galeriach
poniedziałek, 14 marca 2005

Przez piątek i sobotę do godziny 18:00 był problem z dostępem do Galerii. Związane to było z nową funkcjonalnością. Strona - przy próbie wejścia na spis galerii - zapętlała się na komunikacie "trwa ładowanie". Przepraszam wszystkich za utrudnienia. Jednocześnie proszę, aby informować o wszystkich błędach na miniForum w dziale Błędy na stronie. Dzięki temu wszystko uda się szybko i sprawnie usunąć. Nie musisz być zarejestrowany, aby poinformować tam o błędzie. A za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczny. Zapraszam!


Dekoder Elektryka On-Line!!!
czwartek, 17 marca 2005

Dziś absolutna nowość na stronie - Dekoder Elektryka w wersji On-Line!!! Jest to zubożona wersja programu Dekoder Elektryka, ale nie wymagająca jakiejkolwiek instalacji oprogramowania - dostępne wprost na stronie. W sam raz do szybkiego sprawdzenia parametrów, gdy brak pod ręką "Dekodera Elektryka".
Drugą zmianą jest to, że wszystkie linki do działu Download zamieszczone w dziale Moje programy i teksty prowadzą teraz prosto do strony z pobraniem danego programu a nie do spisu całej zawartości działu Download.


Idą Święta :)
czwartek, 24 marca 2005

Z okazji nadchodzących Świąt życzę wszystkim:
Udanych i radosnych Świąt
Wszystkie smutki precz niech idą w kąt!
Kurczątka takiego bardzo żółciutkiego,
Zajączka nie mniej bogatego.
A poniedziałku nie życzę mokrego,
Bo padać będzie - no ale co z tego!?
Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze
Święta! Święta! Czas wypocząć wreszcie!


Marzec miesiącem rekordów!
czwartek, 31 marca 2005

W marcu padło kilka rekordów na tej stronie! Przede wszystkim ustanowiono nowy rekord liczby użytkowników jednocześnie przeglądających stronę - w Dniu Kobiet, dnia 8 marca, o godzinie 12:35 w tym samym czasie stronę odwiedzało 54 osoby! Drugi rekord dotyczy liczby odwiedzin oraz odsłon strony. O ile ta druga dana może rosnąć ze względu budowy strony (w marcu przekroczono 13000 odsłon!) to liczba wizyt jest miarodajnym licznikiem popularności - a ta w miesiącu marcu przekroczyła 4000 odwiedzających!. Ustanowiony został jeszcze jeden rekord - w Poniedziałek Wielkanocny zanotowano największą dobową liczbą odsłon w liczbie 1638! Wynik ten stanowi aż 600% zwykłego ruchu!!! Czyżby Wielkanocny Poniedziałek był aż tak nudnym?!

Upust dla stałych klientów
Wprowadzono nową zniżkę dla stałych klientów, którzy reklamują się na tej stronie. Każdy, kto posiada aktywne konto reklamodawcy (najpóźniej 3 miesiące od zakończenia ostatniej kampanii) może skorzystać z 20% zniżki przy zamawianiu nowej reklamy! Zachęcam do reklamowania się!


Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 3.04.2024 16:30
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw