ARCHIWUM NOWOŚCI

Zmiany wyglądu
niedziela, 26 września 2021

Idąc za ciosem, strona przechodzi również drobne modyfikacje wyglądu. W wersji dla komputerów zablokowany zostaje nagłówek stron, ograniczona również została szerokość części tekstowej. Myślę, że szczególnie na ekranach panoramicznych o dużej przekątnej ułatwi to odczytywanie, przede wszystkim tekstów, jakie znajdują się na stronie dzięki ograniczeniu konieczności wodzenia wzrokiem po całej szerokości. Poprawione zostało też umiejscowienie stopki, dzięki czemu na krótkich stornach nie będzie już problemu z długim paskiem przewijania pionowego (wymagana włączona obsługa JavaScript).

Także część z działów ma nowy układ z "pływającą" tabelą podsumowania i oceny po prawej stronie, zamiast pod tekstem. Ta zmiana ponownie dotyczy wyłącznie wersji na komputery i jest ukłonem w kierunku używających ekranów panoramicznych, które stały się obecnie standardem. Ponadto także link powrotu, jeśli jest, umieszczony jest na tej samej zasadzie w prawej części.

Poza tym dokonano szeregu innych, mniej dostrzegalnych usprawnień i modyfikacji, jak klikalne logo pozwalające na powrót na stronę główną czy zmniejszenie rozmiaru niektórych plików, co pozwoli na nieznacznie szybsze wczytywanie strony oraz oszczędzi transfer użytkownikom internetu mobilnego.

Komentarze (0)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...
Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2022 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 12.02.2022 10:21
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw