BLOG

Subskrybuj kanał blogu

KatalogiWpisAchronologicznyTematycznyPoczytnościPopularnościOcen

Opiekuńcze państwo Polska

czwartek, 22 marca 2012
Tematyka: ekonomia, państwo, pieniądze, podatki, polityka, pomoc, społeczeństwo, sprawiedliwość

Żyjemy we wspaniałym i pięknym kraju! Nasz rząd już drugiej kadencji to wynik zaufania i wielkiego dobrobytu w Polsce. Zielone kolory na mapach także nakazują brać przykład. No i jak troszczy się o biednych przyszłych emerytów chcąc wydłużyć wiek emerytalny, aby mogli oni mieć więcej pieniędzy na swojej emeryturze... jeśli tylko dożyją. A jeśli nie, to przecież pieniądze mogą pójść na coś innego! Np. na zatrudnianie specjalistów od budowy dróg i autostrad. Na zatrudnianie prawników, którzy uczynią nawet drogę polną autostradą w sytuacji, gdy tak trzeba. No i na wypłaty znaczących premii dla swoich obywateli choćby za to, że w ogóle nasza chluba w postaci Stadionu Narodowego się nie zawaliła.

No ale nasze cudowne państwo przecież pomaga nie tylko menedżerom. Przecież nawet kupujący mieszkanie dostaną od Państwa kasy na to. Wystarczy tylko wziąć kredyt (a państwo zapłaci za połowę z połowy z 60% kosztów), kupić mieszkanie (byle nie za duże), kupić je tanio (tak gdzieś za połowę rynkowej ceny, tylko broń Boże nie zaniżać wartości, bo wtedy urząd skarbowy nałoży karę!), nie mieć żadnej nieruchomości, nie otrzymać żadnej innej przez 8 lat, mieć mniej niż 35 lat i jeszcze tylko zdążyć przed końcem roku. I tylko tyle wystarczy spełnić, by państwo pomogło biednemu obywatelowi! Nic prostszego!

No i przecież kolejny punkt prorodzinnej polityki to wspieranie tych, co mają dzieci. Jakieś trzeba mieć, bo jak się nie ma to oj... trzeba ukarać! I byle nie jedno. Żeby mieli więcej to im trzeba zabrać a dać tym, co mają 3... Albo może lepiej 8 od razu! A co, niech się naród polski rozwija! Przecież to sama radość, a państwo chętnie nam pomoże podjąć tą decyzję o licznej rodzinie.

No a jak dba o ekologię i środowisko, aby wszyscy byli zdrowi! Żeby przypadkiem benzyna nie staniała, czy inne wstrętne paliwa, które przyczyniają się do produkcji dwutlenku węgla.

To nie wszystko. Państwo dba też o to, by wszyscy byli traktowani równo! Więc problem, czy dane ubranko jest jeszcze dziecięce czy już nie łatwo został wyeliminowany i na wszystko został nałożony równy podatek VAT w wysokości 23%. No i zapewne w tym kierunku będą szły kolejne działania, a jak już wszystko będzie objęte 23% podatkiem, to państwo wykaże się niesamowitą wręcz dobrocią i przywróci standardową stawkę 22%!

No a to wszystko to tylko wierzchołek góry. Wszak rząd ma w zanadrzu jeszcze znacznie więcej równie wspaniałych pomysłów i rozwiązań, by wszystkim żyło się i umierało lepiej! W jakim my kraju żyjemy!?

Informacje o wpisie
Wpis czytano:107 razy
0,02/dzień
Ocena wpisu:
brak
(Kliknij właściwą gwiazdkę, by oddać głos)

Wróć

Komentarze (0)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...

Zobacz inne wpisy

ZobaczOstatnio dodanePodobne

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
 
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 17.07.2023 19:35
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw