BLOG

Subskrybuj kanał blogu

KatalogiWpisAchronologicznyTematycznyPoczytnościPopularnościOcen

Na finiszu kampanii

piątek, 7 października 2011
Tematyka: polityka, psychologia, społeczeństwo, wybory

Póki jeszcze nie ma ciszy, to pozwolę sobie parę słów o polityce. Choć nie bardzo lubię ten temat, to jednak obserwując choćby sondy prowadzone na tej stronie, polityka cieszy się największym zainteresowaniem wśród wszystkich. Każdy wie swoje, każdy się zna. I kłótnie na tle politycznym wpisują się idealnie w polską mentalność.

A co dadzą wyniki wyborów 9 października? Pewnie idealnie równy podział pomiędzy dwiema partiami. I może to i dobrze, bo rządzić będzie nie ta, którą wybrali jedni a nie drudzy, lecz po prostu ta, która potrafi lepiej współpracować, która nie będzie ograniczała się wyłącznie do arogancji, krytyki wszystkich dookoła tak ze sceny politycznej, jak i międzynarodowej. A koalicja przetrwa wśród tych, którzy nie będą obiecywać zmiany wizerunku, by za miesiąc powrócić do starych nawyków i usposobienia. A prawdziwe zwycięstwo przypadnie partii trzeciej.

Smutne jest tylko jedno - można nie głosować, można głosować na innych, lecz i tak nie ma szans, by od rządu odsunąć tych, którzy obiecują jedno, a robią coś innego lub tych, którzy nie potrafią wnieść nic swojego. Niestety, ale społeczeństwo zmanipulowane sondażami i populistycznymi działaniami, odsunięte od merytoryki i programów wyborczych, jeśli pójdzie, to odda głos na tych, co "mają szansę". Choć z drugiej strony po co komu programy partyjne, skoro jeszcze nigdy żaden z takich programów nie został zrealizowany. Wszyscy politycy są tacy sami, a Ci, którzy się wyłamują, nie mają szansy politykami zostać.

Informacje o wpisie
Wpis czytano:61 razy
0,01/dzień
Ocena wpisu:
brak
(Kliknij właściwą gwiazdkę, by oddać głos)

Wróć

Komentarze (0)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...

Zobacz inne wpisy

ZobaczOstatnio dodanePodobne

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 17.07.2023 19:35
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw