BLOG

Subskrybuj kanał blogu

KatalogiWpisAchronologicznyTematycznyPoczytnościPopularnościOcen

Niezbędne do przeżycia

środa, 1 czerwca 2011
Tematyka: człowiek, elektroenergetyka, ludzie, miłość, życie

Na początku do przeżycia potrzebne było powietrze, woda i pożywienie. Tak sobie radzili zapewne ludzie pierwotni i żyli na tyle, że istniejemy dziś my. ;) Gdy człowiek opanował ogień okazało się, że bez niego nie potrafi radzić sobie z innymi stworzeniami ani nie potrafi przygotować posiłków tak, by zapewnić przetrwanie swojemu gatunkowi.

Z biegiem lat powstał handel, a niedługo po nim sztuczne środki płatnicze. Wszystkimi zawładnęła żądza pieniądza i te, kto ich nie miał, nie miał szans na życie.

Kolejnym etapem była elektryczność, bez której dziś znów jesteśmy ślepi i sparaliżowani, niczym neandertalczyk na pustyni. Znalezienie świeczki graniczy z cudem, a bez niej to już totalna katastrofa. Notabene to też ogień, którego kiedyś nie było. Brak prądu to paraliż miast, brak możliwości zakupów, ciemności, brak możliwości przechowywania jedzenia, brak komunikacji na szerszą skalę. A taki scenariusz fundują całej europie genialne Niemcy realizując głupi plan wyłączania elektrowni atomowych nie będąc w stanie zrekompensować produkowanej przez nie energii.

A jeśli doczekamy się przyszłości, to bez czego nie będziemy mogli się obejść? Bez samochodu? A może bez samolotu? Pewnie bez komputera i Internetu. Notabene, dla niektórych brak tego ostatniego już teraz jest końcem świata. Co jeszcze człowiek wymyśli, co stanie się niezbędne do przeżycia niczym tlen i woda? Dziwny ten rozwój i ewolucja, która powoduje, że wymagania tylko wciąż wzrastają. Bo kto przetrwa, jakby go wysłać na miesiąc do miejsca bez prądu, komputera, internetu, telefonu i bez pieniędzy?

Ale w ramach zakończenia przykład odwrotny - coraz więcej ludzi potrafi przeżyć bez miłości, bez partnera, bez bliskich relacji z innymi. Te potrzeby zdają się zanikać. No a jeśli jest miłość, to istnieje ona w czystej postaci, czy może jest tylko półśrodkiem do wzbogacenia się, czyli zapewnienia czegoś niezbędnego do przeżycia dziś?

Informacje o wpisie
Wpis czytano:94 razy
0,02/dzień
Ocena wpisu:
1,00 (1 oceniających)
(Kliknij właściwą gwiazdkę, by oddać głos)

Wróć

Komentarze (0)


Ładowanie komentarzy... Trwa ładowanie komentarzy...

Zobacz inne wpisy

ZobaczOstatnio dodanePodobne

Strona istnieje od 25.01.2001
Ta strona używa plików Cookie.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych a zakresie podanym w Polityce Prywatności.
Reklama  
archive To tylko kopia strony wykonana przez robota internetowego! Aby wyświetlić aktualną zawartość przejdź do strony.

Optymalizowane dla przeglądarki Firefox
© Copyright 2001-2024 Dawid Najgiebauer. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja podstrony: 17.07.2023 19:35
Wszystkie czasy dla strefy czasowej: Europe/Warsaw